Hájenka Ovesná

Ubytování Nová Pec, Stožec 70 - Apartmány

Hájenka Ovesná - Nová Pec
Hájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová PecHájenka Ovesná - Nová Pec

Ten kdo hledá samotu, klid a ticho v krásné přírodě našeho největšího národního parku Šumava, je toto místo ideální volba.
ZDE POHLED NA HÁJENKU Z PTAČÍ PERSPEKTIVY: [https: //youtu. be/VHXRX3YhOPI]. Ubytovaným jsou k dispozici 4 vybavené pokoje se sociálním zařízením, celkem 13 lůžek z toho dvě přistýlky. V MIMOSEZÓNĚ A ZIMNÍ SEZÓNĚ MOŽNO PRONAJMOUT V HÁJENCE JEN APARTMÁNY. Objekt je přímo u lesa. Hájenka je dostupná autem, parkování přímo u objektu. Hájenka je kousek od Lipenské nádrže a je zasazena mezi lesy na polosamotě (vedle malá chatka s rybníčkem) a příjezd k objektu je již pouze na zvláštní povolení Šumavského národního parku, které je hostům hájenky samozřejmě po dobu pobytu k dispozici. Asi 300m od hájenky probíhá Vltavská cesta, která se táhne Šumavou podél Vltavy a šumavskými lesy a to v délce cca 36 ti km (Nová Pec - Stožec) a je hojně využívána in - line bruslaři a cyklisty. Kousek od hájenky začíná známá medvědí stezka, nedaleko Boubínský prales, krásný je výlet k Plešnému Jezeru a k Schwarcenberskému kanálu, dále Stožecká kaple, Jelení vrchy či zřícenina hradu Vítkův kámen a mnoho dalších krásných historických míst, které v průběhu vašeho pobytu můžete navštívit. Na všechny tyto místa vede rozsáhlá síť cyklotras či skvěle značených pěších turistických stezek. O tom, že tato lokalita je přímo houbařským rájem se není nutno asi více zmiňovat. Cyklistika a turistika je pro tuto lokalitu ideální volnočasovou aktivitou. Kousek krásné koupaliště na Lipně v Nové Peci. Poloha je ideální také samozřejmě pro zimní sporty a to hlavně pro běžkaře, kde je možno nasadit běžky již od objektu a na šumavské běžkařské okruhy je to kousek a kterých je cca 400 km. Také jsou zde ideální podmínky pro sjezdové lyžování (např. Hochficht 22 km, který nabízí jednoznačně nejkvalitnější lyžování v okruhu do 250 km od Prahy, ale další lyžařská střediska v okolí). V Nové Peci (2,5 km od hájenky) je možno navázat na nejdelší bruslařskou dránu na světě na zamrzlém Lipně.
DŮLEŽITÉ!!! HÁJENKA NENÍ VHODNÁ PRO OSLAVY, SVATBY, PARTY A PODOBNÉ AKCE. Nacházíte se v krásné a ještě civilizací méně dotčené části naší země a užijte si zde ticho, klid a čerpejte nové síly. DOMÁCÍ MAZLÍČCI NEJSOU VÍTÁNI ANI ZA PŘÍPLATEK

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

V objektu je plně vybavená kuchyň se všemi spotřebiči jako je indukční varná deska, el. trouba, mikrovlnka, rychlovarná konvice, toustovač, 2 lednice z toho jedna s mrazákem, no zkrátka vše co má ve správné kuchyni být a co můžete potřebovat. Součástí vybavení jsou také 2 utěrky. V objektu je ve společenské místnosti televize s příjmem pozemních televizních programů, radio a CD přehrávač. Dřevo je u objektu k dispozici. K dispozici je gril (nutno si dodat vlastní dřevěné uhlí). Než gril uklidíte, důsledně nechat vyhasnout (přiklopit a nechat do rána venku). WiFi v objektu není, všechny GSM sítě včetně siťe 4G jsou dostupné.

Přehled vybavení a služeb apartmánů

Příjezdová cesta a parkování

Příjezdová cesta je z Nové Pece po Vltavské cestě (při příjezdu ze Želnavy hned na první křižovatce v Nové Peci doprava - zákaz vjezdu - pouze na povolení ) což je in line a cyklistická stezka a jízda po ní je pouze na povolení které dostanete v kopii na e - mail po uhrazení pobytu a to v počtu pro kolik aut budete potřebovat. Po 2,5 km dojedete k železničnímu přejezdu v Ovesné, který přejedete a dáte se na lesní cestu co nejvíce doleva (zpevněná lesní cesta) a po cca 250m přijedete k hájence, která je po pravé straně. U objektu je parkoviště pro 4 - 5 osobních vozů. Povolení je nutno nechávat po dobu parkování za čelním sklem po celou dobu pobytu. V ZIMĚ JE I POSLEDNÍ ÚSEK OD ŽELEZNIČNÍHO PŘEJEZDU V OVESNÉ PROTAHOVÁN, ALE JE AŽ POSLEDNÍ NA ŘADĚ, DOPORUČUJEME MÍT SEBOU V ZÁLOZE SNĚHOVÉ ŘETĚZY.

Stravování

Nejbližší restaurace je v Nové Peci což je cca 2,5 km a předpokládá se, že hosté si budou vařit v plně vybavené kuchyni nebo je možno samozřejmě navštívit několik restaurací v Nové Peci nebo v dalším širším okolí.

Ubytování - pokoje:

POKOJ 1 - přízemí - manželská postel (2lůžka) +koupelna a WC
POKOJ 2 - přízemí - manželská postel (2lůžka) + jednolůžko +koupelna a WC
POKOJ 3 - podkroví - manželská postel (2lůžka) + jednolůžko +koupelna a WC
POKOJ 4 - podkroví - 3 samostatná lůžka + ze dvou lůžek možno vytáhnout přistýlky(celkem tedy 5 lůžek).
PRO PRODLOUŽENÉ VÍKENDY (mimo letní sezónu) LZE OBJEDNAT SAMOSTATNĚ:
APARTMAN 1 - max. 3 osoby - (skládá se: POKOKOJ č. 2 - přízemí - manželská postel (2 lůžka) + jednolůžko +koupelna a WC ( k dispozici je společenská místnost s jídelnou, kolárna, pergola, gril, venkovní zahrada ) - Cena za noc 2.600,- ( v ceně elektřina do 100 Kč + 0,3m3 odpadních vod do septiku +rekreační poplatek. Doplatek: za povlečení +170,- za pobyt + celkový úklid 1.500,- ). Kauce 3.000,- .

APARTMAN 2 - max. 5 osob (skládá se: POKOKOJ č. 2 - manželská postel (2 lůžka) + jednolůžko +koupelna a WC + POKOJ č. 1 - manželska postel(2 lůžka) - koupelna a WC - oba pokoje jsou v přízemí - ( k dispozici je společenská místnost s jídelnou, kolárna, pergola, gril, venkovní zahrada ) - Cena za noc 4.400,- ( v ceně elektřina do 180 Kč + 0,5 m3 odpadních vod do septiku +rekreační poplatek. Doplatek: za povlečení +170,- za pobyt + celkový úklid 2.000,- )Kauce 5.000,-

GARANTUJEME, ŽE HÁJENCE BUDETE VŽDY SAMI, BEZ DALŠÍCH HOSTŮ A VŠE BUDE POUZE PRO VÁS A NIKDO VÁS V POBYTU NEBUDE RUŠIT. ( NA DANÝ TERMÍN NIKDY NEOBJEDNÁVÁME DALŠÍ HOSTY ABY JSTE MĚLI MAXIMÁLNÍ SOUKROMÍ A POBYT SI ZDE MAXIMÁLNĚ UŽILI )

Všem ubytovaným je dále k dispozici:
SPOLEĆENSKÁ MÍSTNOST S KUCHYNÍ A JÍDELNOU - prostorná společenská místnost s jídelnou a plně vybavenou kuchyní s možností posezení u horkovzdušných horských kamen. ( dřevo k dispozici za 60,- Kč za balík - je připraveno u kamen)
KOLÁRNA - LYŽÁRNA - (přímo v objektu) zde možno zaparkovat svoje dvoukolé miláčky a v zimním období lyže.
KAMENNÝ SKLEP - ( objekt je částečně podsklepen, krásny chladný kamenný sklep, ideální v letních měsících např pro pivo ze 7 - mého schodu.
PERGOLA - u hájenky je v zadní části pergola se sezením, kousek od pergoly ohniště, gril je k dispozici v kůlně (dřevěné uhlí je nutno si přivézt).
V CELÉM OBJEKTU JE PŘÍSNÝ ZÁKAZ KOUŘENÍ, ZVÍŘÁTKA NEJSOU POVOLENA ANI ZA PŘÍPLATEK.

Výlety, sport a zábava v okolí

Inline bruslení: stezka Nová Pec - Stožec - 2.500 m
Půjčovna kol: Nová Pec - železniční stanice Nová Pec, budova ČD
Půjčovna lodí, vyjížďky: Půjčovna lodí Horní Planá - Pihlov, mazelpl@seznam. cz, tel.: +420 606 455 524
Půjčovna plachetnic, kajaků, windsurfingu a dalších, Černá v Pošumaví - Jestřábí,
surf@lipno - all - seasons. cz, tel.: +420 607 503 740
Plavby parníkem po lipenské přehradě (nutno objednat),
info@lipno - line. com, [www. lipno - line. com], tel.: +420 380 736 276
Koupání v Lipně: Pernek Hory (pláž), Horní Planá, Nová Pec (pláž), Jenišov, Jestřábí
Aquapark, plovárna: Wellness Frymburk, otevírací doba: denně od 10: 00 do 22: 00,tel.: +420 380 300 330
Aquaworld Lipno, otevírací doba: denně od 10: 00 do 22: 00,tel.: 380 736 019
Tenis: Horní Planá, vrchota. pavel@seznam. cz, kurty - horni - plana. ic. cz, tel.: +420 739 018 284
Golf: Lipno nad Vltavou, Český Krumlov
Minigolf: Horní Planá, info@hotel - plaz. cz, tel.: tel.: +420 380 738 374
Bowling: Horní Planá, tel.: +420 380 738 074
Bobová dráha: Lipno nad Vltavou, info@slideland. cz, tel.: +420 380 736 363,[www. slideland. cz]
Paintball: Černá v Pošumaví, tel.: tel.: +420 724 319 597,petrurban@atlas. cz
Rybaření - povolenky: Horní Planá CA Elann, tel.: +420 602 855 683,tel.: +420 380 738 698
Výjížďky na koních: Pihlov, petr. kukacka@tiscali. cz, tel.: +420 728 120 173
Slupenec, Jezdecký klub / Reitklub / Horseriding Club, info@jk - slupenec. cz, tel.: +420 380 711 052
Letní kino: Horní Planá, info@horniplana. cz, tel.: +420 380 738 008
Černá v Pošumaví, vladimir. rolcik@seznam. cz, tel.: 774 608 226
Divadlo: Český Krumlov, Otáčivé hlediště, divadlo@ckrumlov. cz, +420 386 356 643
Hořice na Šumavě, Přírodní amfiteátr, pasije@seznam. cz, +420 605 167 034,[www. horicenasumave. cz]
Kulturní infocentrum: Horní Planá, kic@horniplana. cz, tel.: +420 380 738 416

Zimní radovánky:
Lyžování: Hochficht - 22 km, Skiareál Lipno - 33 km, Mitterdorf - 55 km
Běžkařská stopa: Želnava - 20 m, Nová Pec - 2 km
Bruslení: na zamrzlém Lipně - 11 km dlouhý okruh

Ceník ubytování v apartmánech

390,- kčza osobu a noc - LÉTO
350,- kčza osobu a noc - ZIMA
350,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
39990,- kčSILVESTR: cena uvedena za týded a objekt (7 nocí) , možno ubytovat na min. 5 nocí . Max 13 osob .
Kapacita je 11 lůžek + 2 přistýlky(nejdříve se obsazují lůžka a potom přistýlky) .Hájenku lze pronajmout v letní sezóně minimálně na 7 nocí a minimálně v počtu 10 -ti osob Přistýlka je za o 40 Kč levnější za osobu a noc než je uvedeno v ceníku . V mimosezóně a zimní sezóně (mimo silvestru a vánoc ) jsou možné i prodloužené víkendy ( 3-5 noci a min 8 osob v případě pronájmu celé hájenky ). Cena za osobu a noc je při těchto prodloužených víkendových pobytech stanovena pevně 450 Kč za osobu a noc . Na méně jak 3 noci není ubytování možné.
PRO PRODLOUŽENÉ VÍKENDY (mimo letní sezónu a období vánoc,silvestra , jarních prázdnin a velikonoc) LZE OBJEDNAT SAMOSTATNĚ:
APARTMAN 1 - max. 3 osoby - (skládá se: POKOKOJ č. 2 - přízemí - manželská postel (2 lůžka) + jednolůžko +koupelna a WC ( k dispozici je společenská místnost s jídelnou, kolárna, pergola, gril, venkovní zahrada ) - Cena za noc 2.250,- ( v ceně elektřina do 100 Kč + do 0,3m3 odpadních vod do septiku +rekreační poplatek . Doplatek : za povlečení +170,- za pobyt + celkový úklid 1.500,- ) Kauce 3.000,- .
APARTMAN 2 - max. 5 osob (skládá se: POKOKOJ č. 2 - manželská postel (2 lůžka) + jednolůžko +koupelna a WC + POKOJ č. 1 - manželska postel(2 lůžka) - koupelna a WC v pokoji č. 1. - oba pokoje jsou v přízemí - ( k dispozici je společenská místnost s jídelnou, kolárna, pergola, gril, venkovní zahrada ) - Cena za noc 3.750,- ( v ceně elektřina do 180 Kč + do 0,5 m3 odpadních vod do septiku +rekreační poplatek . Doplatek : za povlečení +170,- za pobyt + celkový úklid 2.000,-) Kauce 5.000,- .
V případě jiného požadavku na pobyt pište nebo volejte , pošleme Vám individuální cenu .
Rezervace , platební podmínky a storna:
Na základě objednávky (telefonické, přes web či email) ubytovatel rezervuje požadovaný volný termín a to po dobu max. 5 prac. dní. Během této doby je nutno uhradit zálohu (50% z ceny pobytu). Vždy hostům před potvrzením rezervace voláme . Uhrazením zálohy host potvrzuje, že se seznámil se službami, cenou , stornovacími podmínkami a ubytovacím řádem a souhlasí s nimi . Všechny tyto náležitosti včetně ubytovací smlouvy jsou zasílány po rezervaci na e mail uvedený v rezervaci . Bez uhrazení zálohy není možné objednávku akceptovat a po 5 pracovních dnech je rezervace zrušena. Zálohu lze uhradit výhradně bankovním převodem . Údaje pro platbu budou zaslány. Doplatek za pobyt + kauci 1000,- Kč na osobu je nutno uhradit do 10-ti prac. dnů před nástupem na pobyt a to na stejný bankovní účet . Není možno jej uhradit v hotovosti !!! Kauce bude po odečtení energií a poplatků a případných škod vrácena zpět a to do max 10-ti prac. dnů odkud byla odeslána .Drobné nehody typu rozbité skleničky, talíře nebo hrnečku strženy samozřejmě nebudou.
Další poplatky :
Elektřina: Při nástupu a po skončení bude odečtena spotřeba el. energie a vyúčtována ve výši 2,90 za 1 kWh v nízkém tarifu (NT)a 5,50 ve vysokém tarifu(VT) . Nízký tarif je sepnut po dobu 20 hod denně. Cena za elektrickou energii bude odečtena z kauce .
Stočné : u objektu je septik , který je nutno vyvážet a je pouze na Vás jak budete s vodou šetřit. Cena za 1 m3 odvozu s likvidací v čističce v Nové Peci je 400 Kč za 1 m3 . V objektu je vodoměr ,ze kterého po skončení pobytu bude odečteno kolik do septiku odteklo a cena bude odečtena z kauce .
K dispozici jsou balíky dřeva v ceně 60 Kč za balík , ale možno dojít na dřevo do lesa , který je hned za hájenkou .
Voda je zajištěna ze skalního vrtu 40 m hlubokého a je zdarma .
Úklid: úklid za celý objekt je 3.000,- a bude odečten z kauce .Cena je pevná bez ohledu na délku pobytu .
Lůžkoviny: poplatek za lůžkoviny ,ručníky,utěrky je celkově za pobyt je 170,- Kč za lůžko - možno mít vlastní ( bude odečteno z kauce )
Ubytovací poplatek obci Nová Pec ve výši 25 kč za osobu a den je zahrnut v ceně pobytu .( nedoplácí se)
Zákazník má právo kdykoliv před začátkem pobytu, bez oznámení důvodu, odstoupit od rezervace. Toto odstoupení musí být učiněno výhradně e mailem . Avšak vyhrazujeme si právo tuto skutečnost oznámit minimálně 60 dní před začátkem pobytu v hlavní, zimní a mimosezńě a 90 dní před začátkem pobytu v období vánočních a silvestrovských pobytů, tj. pobytů ve dnech 22.12. - 2.1. V tomto případě má zákazník nárok na vrácení 100% zálohy. V případě neoznámení storna
do 60. , resp. 90. dne před příjezdem, je zákazník nucen zaplatit následující storno poplatky:
Letní , zimní a mimosezóna:
60 - 41 dní = 30% zálohy , 30 - 21 dní = 50% zálohy , 20 - 0 dní = 100% zálohy
Vánoce a Silvestr:
90 - 71 dní = 30% zálohy ,70 - 41 dní = 50% zálohy 40 - 0 dní = 100% zálohy
Nástup na pobyt:
Příjezd: od 14-17 hod dne začátku pobytu
Odjezd : do 10 hod dne konce pobytu
V CELÉM OBJEKTU PLATÍ PŘÍSNÝ ZÁKAZ KOUŘENÍ. V OBJEKTU NENÍ WIFI PŘIPOJENÍ .
JEDNÁ SE O KRÁSNÉ MÍSTO NA ŠUMAVĚ A VĚŘÍME , ŽE ZDE PROŽIJETE KRÁSNÉ A NEZAPOMENUTELNÉ DNY A RÁDI SE VRÁTÍTE .
Aktuální ubytovací podmínky +ubytovací řád v plném znění Vám zašleme společně s ubytovací smlouvou .
Letní sezóna: 22.6.-15.9.
Zimní sezóna:.-3.1-31.3
Mimosezóna : 16.9. - 19.12. a 1.4 – 21.6.
Vánoce: 19.12-26.12
Silvestr: 26.12-2.1

Kontakty

Adresa apartmánů: Stožec 70

 
Volat mezi 8-18 hod .
Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
602 341 324
Web:
www.ubytovani-sumava-stozec.cz

Volné a obsazené termíny:

Hájenka Ovesná - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Hájenka Ovesná.

Apartmán Nová Pec
Apartmán Nová Pec, Dlouhý Bor 98Apartmán Nová Pec 1Apartmán Nová Pec 2Apartmán Nová Pec 3

Nově postavený, přízemní, samostatný, luxusně vybavený apartmán, o podlahové ploše 80m², obývací pokoj s jídelním koutem, kompletně vybavenou kuchyní, 2x ložnice, 2x koupelna, sprcha, 2x WC,... zobrazit detail

Moldau Park
Apartmány Dlouhý Bor, Dlouhy Bor 98Moldau Park 1Moldau Park 2Moldau Park 3

Nově vybudovaný moderní rekreační resort v Nové Peci na Šumavě. Umístění hned vedle oblíbené a vyhledávané cyklostezky. Vhodné pro rodiny s dětmi. V současné době máme... zobrazit detail

Apartmán Pod Hochfichtem
Apartmán Nová Pec, Dlouhý Bor 96Apartmán Pod Hochfichtem 1Apartmán Pod Hochfichtem 2Apartmán Pod Hochfichtem 3

Nový, samostatný a luxusně zařízený designový apartmán 80m² v Národním parku Šumava a v těsné blízkosti přehrady Lipno, ideální pro aktivní letní i zimní dovolenou, situovaný... zobrazit detail

Statek U Medvěda
Penzion Dlouhý Bor, Dlohý Bor 12Statek U Medvěda 1Statek U Medvěda 2Statek U Medvěda 3

Po dobu platnosti aktuálních vládních restrikcí je u nás možný pronájem pouze na smlouvu o pronájmu bytu / apartmánu k bydlení a to vždy pro jednu... zobrazit detail

Chalupa u Lipna
Apartmány Nová PecChalupa u Lipna 1Chalupa u Lipna 2Chalupa u Lipna 3

Chalupa se nachází v Nové Peci přímo u Lipna. Tato oblast je ideální k aktivní dovolené i k odpočinku. K dispozici jsou 3 apartmány pro 4... zobrazit detail

Chalupa Pod Smrčinou
Penzion Nová Pec, Láz 19Chalupa Pod Smrčinou 1Chalupa Pod Smrčinou 2Chalupa Pod Smrčinou 3

Naše chalupa se nachází v CHKO Šumava v malé klidné obci Láz asi 2km jižně od Nové Pece. Tato ideální poloha poskytuje spoustu možností pro letní... zobrazit detail

Apartmány Clematis
Apartmány Nové Chalupy, Nová Pec 3Apartmány Clematis 1Apartmány Clematis 2Apartmány Clematis 3

Nová Pec leží na pravém břehu začínající Lipenské přehrady, vzdálena od Volar 18 km a od Českého Krumlova 38 km. Ubytování je ve dvou nových apartmánech... zobrazit detail

Apartmány U Kamene***
Apartmány Nová Pec, Nové Chalupy 20Apartmány U Kamene*** 1Apartmány U Kamene*** 2Apartmány U Kamene*** 3

V objektu se nacházejí 2 samostatné apartmány. V každém apartmánu jsou 4 lůžka s možností 1 přistýlky popř. dětské postýlky. Součástí apartmánu je vlastní koupelna se... zobrazit detail

Apartmány Smrk a Javor
Apartmány Nové Chalupy, Nové Chalupy 72Apartmány Smrk a Javor 1Apartmány Smrk a Javor 2Apartmány Smrk a Javor 3

Apartmány Smrk a Javor se nacházejí v obci Nová Pec, kde naleznete klid a panenskou přírodu, kterou Šumava nabízí. Nová Pec se nachází tam, kde "končí"... zobrazit detail

Nova Lake Resort
Apartmány Nové Chalupy, Nové Chalupy 117Nova Lake Resort 1Nova Lake Resort 2Nova Lake Resort 3

NOVA LAKE RESORT – Nová Pec na Šumavě je nově otevřený resort s rekreačními apartmány v obci Nová Pec, v CHKO Šumava. Dovolená v Nové Peci... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 52311)