Chalupa Granát

Ubytování Polubný, Horní Polubný č.p. 62 - Apartmány

Chalupa Granát - Polubný
Chalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - PolubnýChalupa Granát - Polubný

Ubytování v soukromí v Jizerských horách, obci Kořenov – Horní Polubný č. p. 62.

Krásná, velkoryse zrekonstruovaná horská chalupa v nadmořské výšce 820 m. n. m., nabízející stylové ubytování ve třech mezonetových apartmánech, o velikostech 90,80 a 80 m2,a jednom samostatném pokoji.

Dům pochází z první třetiny osmnáctého století a sloužil desítky let jako rekreační zařízení jediného originálního výrobce šperků z českého granátu. V okolí byl a stále je pod označením Granát znám a proto volba jména chalupy byla jasná.

Každý apartmán je vybaven kuchyní s lednicí, mikrovlnnou troubou, čtyřplotýnkovou elektrickou varnou deskou a rychlovarnou konvicí. Dále pak oddělenými ložnicemi, sprchovým koutem a WC.

K dispozici je roubená společenská místnost s průhledovým krbem, posezením pro 28 osob, kulečníkem, plně vybavenou kuchyní pro společné akce ubytovaných, dále šestimístná infrasauna s veškerým příslušenstvím a terasa pro grilování a opalování o ploše 100m2 s výhledem na západní Krkonoše, Čertovu Horu, Lysou Horu a oblast Kořenova a Harrachova.

V přízemí se nachází 2 další samostatná WC pro muže a ženy, sprcha, úschovna kol, lyží a dalšího sportovního náčiní s přímým východem z objektu.

TV je umístěna v horní hale, samozřejmostí je volně přístupná Wi - Fi.

Vytápění je realizované pomocí plynového kotle, samotné topení v přízemí je teplovodní podlahové, v dalších patrech pak radiátorové.

Nepopiratelnou výhodou zimních pobytů je přímé sousedství běžeckých tratí s nástupem na jizerskou magistrálu, v létě pak cyklotrasy procházející 50m od domu a dětské hřiště ve vzdálenosti 100m.

Celý objekt je koncipován jako nekuřácký pro ubytování 28 osob za předpokladu 8 přistýlek.

Ideální jak pro aktivní dovolenou v páru, tak i pro dovolenou rodin s dětmi, případně hromadné pobyty s přáteli. Není nutné používat automobil, přímo od domu lze vyrazit za jakoukoli aktivitou.

Pronajmout je možné jednotlivé apartmány / pokoj (A1,A2,A3,P) nebo celý objekt (C). Rezervace na daný termín přijímáme telefonicky, emailem a přes rezervační formulář na našich stránkách.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Každý apartmán je vybaven kuchyní s lednicí, mikrovlnnou troubou, čtyřplotýnkovou elektrickou varnou deskou a rychlovarnou konvicí. Dále pak oddělenými ložnicemi, sprchovým koutem a WC.

K dispozici je roubená společenská místnost s průhledovým krbem, posezením pro 28 osob, kulečníkem, plně vybavenou kuchyní pro společné akce ubytovaných, dále šestimístná infrasauna s veškerým příslušenstvím a terasa pro grilování a opalování o ploše 100m2 s výhledem na západní Krkonoše, Čertovu Horu, Lysou Horu a oblast Kořenova a Harrachova.

V přízemí se nachází 2 další samostatná WC pro muže a ženy, sprcha, úschovna kol, lyží a dalšího sportovního náčiní s přímým východem z objektu.

TV je umístěna v horní hale, samozřejmostí je volně přístupná Wi - Fi.

Přehled vybavení a služeb apartmánů

Příjezdová cesta a parkování

Dostupnost autem, parkování u objektu.

Stravování

3x kuchyně v každém apartmánu, možnost společného stravování - kuchyně ve společenské místnosti s myčkou, lednicí, plynovým sporákem a troubou, restaurace v okolí dle výběru.

Ubytování - pokoje:

Mezonetový apartmán č. 1 o velikosti 80 m2 je umístěný v druhém nadzemním podlaží a podkroví, orientovaný na východ a sever, s maximální kapacitou 8 ubytovaných. U vstupních dveří se nachází šatna pro odložení oděvů. Vlevo od vchodu je samostatná ložnice s manželskou postelí, rovně se vchází do obývací jídelny se stolem pro osm osob, propojené s kuchyňským koutem, vybaveným lednicí, čtyřplotýnkovou varnou deskou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a digestoří.
V obývací jídelně je pro případ potřeby umístěno rozkládací dvoulůžko – přistýlka.
V apartmánu se nachází příslušenství s WC a sprchovým koutem.
V podkroví, kam vede schodiště, je ložnice se čtyřmi lůžky.

Mezonetový apartmán č. 2 o velikosti 80 m2 je umístěný v druhém nadzemním podlaží a podkroví, orientovaný na východ, jih a západ maximální kapacitou 6 ubytovaných. U vstupních dveří se nachází předsíň pro odložení oděvů. Vlevo z předsíně se vchází do koupelny s WC, rovně pak do jídelny se stolem pro sedm osob s kuchyňskou linkou, vybavenou lednicí, čtyřplotýnkovou varnou deskou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a digestoří. Dále pokračuje oddělený obývací prostor, s rozkládacím dvoulůžkem – přistýlkou.
V podkroví, kam vede schodiště je ložnice se čtyřmi lůžky.

Mezonetový apartmán č. 3 o velikosti 90 m2 je umístěný v druhém nadzemním podlaží a podkroví, největší v nabídce, s maximální kapacitou 10 ubytovaných. Orientovaný je na jih, západ a sever. U vstupních dveří se nachází předsíň pro odložení oděvů. Vlevo z předsíně se vchází do koupelny s WC, rovně pak do samostatné ložnice s manželskou postelí, dveře vpravo vedou do obývací jídelny se stolem pro deset osob, s kuchyňskou linkou, vybavenou lednicí, čtyřplotýnkovou varnou deskou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a digestoří.
V obývací jídelně se pro případ potřeby nachází dvě rozkládací dvoulůžka – přistýlky.
V podkroví, kam vede schodiště je ložnice se čtyřmi lůžky.

Samostatný pokoj o velikosti 18 m2 je umístěn v přízemí, vlevo od hlavní

Výlety, sport a zábava v okolí

Okolí:
Osada Jizerka s čedičovým masivem Bukovce, rozhledna Štěpánka, vrchol Paličníku, horská chata Smědava, vrchol hory Jizery a řeka Jizera, nejvyšší vrchol české části Jizerských hor Smrk 1122m. n. m., osada Orle v polské části Jizerských hor, národní přírodní rezervace Jizerskohorské Bučiny, Frýdlantské cimbuří s výhledy do Polska a Německa, rozhledna Járy Cimrmana v Příchovcích, Mumlavské vodopády, Krkonoše, rozlehlé smíšené smrkovobukové lesy.

Sport:
Běžecké trasy, cyklotrasy, sjezdovky, horolezecké a pěší výstupy, single trek u Nového města pod Smrkem, sjezdovky v okolí: Čertova hora Harrachov (7 km), Černá Říčka v Desné (2 km), ski areál U Čápa Příchovice (3 km), ski areál Paseky nad Jizerou (5 km), ski areál Šachty Vysoké nad Jizerou (6 km), ski areál Rokytnice nad Jizerou (15 km), ski areál tanvaldský Špičák (5 km), ski areál Rejdice (4 km)

Pro znalce historie:
Kostel sv. Jana Křtitele postavený v letech 1789 – 1793 v Horním Polubném, kostel sv. Víta v Příchovicích z let 1859 - 1862,evangelický kostel (Tesařovská kaple) z roku 1909,linie lehkého opevnění z let 1936 – 1938 s minimuzeem vjednom z objektů, unikátní ozubnicová dráha z let 1900 – 1907 z Tanvaldu do Kořenova překonávající převýšení 500m, nádraží Kořenov s muzeem ozubnicové dráhy, železniční viadukt překonávající řeku Jizeru ve výšce 25m, zajímavá je pak i návštěva místních hřbitovů, kde je možno sledovat vývoj smíšeného osídlení celé krajiny.
V širším okolí město Frýdlant se zámkem, poutní Kostel navštívení Panny Marie Hejnicích z roku 1725,lázně Libverda s kolonádou a léčivými prameny.

Přímo v objektu jsou k dispozici informace s doporučenými trasami pro kolo, běžky i pěší turistiku.

Ceník ubytování v apartmánech

210,- kčza osobu a noc - LÉTO
250,- kčza osobu a noc - ZIMA
175,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
Objekt je v provozu po celý rok.

Vratná kauce 5000,- Kč/objekt nebo 2000,- Kč/apartmán (pokoj).

Poplatek za psa/kočku 80,- Kč/noc.

Ceny se liší podle velikosti apartmánů, pro bližší info o ceně navštivte naše webové stránky.

Kontakty

Adresa apartmánů: Horní Polubný č.p. 62

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
773 133 980
Web:
www.chalupagranat.cz

Chalupa Granát - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chalupa Granát.

chalupa Hluboký potok
Apartmán Desná, u trati 211chalupa Hluboký potok 1chalupa Hluboký potok 2chalupa Hluboký potok 3

Chalupa je umístěna v horní části Desné, na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Leží nedaleko hlavní silnice Tanvald - Harrachov, nicméně zcela stranou dopravního ruchu v malém údolí Hlubokého... zobrazit detail

Penzion Cilich
Penzion Příchovice, Příchovice 615Penzion Cilich 1Penzion Cilich 2Penzion Cilich 3

Provozujeme celoroční ubytování s bazénem v rodinném penzionu na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Penzion se nachází 8 km od Harrachova v centru obce Kořenov -... zobrazit detail

Chata pod Kapličkou
Penzion Kořenov, Příchovice 130Chata pod Kapličkou 1Chata pod Kapličkou 2Chata pod Kapličkou 3

Chata Pod Kapličkou se nachází na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v centru obce Kořenov. Zastávka autobusu (Praha - Harrachov, Jablonec n. N. - Harrachov) je... zobrazit detail

Penzion U zvonku
Penzion Příchovice, Příchovice 173Penzion U zvonku 1Penzion U zvonku 2Penzion U zvonku 3

Ubytovací kapacita penzionu včetně přistýlky je 15 lůžek. Jedná se o 4 dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Dále máme k dispozici 1 apartmán, kde jsou... zobrazit detail

U křížku
Apartmán Kořenov, Kořenov 23U křížku 1U křížku 2U křížku 3

Horská chata U křížku se nachází v obci Kořenov, která leží na rozhraní hor a Krkonoš. Nabízíme k ubytováni 1/2 chaty s vlastním vchodem. Přízemí a... zobrazit detail

Penzion Poezie
Penzion Kořenov, Kořenov 1253/17 468 49 KořenovPenzion Poezie 1Penzion Poezie 2Penzion Poezie 3

Penzion POEZIE se nachází v obci Kořenov (800 m. n. m. ) na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Z penzionu je nádherný výhled na Čertovu horu... zobrazit detail

Wellness apartmán Na slunci
Apartmán Příchovice, Příchovice 638Wellness apartmán Na slunci 1Wellness apartmán Na slunci 2Wellness apartmán Na slunci 3

Třípodlažní luxusní apartmán (polovina RD s vlastním vchodem) pro až 10 osob s vlastním wellness pouze pro ubytované. Dvě dvoulůžkové ložnice s manželskými lůžky, jeden čtyřlůžkový... zobrazit detail

Chata Pod Štepánkou
Penzion Příchovice, Příchovice č.p.50Chata Pod Štepánkou 1Chata Pod Štepánkou 2Chata Pod Štepánkou 3

Horská chata - Chata Pod Štěpánkou, Příchovice č. p. 50 (850m n. m. )Vám nabízí ubytování v Příchovicích u Kořenova na pomezí Krkonoš a Jizerských hor.... zobrazit detail

Horská chata ZVONICE
Penzion Kořenov, 872Horská chata ZVONICE 1Horská chata ZVONICE 2Horská chata ZVONICE 3

Chaty Zvonice v Kořenově se nachází na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Horská chata Zvonice je jako stvořená pro pobyty rodin s dětmi, skupinové pobyty, školy... zobrazit detail

Apartmán Příchovice
Apartmán Příchovice, Příchovice 374Apartmán Příchovice 1Apartmán Příchovice 2Apartmán Příchovice 3

V nově zrekonstruovaném domě starém cca 100 let jsme nábytkem na míru moderně zařídili podkrovní 2+kk apartmán. Z bytu je výhled do údolí, západ slunce je... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 58271)