Chata na Karláku

Ubytování Karlovy Dvory, Karlovy Dvory I č.e. 410 - Penzion

Chata na Karláku - Karlovy Dvory
Chata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy DvoryChata na Karláku - Karlovy Dvory

Průběžně rekonstruovaná, upravovaná a zařízená chata s výhledem na nádrž Lipno na jedné straně a 5 metrů od chaty s lesem na druhé straně. Hned na začátku však upozorňujeme, že chata je zatím bez přímého přívodu vody a vybudovaného plně funkčního sociálního zařízení.

Chata je vybavena pro pobyt až 5 osob (event. až 6 se spaním na gauči) a spaním jednoho dítěte v dětské postýlce.

Nejpozději do léta 2020 bude kompletně zrealizován rozvod a přívod vody do objektu, rekonstrukce kuchyně a sociálního zařízení. V současnosti se používá sebraná dešťová voda na splachování. Na mytí, vaření i pití se používá voda z přírodní studánky. Před každým pobytem je v chatě k dispozici minimálně 10 plných 5litrových barelů s touto vodou. Voda je chutná a pitná, doporučujeme však také dovoz vlastní pitné vody.

V následujících 2 - 3 letech (2019 - 2021) dojde k rekonstrukci balkonu, výměně oken, výměně všech interierových i exteriérových dveří, výměně okapů a svodů, opravě střechy, výrobě a montáží stříšky nad hlavním vstupem. Do budoucna je uvažováno také s možností předvytápění na dálku (nyní již funguje v zimním období přes wifi), výstavbou terasy za domem, apod. Zároveň na domě probíhá průběžná údržba.

Objekt je pojištěn jak coby samostatná nemovitost, tak také proti vykradení, apod. Škody ze strany ubytovaných hradí ubytovaní.

V současnosti tu jsou lehce sparťanské podmínky, ale nic to nemění na příjemném a poklidném pobytu u lesa s výhledem na Lipno, kde si můžete užít svou dovolenou. Jelikož se chata postupně připravuje a ještě není ve finálním stavu, tak i pro letošek nastavujeme ceny poměrně nízko. :) Je třeba také brát v potaz, že krásný výhled znamená, že je chata opravdu vysoko. Hlavní silnice je ve výšce 740 m. n. m., ale k chatě je to následně převýšení 60 m na přibližně 800 m. n. m., ve kterých se nachází naše chata. Tedy je třeba s tím počítat při pěších či cyklo výletech.. ; )

Vybavení a služby penzionu

Plynový sporák, lednička s mrazákem, vysavač, žehlička a žehlící prkno, kabelová televize s maximální možnou nabídkou programů (včetně přehrávání v historii, HBO, HBO 2,HBO 3,sportovních, dětských, přírodních a jiných programů), televize, DVD přehrávač, rychlovarná konvice, dětská postýlka, dětská jídelní židlička, dětská učící židle, venkovní posezení s ohništěm či grilem, udírna, místnost na uskladnění kol, kočárků, lyžařského vybavení, apod., bazének pro malé děti, pískoviště. Velkým plusem je přítomnost rychlého a kvalitního internetu s WiFi. Mimo zimní sezónu je možné využít bylinkový záhonek a v létě například možnost jahod přímo do pusy.. :)

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Příjezdová cesta je asfaltová a panelová, poslední část před chatou je přírodní s kamennou drtí pro zajištění komfortního příjezdu i v případě déle trvající vlhkosti. Parkování je možné až na 3 místech přímo u chaty.

Stravování

V současnosti je v chatě menší kuchyňka s plynovým sporákem a případně Remoskou. Nejpozději v létě 2020 bude vybudována v současném skladu nová kuchyň s kuchyňskou linkou, plynovým nebo elektrickým sporákem (nejspíš také s troubou) a kompletním potřebným vybavením kuchyně. V kuchyni bude také k dispozici mikrovlnná trouba či rychlovarná konvice, jako je tomu již nyní.

Ubytování - pokoje:

Samostatná uzavíratelná ložnice - 3 lůžka, dětská postýlka.
Samostatná průchozí ložnice - 2 lůžka, možnost přenosu dětské postýlky z vedlejší ložnice.
Obývací pokoj - další možnost spaní na gauči nad rámec základních 5 lůžek.

Výlety, sport a zábava v okolí

Díky své poloze se jedná o místo s obrovskými možnostmi na vyžití, byť jsou některé kousek dál, ale vždy v rozumné dojezdové vzdálenosti. Jedná se celkově o Lipenskou nádrž, Lipno se svými sjezdovkami či Stezkou v korunách stromů, rozhlednu Vítkův hrádek (odsud i přímo z chaty jsou ve zcela jasných dnech vidět dokonce Alpy), zimní středisko Hochficht, běžkařské trasy a lanovou dráhu v Schönebenu, bazén s tobogánem ve Frymburku, Schwarzenberský kanál, rozsáhlé cyklostezky v okolí i podél celého Lipna, trasu Po stopách Adalberta Stiftera. K přesunu na druhou stranu Lipna a zpět je možné využít v Horní Plané nebo například ve Frymburku přívoz (mimo zimní sezónu). Dále je možnost bruslení přímo na nádrži, v zimě spousta dalších běžkařských a lyžařských středisek, v Horní Plané i v Lipně jsou půjčovny lodí, šlapadel, apod. a další vyžití. Letní kino jako další varianta pro využití volného času pak funguje v létě v Horní Plané nebo například v Černé v Pošumaví. Samostatnou kapitolou na návštěvy a výlety je Český Krumlov. Lesy nad chatou a všude v okolí je možné využít k procházkám, výletům, sběru lesních plodů a hub. Další hojně využívanou možností je pak rybaření, které je velkým lákadlem.

Ceník ubytování v penzionu

7000,- kčza penzion a týden - LÉTO
0,- kčza penzion a týden - ZIMA
0,- kčza penzion a týden - MIMO SEZÓNA
Za letní sezónu považujeme období od 1.6.do 31.8.každého roku.
Za zimní sezónu považujeme období od 1.12.do 31.3.každého roku.

V ceně je:
- toaletní papír
- dřevo na topení
- vodné a stočné (s přihlédnutím k dalším poznámkám)
- lůžkoviny
- elektřina do spotřeby 50 kWh za týden nebo při kratších pobytech průměrně 7 kWh za den - elektřina nad rámec uvedené spotřeby je hrazena dle aktuálního ceníku dodavatele elektřiny.

V ceně není:
- vratná kauce na pokrytí případných škod ve výši 2.000,- Kč - hrazeno hotově při předání chaty, vráceno hotově při vracení chaty
- elektřina nad rámec spotřeby v ceně je uhrazena z kauce nebo individuální hotovostní platbou či platební kartou při vrácení chaty
- rekreační poplatek dle vyhlášky Města Horní Planá ve výši 15,- Kč za dospělou osobu a noc a 6,- Kč za obsazené lůžko a noc.
- domácí zvíře - kočka (v místě k zapůjčení bedna na kočkolit) nebo malý pes 30,- Kč za den, velký pes 50,- Kč za den - za zvíře plně odpovídá ubytovaný, zajišťuje čistotu včetně sběru exkrementů přímo na pozemku i v okolí, atd.

Chata se pronajímá při týdenním pronájmu od soboty do soboty. Předání probíhá v době od 14 do 18 hodin dle předchozí domluvy. Vracení probíhá v době do 10 hodin dle předchozí domluvy. V případě víkendových pronájmů či pronájmů v ne zcela běžných termínech jsou časy předání a vracení podobné, vše je dle předchozí domluvy.

Pobyt na chatě může objednat pouze osoba starší 18 let.
Závazná rezervace vzniká po uhrazení 60 % zálohy na účet pronajímatele. Pokud záloha nebude uhrazena v době uvedené splatnosti (do 5 dnů od vystavení výzvy k úhradě ze strany pronajímatele), tak rezervace zaniká. Zbývající rozdíl mezi skutečnou cenou pronájmu a uhrazenou zálohou je splatný max. 14 dnů platbou na účet pronajímatele před nástupem k pobytu nebo v případě předchozí domluvy hotově či platební kartou v den nástupu k pobytu.

V případě zrušení rezervace pobytu je účtován stornovací poplatek, který činí:
- při zrušení pobytu do 30 dnů před nástupem k pobytu ve výši 100 % ze zaplacené zálohy.
- při zrušení pobytu do 60 dnů před nástupem k pobytu ve výši 50 % ze zaplacené zálohy.

Při rezervaci si prověřte, zda je volný Vámi preferovaný termín, poptejte/rezervujte pomocí rezervačního formuláře, počkejte na potvrzení rezervace včetně termínu ze strany pronajímatele a uhraďte rezervační zálohu.

V letní sezóně je prodloužený víkendový pobyt možný jen po domluvě.

V případě objednávky na delší období, při týdenních pobytech, je u dalších týdnů cena pronájmu o 10 % nižší, než je ceníková cena.

Stálí zákazníci (tři a více realizovaných objednávek) mají své pobyty o 15 % levnější, než jsou ceníkové ceny.

V případě uhrazení celé ceny za ubytování najednou se cena snižuje o 5 %.

Kontakty

Adresa penzionu: Karlovy Dvory I č.e. 410

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování

Chata na Karláku - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chata na Karláku.

Apartmán Horní Planá
Apartmán Horní Planá, Húrka č.105Apartmán Horní Planá 1Apartmán Horní Planá 2Apartmán Horní Planá 3

POSLEDNÍ VOLNÉ SEZÓNNÍ POBYTY: OD 10.8.- 31.8.2019 TÝDENNÍ POBYT SO - SO. V MĚSÍCÍ ZÁŘÍ MOŽNÉ I ZKRÁCENÉ POBYTY! CHATA SE NACHÁZÍ 50 m OD CYKLOSTEZKY... zobrazit detail

Apartmány nad rybníky
Apartmány Horní Planá, Hůrka 150Apartmány nad rybníky 1Apartmány nad rybníky 2Apartmány nad rybníky 3

Nabízíme vám ubytování v nově postaveném objektu, ve kterém jsou pro vás k dispozici tři typy apartmánů od 45m² do 100m². Hosté mohou využít rozlehlou oplocenou... zobrazit detail

Chaty Lipno
Penzion Jenišov, Jenišov 259Chaty Lipno 1Chaty Lipno 2Chaty Lipno 3

Jsme chatová osada rozkládající se v malebném koutu rekreační oblasti Jenišov u přehrady Lipno 200 m od břehu jezera. Pronájem chat probíhá v letní sezóně resp.... zobrazit detail

Apartmán
Apartmán Jenišov, Jenišov ev. 234Apartmán 1Apartmán 2Apartmán 3

Apartmán se nachází v těsné blízkosti vodní nádrže Lipno s vlastní pláží. Nádherné prostředí je vhodné pro cykloturistiku, rybaření, vodní sporty a odpočinek. Po značených cyklostezkách... zobrazit detail

Villa Maya
Apartmány Horní Planá, Palackého 26Villa Maya 1Villa Maya 2Villa Maya 3

Villa Maya je apartmánový dům s uzavřenou zahradou, letní kuchyní a grilovacím srubem cca 800 metrů od nejbližší pláže Lipna. V domě jsou pouze tři apartmány,... zobrazit detail

Pension Hochwald
Penzion Horní Planá, Náměstí č. 11Pension Hochwald - pohled z náměstíDvorekSnídárna

Pension HOCHWALD se nachází uprostřed náměstí v městečku Horní Planá u Lipenského jezera (Lipensko). Pro hosty je připraveno ubytování v 6-ti dvou a třílůžkových pokojích standardního... zobrazit detail

Apartmány
Apartmán Horní Planá, Náměstí 63Apartmány 1Apartmány 2Apartmány 3

Nadstandardní a prostorný apartmán (120m²) se nachází v centru města, přímo na náměstí v Horní Plané a je velmi vhodný pro strávení aktivní i odpočinkové dovolené... zobrazit detail

Apartmán Petra
Apartmán Horní Planá, Sídliště Míru 310Apartmán Petra 1Apartmán Petra 2Apartmán Petra 3

Zrekonstruované a dobře vybavené apartmá 2 + kk (50 m2) s balkonem a krásným výhledem na jezero, v blízkosti cyklostezky, vlakového nádraží, ale i náměstí. Nedaleko... zobrazit detail

Koliba Belvedér
Penzion Horní Planá, Jiráskova 313Koliba BelvedérRestauraceLetní terasa

Koliba se nachází na kraji města Horní Planá na břehu Lipenské přehrady. Celý levý břeh jezera v létě slouží zejména k rekreačním účelům a možnosti koupání,... zobrazit detail

Apartmány Lipno - Dobrá Voda
Apartmány Horní Planá, Horní Planá 72Apartmány Lipno - Dobrá Voda 1Apartmány Lipno - Dobrá Voda 2Apartmány Lipno - Dobrá Voda 3

Nabízíme Vám ubytování v zrekonstruovaných apartmánech nebo chatách. Čtyřlůžkové apartmány a chaty Lipno nabízí dostatečný prostor a komfort pro čtyřčlennou rodinu. Apartmány Lipno v hlavní budově... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 58840)