Lásenická devítka

Ubytování v Lásenicích, Lásenice č.p.9 - Apartmán, Jižní Čechy

Lásenická devítka - Lásenice
Lásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - LáseniceLásenická devítka - Lásenice

Nabízíme ubytování v zrekonstruované chalupě "LÁSENICKÁ DEVÍTKA" v klidné části obce Lásenice nedaleko Jindřichova Hradce a Třeboně.
Chalupa s kapacitou až 12 osob leží v přímém kontaktu s řekou Nežárkou a s výhledem na nejstarší část obce tzv. „Sedláckou Lásenicí“.
Nabízíme naprosté soukromí! Chalupu budete mít pouze pro sebe, případně pro své přátele. Nikdy neubytováváme dvě různé skupiny!
Ideální pro dvě nebo tři spřátelené rodiny nebo skupinu přátel.
Okolí obce Lásenice lemují rozsáhlé lesy a i bez auta budete moci vychutnat malebnou přírodu na rozhraní Třeboňska a České Kanady.
V obci naleznete restauraci, dobře zásobenou prodejnu COOP se smíšeným zbožím, zastávku autobusu, hřiště, to vše do 5 minut pěší chůze od chalupy.
Pokud vás baví cyklistika, turistika, koupání, poznávání památek a krásných měst, houbaření, rybaření nebo jenom toulání se po okolí, nebudete zklamáni.
Hledáte - li klid, odpočinek a relaxaci, věříme, že to najdete právě u nás.
Dva samostatné vchody, jeden pro přízemní apartmán a druhý pro podkroví, umožňují ubytování pro jednu až tři rodiny případně pro skupinu přátel celkem ve třech ložnicích. V obou částech je k dispozici vlastní sociální zařízení a plně vybavená kuchyň. K posezení slouží velká obytná místnost v přízemí nebo hala nad schody. Místo je ideální pro rybáře a houbaře. Okolní lesy jsou pestré a řeka Nežárka doslova pod okny. Jen v okolí Lásenice napočítáte více než 40 rybníků.
V přízemí je možné ubytovat tři až čtyři osoby, v podkroví až devět osob.
Přístup k vodě je po schodech přímo ze zahrady. Samozřejmostí je venkovní posezení, které můžete využít jak za hezkého počasí na velké terase nad řekou, tak i za deště pod zastřešeným zápražím. Parkování u objektu. Stojany na kola v uzamykatelné stodole.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

V objektu jsou k dispozici 2 kuchyně. Každá z kuchyní vybavena dřezem, varnou deskou, zabudovanou troubou, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou, myčkou nádobí a nádobím. Pračka se sušičkou je k dispozici hostům v koupelně v 1.patře.
V hlavní místnosti v přízemí s televizí a rádiem je pohodlná sedací souprava, velký jídelní stůl a krb. Televizí jsou vybaveny také obě ložnice v podkroví.
V celém objektu je kvalitní připojení WiFi.
Na terase je stůl se židlemi pro venkovní posezení a 2 lehátka pro odpočinek. Na zápraží je stolní fotbálek a gril na dřevěné uhlí, cyklo stojany ve stodole pro uzamčení kol jsou v uzamykatelné stodole. Hostům jsou k dispozici také koš na houby a nově sušička na houby a ovoce.
Elektřina, připojení WiFi, SMART TV, ručníky, povlečení, dřevo do krbu a závěrečný úklid jsou v ceně.

Přehled vybavení a služeb apartmánu

Příjezdová cesta a parkování

Obec Lásenice leží na hlavní silnici spojující Jindřichův Hradec a České Budějovice a proto dostupnost je zajištěna za každého počasí.
Parkování pro jedno auto je možné ve stodole, dvě až tři auta mohou parkovat na zpevněné ploše před stodolou.

Stravování

V obci je do 5 minut chůze obchod se smíšeným zbožím, 2 restaurace. V obou apartmánech je k dispozici samostatná plně vybavená kuchyň s varnou deskou, troubou, lednicí, myčkou, mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí.

Ubytování - pokoje:

Apartmán v přízemí: V přízemí se nachází ložnice v klenbové místnosti se třemi lůžky a rozkládacím křeslem, koupelna se sprchovým koutem a umyvadlem, samostatné WC a hlavní společenská obytná místnost s kuchyní, velkým stolem, krbem a rozkládací sedací soupravou až pro tři osoby. Z této místnosti je vstup přímo na terasu s venkovním posezením.

Apartmán v podkroví: Do podkroví vstoupíte vlastním vchodem s předsíní pod schodištěm. V obytném podkroví se nachází 2 ložnice, kuchyně a prostorná koupelna s WC. Větší ložnice pro pět osob je vybavená manželskou postelí s novými matracemi, rozkládací pohovkou a širokým jednolůžkem. Dále je zde jídelní stůl s židlemi a televize. V menší ložnici pro 4 osoby s manželským lůžkem a palandou je k dispozici dětská postýlka s povlečením, televize a knihovna s knihami pro děti i dospělé. Obytná hala nad schodištěm s menším jídelním stolem a s plně vybavenou kuchyní, troubou, sklokeramickou deskou, myčkou a mikrovlnkou. Samostatná koupelna s vanou, pračkou, sušičkou a WC.

Výlety, sport a zábava v okolí

Lásenice a její okolí je ideálním místem pro cyklisty. Krajina je protkána mnoha cyklostezkami, směrem na Třeboňsko najdete trasy rovinaté a směrem na Českou Kanadu trasy mírně zvlněné. Také turistických tras najdete v nedalekém okolí dostatek a provedou Vás úžasnými místy a zákoutími.
Poloha chalupy je ideální pro rybáře. Nejen, že lze rybařit hned před chalupou, ale na celé řece Nežárce najdete ještě téměř nedotčenou přírodu a také stále dobře zarybněné revíry. Rybařit lze také na Nové řece, Lužnici, na několika pstruhových revírech a na mnoha pískovnách a vybraných rybnících v oblasti.
Milovníci houbaření a sběru lesních plodů si díky obrovské ploše krásných smíšených lesů v okolí užijí sběr dosyta.
V Jindřichově Hradci (10 minut autem) můžete navštívit zámek, muzeum, náměstí s morovým sloupem, gotický kostel Nanebevzetí P. Marie, kaple sv. Máří Magdalény, 15.poledník procházející městem, řadu kaváren a restaurací. K rekreačním jízdám je možno využít úzkokolejnou trať do Nové Bystřice či opačným směrem do Obrataně.
Také město Třeboň (15 minut autem) nabízí nepřeberné množství památek, které stojí za zhlédnutí (Schwarzenberská hrobka, zámek Třeboň se zámeckou zahradou, rybník Svět a Rožmberk, pivovar Třeboň) či řada kulturních akcí konajících se především v letních měsících. V sezóně, ale i v zimě lze využít Slatinné lázně Třeboň. Na výběr jsou Lázně Aurora nebo Bertiny lázně.
Ve městech a okolí je také množství kvalitních restaurací a stylových hospůdek s širokou nabídkou služeb.
Pro milovníky turistiky doporučujeme panenskou přírodu České Kanady a okolí státního hradu Landštejn. Procházet se můžete ale také bezprostředně v okolí Lásenice po klidné a malebné krajině se spoustou rybníků, luk a lesů.
Další typy na výlet: Zoopark na Hrádečku v Dolní Pěně, Houbový park v Roseči, zámek Červená Lhota, zámek Stráž nad Nežárkou, Skanzen Borovany, zámek Hluboká nad Vltavou, ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou, město České Budějovice, zámek Český Krumlov a jeho okolí.
Možnosti koupání: Suchdolské pískovny, Strážská pískovna, Veselské pískovny u Vlkova, Velký Hatínský rybník, Pěnenský rybník - Dřevo, Novomlýnský rybník - Peršlák, rybník Nový Stříbřecký, rybník Vajgar, aquapark Jindřichův Hradec, pískovna Jindřiš, Kačležský rybník, rybník Zvůle, rybník Blanko, Staňkovský rybník, rybník Důlek, Mnišský rybník, rybník Hejtman.
Pro děti i dospělé doporučujeme Aquapark v nedalekém Rakouském městě GMÜND s rozsáhlým saunovým světem.
Horní a Dolní Rakousko je v rozumném dojezdu autem a tak lze poznávat i krásy tohoto kraje.
Česká Kanada východně od Lásenice je krajinou, kde kromě panenské přírody najdete hrad Landštejn, město UNESCO Telč, Slavonice, Dačice a další. Pro děti je atrakcí jízda úzkokolejnou vlakovou tratí mezi Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem, kde v sezóně jezdí parní lokomotivy se stylovými vagóny. V okolí Nové Bystřice a Slavonic můžete navštívit předválečné opevnění z let 1935 - 1938.
V Nové Bystřici je také k dispozici golfový resort Monachus.
V zimě při dobrých sněhových podmínkách lze využít upravených běžeckých stop v oblasti České Kanady a Novohradských hor.
Sjezdovku nabízí lyžařské středisko Hradiště - Nová Bystřice.
Dojezd do nejbližších středisek Rakouských Alp je cca 3 hodiny od chalupy.

Ceník ubytování v apartmánu

14000,- kčza apartmán a týden - LÉTO
14000,- kčza apartmán a týden - ZIMA
12000,- kčza apartmán a týden - MIMO SEZÓNA
Příjezd v den ubytování od 16:00 - 20:00 hodin.
Odjezd v den ukončení pobytu do 10:00 hodin.

V letní sezóně od května do září jsou možné pouze týdenní pobyty sobota/sobota

Přízemí: 14 000 Kč/týden
Podkroví 15 500 Kč/týden
Celý objekt 28 000 Kč/ týden (další sleva při 14 denním pobytu)

Vratná kauce 3000 Kč.
Domácí mazlíček pouze po domluvě.

Mimo letní sezónu je možné dohodnout i víkendové, nebo prodloužené víkendové pobyty.
Ubytování minimálně na dvě noci.

Dospělý 800,- Kč / noc.
Dítě od 3 - 10 let cena 500.- Kč / noc.
Dítě do 3 let zdarma bez nároku na lůžko.

V ceně není zahrnut lázeňský poplatek 20.- Kč za den pro osoby starší 18 let, vybírán na místě.

Ceny jsou platné od 1.10.2022

Záloha 50% ceny pro potvrzení rezervace, doplatek týden před nástupem.

V celé chalupě se nekouří.


STORNO podmínky:
Při zrušení rezervace více než 90 dnů před nástupem na dovolenou nevznikají žádné poplatky.
Zrušení rezervace 90 až 40 dnů před nástupem na dovolenou – 50% z ceny pobytu
40 až 8 dnů – 80% z ceny rezervovaného apartmánu.
7 až 0 dnů – až 100% z ceny rezervovaného apartmánu.
Při předčasném ukončení pobytu budeme počítat celkovou cenu za celou rezervaci.

Doporučujeme pojištění storna pobytu, které lze vyřídit u některé z pojišťoven na trhu.
Letní sezóna: 15.květen až 15.září
Zimní sezóna: 15.listopad až 31.březen

Kontakty

Adresa apartmánu: Lásenice č.p.9

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
602 310 635, 607 239 064

Lásenická devítka - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Lásenická devítka.

Chalupa U Lávky
Apartmán Lásenice, Lásenice 33Chalupa U Lávky 1Chalupa U Lávky 2Chalupa U Lávky 3

Chalupa U Lávky se nachází ve středu vesničky Lásenice v jižních Čechách nedaleko okresního města Jindřichův Hradec a města Třeboň. Obec obklopují četné lesy a rybníky.... zobrazit detail

Penzion Sigma
Penzion Dolní Žďár, Dolní Žďár 40Penzion Sigma 1Penzion Sigma 2Penzion Sigma 3

Nabízíme celoroční ubytování pro jednotlivce i kolektivy v krásném prostředí jižních Čech u řeky Nežárky, v obci Dolní Žďár u Jindřichova Hradce. U nás můžete uspořádat... zobrazit detail

Babyky apartmány
Apartmán Políkno, Políkno 55Babyky apartmány 1Babyky apartmány 2Babyky apartmány 3

Babyky jsou novým ubytovacím projektem, který vznikl na kouzelném místě s krásnými výhledy do otevřené krajiny okolí Jindřichova Hradce v jižních Čechách. Filozofií projektu Babyky apartmány... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 58405)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání