Chalupa v Meziluží

Ubytování v Horní Stropnici, Meziluží 40 - Apartmán, Jižní Čechy

Chalupa v Meziluží - Horní Stropnice
Chalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní StropniceChalupa v Meziluží - Horní Stropnice

Nově zrekontruovaná chalupa se 4 útulnými apartmány s přímým výhledem na barokní kostelík v Dobré Vodě se nachází v podhůří Novohradkých hor.
Na jednu stranu tak máte výhled na Novohradské tisícovky a z druhé strany je pak oblast třeboňské pánve.

Pro cyklisty je to ideální místo s rovinatými trasami pro silniční a trekingová kola, nebo těžšími trasami v Novohradkých horách.
Na své si přijdou u nás i turisté, houbaři a v zimně běžkaři, kteří můžou za stopami vyrazit na blízkou Hojnou vodu, nebo pak do Rakouska do běžkařských středisek Karlstift nebo Sandl.

Samotná nabídka ubytování se skládá ze 4 samostatných apartmánů, ve kterých se nachází obývací pokoj spojený s kuchyní, ložnice a koupelna s WC. Na všech apartmánech je lednička, mikrovlnná trouba, vařič, rychlovarná konvice a televize. Romantikou je pak topení v kamnech, které se nacházejí ve 3 ze 4 apartmánů. Tři apartmány mají samostatný vchod z pavlače, jeden pak ze dvora chalupy. Uzavřený dvůr nabízí kryté posezení s krbem a grilem. Součástí ubytování je uzamykatelná garáž na kola a venkovní altán u dětského hřiště.

Pro děti máme připravené dětské hřiště s houpačkou, pískovištěm, skluzavkou, trampolínu a jednoduchou lezeckou stěnu pro trénink obratnosti a síly.

K dipozici spolecenské hry, venkovní hry a stůl na pink ponk.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

K objektu je k dispocici společenská místnost se saunou, prostor na zaparkování kol. Dvůr je uzamykatelný a v případě pronájmu celé chalupy k disozici pouze pro Vás. Bylinky na dvoře jsou pro hosty.

Přehled vybavení a služeb apartmánu

Příjezdová cesta a parkování

Parkování před chalupou.

Stravování

Penzion Marie Žumberk
Sportovní hala Horní Stropnice
Restaurace U Martínků v Horní Stropnici
Pizzeria La Piccola Italia v Trhových Svinech s pravým Italem
Restaurace Lázničky v Terčině údolí v Nových Hradech
Pizzerie pod Kostelem v Kaplici - na začátku po pravé straně
Vietnamská restaurace v Českých Velenicích - výborně vaří.
Rodinná rakouská hospoda v Harmanschlagu pod sjezdovkou levné a výborné jídlo - obří porce :)
Restaurace na Žofíně
Cukrárna Kousek v Nových Hradech a Trhových Svinech
Cukrárna La Piccola Italia v Trhových Svinech
Cukrárna Tomasko v Českých Velenicích

Trefa Horní Stropnice po so 7 - 18,ne 8 - 12 hodin.
Trhové Sviny Lidl a Terno
Večerka Horní Stropnice po - ne 8 - 20 hodin
Rychnov večerka po - pá 7 - 12,14 - 20 hod., so 7 - 12,15 - 20 hod., ne 15 - 20 hod.

Ubytování - pokoje:

Nabízíme 4 samostatné apartmány, každý má jednu ložnici, vybavenou kuchyňku a obývák s rozkládacím gaučem, koupelnu.

Výlety, sport a zábava v okolí

Meziluží leží na ideálním místě pro cyklisty, na jednu stranu se nachází rovinaté třeboňsko a na stranu druhou kopcovité Novohradské hory. Můžete si tak vybrat mezi cestou po rovině směrem na Trhové sviny a Nové Hrady, nebo trasami do Novohradských hor vhodných i pro náročnější bikery s různou náročností terénů. Využít můžete i cyklotrasy 10km vzdáleného Rakouska, vedoucích přes malebné rakouské vesničky.

Mimo mnoha možností pro cyklistické výlety nabízí Novohradské hory také velké možnosti pro turisty. Novohradské hory jsou protkané spletí lesních cest a cestiček ideálních pro krátké i dlouhé pěší výlety, ale také náročnější výšlapy na novohradské tisícovky, kterých je v Novohradských horách hned několik a to jak na české tak i rakouské straně.

V létě se pak návštěvníci mohou zchladit ve vodách novohradských rybníků, nádrží a koupališť. Dalšími možnostmi vyžití pro návštěvníky Novohradských hor je možnost jízdy na koních jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Pro rybáře je novohradsko přímo rájem, jsou zde jak pstruhové tak i mimopstruhové revíry. Okolí nabízí i několik sportovišť a kurtů na tenis, beach volejbal, fotbal apod. Pro příznivce golfu je zde možnost cvičné louky a golfový areál v nedalekém Rakousku.

Možnosti na sportovní vyžití nabízejí Novohradské hory i v zimě. Kromě sjezdového lyžování v Rakouské části Novohradských hor nabízí tato oblast možnosti i pro běžkaře. V roce 2007 zakoupilo město Horní stropnice sněžný skůtr a stopotvar pro běžecké tratě a tak je v zimě upravováno několik desítek kilometrů běžeckých tras v okolí Hojné vody.

Tvrz Žumberk, Hrad Nové Hrady, Kostel Dobrá Voda, Terčino údolí, Pohořský rybník, Zlatá Ktiš, Žofínský prales, Kraví hora - rozhledna

Koupání

Za naší chalupou cestou do vesnice po levé straně najdete rybník s vodou napájenou ze studánky. Voda je hodně osvěžující.
Jako další místo na koupání Vám můžeme doporučit rybník nedaleko Humenic. Projedete Humenicemi a zahnete před závorou vlevo na polní cestu, po cca 500 metrech uvidíte vlevo krásný rybník s čistou vodou, kde bývá jen pár místních. Doporučujeme jako výlet na kole cca 3 kilometry.
Pro vyznavače koupališť doporučujeme přírodní koupaliště v Horní Stropnici, kde je koupaliště napájeno vodu z potoka - voda se filtruje - není zde chlórovaná voda. Najdete zde i občerstvení.
V případě nepříznivého počasí doporučujeme lázně a koupaliště v rakouském Gmundu se slanou vodou, tobogánem, vířivkami a velkým množstvím saun. Je zde česká obsluha a lze platit i kartou. [www.sole-felsen-bad.at/cz/]

Ceník ubytování v apartmánu

od 9100,- kčza apartmán a týden - LÉTO
od 10500,- kčza apartmán a týden - ZIMA
od 9100,- kčza apartmán a týden - MIMO SEZÓNA
35000,- kčSILVESTR:
Možnost pronájmu jednotlivých apartmánů i celé chalupy. Záloha je 50% z celkové ceny.

Ceny jsou za 2 osoby na apartmánu, děti do 3 let zdarma. Od 3 do 15-ti let se doplácí 200 Kč za noc, od 15-ti let 300 Kč za každou další osobu a noc.
Letní sezóna: 1.7.-31.8.
Zimní sezóna: 15.12.-1.4.
Zimní sezóna: ostatní období

Kontakty

Adresa apartmánu: Meziluží 40

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
731 159 199
Web:
www.novehrady.info

Chalupa v Meziluží - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chalupa v Meziluží.

Chalupa Meziluží 14
Penzion Meziluží, Meziluží 14Chalupa Meziluží 14 1Chalupa Meziluží 14 2Chalupa Meziluží 14 3

Chalupa se nachází v centru Novohradských hor v malé vesničce Meziluží, kde je pouze sedm chalup. V blízkosti jsou větší vesnice Rychnov u Nových Hradů, Svébohy... zobrazit detail

Rybářská chalupa
Chalupa Střeziměřice, Střeziměřice 20, 374 01 Horní StropniceRybářská chalupa 1Rybářská chalupa 2Rybářská chalupa 3

Nově zrekonstruovaná rybářská chalupa mezi pastvinami a u lesa na území Přírodního parku Novohradské hory na západním okraji novohradské rybniční soustavy. Chalupa je součástí farmy se... zobrazit detail

Ubytování Pod Jilmem II
Chalupa Žumberk, Žumberk 47Ubytování Pod Jilmem II 1Ubytování Pod Jilmem II 2Ubytování Pod Jilmem II 3

Na nejklidnějším místě památkově chráněném Žumberku se ukrývá chaloupka s vyhřívaným bazénem v prosklené zimní zahradě. Je to samostatná část velkého stavení s vlastním zázemím. Ideální... zobrazit detail

Ubytování Pod Jilmem I
Apartmán Žumberk, Žumberk 47, 374 01 Žár - ŽumberkUbytování Pod Jilmem I 1Ubytování Pod Jilmem I 2Ubytování Pod Jilmem I 3

V památkově chráněném Žumberku pod ochranou staletého jilmu stojí rozlehlé stavení, ve kterém nabízíme ubytování v soukromí s vlastním wellness.. Samostatný vchod z privátní zahrady a... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 59874)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání