Penzion Hastrman

Ubytování Doudleby, 68 - Penzion

Penzion Hastrman - Doudleby
Penzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - DoudlebyPenzion Hastrman - Doudleby

Náš malý rodinný penzion leží na rozlehlé slunné louce obklopené lesy na břehu řeky Malše v chatové osadě poblíž obce Doudleby. Jsme v dosahu všech atraktivních míst na na jihu Čech (Český Krumluv, České Budějovice - Hluboká, Holašovice, Dívčí kámen, Novohradské hory, Lipno. ). Doudlebsko je ale zároveň i samo turistickou atrakcí - je jedním z nejhezčích míst v Pomalší, v blízkosti přehradní nádrže Římov pod kterou řeka ve skalách tvoří kouzelné meandry a je také významným místem naší dávné historie s živou folklorní tradicí.
V našem penzionu vám nabízíme komfortní ubytování a klid uprostřed přírody, bez blízké zástavby s pocitem okolního prostoru a soukromí.
Pokud tedy máte smysl pro romantiku české krajiny s borovými lesy, rozkvetlými loukami, večery pod hvězdami (nemáme veřejné osvětlení :-), šumící řekou, vůní dřeva z táboráků a zvukem kytar z nedaleké chatové osady, tak u nás budete správně a určitě oceníte zdejší neuvěřitelně silný "genius loci" – kouzlo místa.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Apartmány nabízí kompletní nezávislé zázemí s vybavenou kuchyňkou (lednice, mikrovlnka, varná deska, rychlovarná konvice, sada nádobí), vlastním vchodem a vlastní oddělenou terasou a venkovním posezením se zahradním nábytkem a grilem.
Součástí obývacího pokoje je velký stůl a židle až pro 6 lidí, rozkládcí pohovka (lze využít i jako přistýlku - dvoulůžko) a dále konferenční stolek, velká šatní skříň a konferenční stolek, součástí vybavení je Smart HDTV/SAT a neomezený přístup kinternetu prostřednictvím WIFI.

Vnější vybavení zahrnuje trampolínu, pískoviště a prolézačky pro děti a také pokosenou louku, kterou hosté mohou využít jako hřiště (badmiton, fotbálek, penatque, kroket... ). Ohniště s posezením

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Parkování na vlastním pozemku - louce přímo u penzionu bez omezení. Velmi dobrá dostupnost z hlavní silnice České Budějovice - Římov - odbočka na místní asfaltovou komunikaci před obcí Doudleby a po ní loukami (na odbočce u kontejneru doprava) až dolu k řece a zde na T odbočce u chat doleva a na konci asfaltové cesty podél smrkového živého plotu doleva na louku k penzionu.

Stravování

Možnost zajištění snídaní, jinak vlastní ve vybavené kuchyňce. Jinou možností je nedaleká vyhlášené restaurace v Plavu 1.5 km nebo Doudlebech 1 km (Hotel Klor). V Doudlebech je pak i nejbližší obchod s potravinami.

Ubytování - pokoje:

Nové apartmány mezonetového typu 2+kk s výstupem na vlastní terasu velkým francouzkým oknem a dalekým výhledem do lesního amfiteátru. Obývák se stolováním, HDTV/SAT a rozkládacím dvojlůžkem. Na terase k dispozici zahradní nabytek a gril. Oddělená ložnice v podkroví se 5 lůžky a výhledem na řeku střešním oknem.

Výlety, sport a zábava v okolí

1.Cyklovýlety - Penzion leží přímo na cyklostezce směrem na údolní nádrž Římov a nabízí výborné východiště na cyklovýlety k turistickým cílům jak podél řeky Malše (poutní místo Římov, přehrada Kladiny, hrad Velešín) a dále do Novohradských hor tak i směrem na Vltavu (Dívčí Kámen, Zlatá Koruna, Kleť, Český Krumlov). Bezpečnou úschovu vašich kol u nás zajistíme. Kola vám můžeme po předchozí dohodě rovněž zapůjčit i na místě.
|
2.Ryby - Objekt je situován přímo na břehu Malše. Řeka a pohoda na rybách patří samozřejmě k sobě. U nás najdete mimopstruhový revír 421 044 – MALŠE
|
3.Přírodní koupání v místě. Pokud je teplé počasí, je možné se 100m od nás koupat v řece, máme zde dokonce i malou písečnou pláž u soutoku potoka :-)
|
4.Vodácký výlet – podle stavu vody je možné splutí řeky z Římova, kde je na cestě i řada peřejí a několik jezů až k nám nebo až do Českých Budějovic. Odvoz lodí a jejich zapůjčení je možné domluvit.
|
5.Houbaření - právě u nás začíná pásmo hlubokých lesů. (Naše tajné tipy „kde a kdy rostou“ jsou ceně :-)
|
6.Krátké poznávací výlety - kam se od nás dostanete autem do 30 min:
- České Budějovice – návštěva náměstí a historického centra, exkurze v pivovaru Budvar, Zámek Hluboká,
- Český Krumlov – městská památková rezervace Unesco, zámek, barokní divadlo, otáčivé hlediště
- Trocnov - rodiště J. Žižky, velkého klášterní komplexy Borovany, Zlatá koruna, křížové cesta Římov.. Hrady Velešín, Pořešín, Dívčí Kámen,..
- Třeboń – lázně, Buškův Hamr – technická památka, malebná městečka Trhové Sviny, Nové Hrady...
|
7.Delší výlety - kam se od nás dostanete autem za 45 min:
- Lipno,
- začátek Šumavy
- Rakousko akvapark v Gmundu nebo na
- Lužnice a pláže ve starých pískovnách v Suchdole
|
8.Zábava v místě
- chatová osada Hastrman, zde se provozuje domácí výčep s výbornou atmosférou, letním kinem nebo sousedským muzicírováním
- obec Doudleby, je významným místem naší dávné historie – její osídlení sahá až do dob starých Slovanů a Keltů (již kolem roku 800!, zbytky hradiště) a je střediskem lidových tradic a folkóru
- obec Plav, zde se koná v průběhu léta řada kulturních a vodáckých akcí jako jsou taneční zábavy, sportovní akce, neckyády - plavba kuriozních plavidel
|
9.Dopňkové služby v rámci penzionu
Pokud raději trávíte čas na místě, můžeme vám nabídnout následující doplňkové služby:
- ping pongový stůl a zapůjčení pálek a míčků
- zapůjčení vybavení pro venkovní hry na rozsáhlé louce u penzionu: badmiton, penatque kroket, fotbálek (rakety, míče, míčky, koule, branky)
- kurzy Nordic Walking, včetně zapůjčení vybavení (hole, sportestery)
- kurzy a výuka kroketu a geocachingu (vybavení – GPS případně zapůčíme)
- masáže (klasické, sportovní, speciální – lávové kameny, aromatické )
- pro děti nabízíme trampolínu a pískoviště

Ceník ubytování v penzionu

410,- kčza osobu a noc - LÉTO
410,- kčza osobu a noc - ZIMA
750,- kčSILVESTR: při pobytu min. na 3 dny pro min. 2 osoby
Provoz celoročně.
O prázdninách jen týdenní pobyty, a to od soboty do soboty.
Děti do 15 let 330 Kč, děti do 1 roku zdarma.
Při 3 ubytovaných příplatek 160 Kč/noc, při dvou ubytovaných je cena 1200 Kč/noc.
|
Poplatek za malého psa: 75 Kč/noc
Poplatek za velkého psa: 150 Kč/noc
|
Jednorázové poplatky
Poplatek za úklid: 300 Kč
Poplatek za ložní prádlo a ručníky: 300 Kč
|
Možnost snídaně: 150 Kč/osoba/den

Návštěva na louce ve stanu: 65 kč - osoba/den + 100 kč stan/den

Pro prázdninové termíny vybíráme zálohu při rezervaci termínu ve výši 50%
Záloha je vratná při zrušení pobytu do 60 dnů před plánovaným příjezdem.

Ubytování v den nástupu: od 17: 00 hodin
Ukončení ubytování v den odjezdu: do 10: 00 hodin

Na začátku každého pobytu vybíráme vratnou kauci ze které se hradí případné poškození zařízení nebo objektu ve výši 2000,- kč.

Kontakty

Adresa penzionu: 68

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
604 480 662, 724 754 182
Web:
hastrman.net
Facebook:
www.facebook.com/penzionhastrman

Volné a obsazené termíny:

Penzion Hastrman - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Penzion Hastrman.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 56597)