Apartmány v broumovském statku

Ubytování Broumov, Třída Osvobození 84 - Apartmány

Apartmány v broumovském statku - Broumov
Apartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - BroumovApartmány v broumovském statku - Broumov

Objekt, kde se nacházejí apartmány je bývalým vejminkem klasicistního broumovského statku, který se nachází přímo v katastru města Broumov, část Velká Ves. Přitom se nachází v oblasti, která je spíš typickou vesnicí broumovského výběžku. Statek byl dostavěn v roce 1876 jako typický statek broumovského typu se zhruba čtvercovým půdorysem s budovou na každé straně a dvorem uprostřed.
Bohužel období druhé světové války a těsně po ní přineslo naprosté zpřetrhání kontinuity odsunem německých obyvatel, kteří zde sídlili od raného středověku. V důsledku odsunu a následných událostí postupně většina statků utrpěla nenávratné škody, mnohdy končící úplnou demolicí. I náš statek čekal podobný osud.
Naštěstí na začátku devadesátých let koupil statek nadšený budovatel, jeho nezměrným úsilím se podařilo statek zachránit a uvést ho do stavu respektujícího původní dispozici budov i místností. Pouze jedna ze stodol již nešla zachránit.
Nyní tedy statek nabízí vzácnou příležitost strávit dovolenou nebo třeba jen víkend ve velmi autentickém prostředí venkovského statku, aniž je nutné opustit město se všemi dostupnými službami.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Vybavení kuchyně: Vařič s dvěmi plotýnkami, mikrovlnná trouba, chladnička, varná konvice, toustovač, sada nádobí. Součástí kuchyně je dřez s tekoucí vodou. Kuchyň je vybavena jídelním stolem a židlemi.
Ložnice: Manželská postel a rozkládací dvojlůžko, stůl z židlemi. Full HD televizor s plochou obrazovkou. Skříň na oděvy a prádlo, toaletka se zrcadlem. Sada stolních her, malá knihovnička.
Společná hala: stůl se židlemi. Koupelna: sprchový kout, umyvadlo, toaleta, skříňka na toaletní potřeby.
Venkovní vybavení: Dřevěná sedací sada, stůl + 4 židle, dětské pískoviště.

Přehled vybavení a služeb apartmánů

Příjezdová cesta a parkování

Parkování na veřejném místě u objektu.

Stravování

Plně vybavená kuchyň umožňuje připravovat rychlé občerstvení i plnohodnotný oběd či večeři. Nejbližší prodejna potravin se nachází 800 metrů od statku, nejbližší diskontní obchod najdete ve vzdálenosti 1 km. Stejně daleko je i k nejbližší restauraci s přípravou obědů i večeří. Ve vzdálenosti do dvou kilometrů se přímo ve městě nachází několik restaurací, kde je možné se najíst.

Ubytování - pokoje:

V objektu zvaném vejminek se nacházejí dva stejně velké apartmány (zhruba 40 m²). Každý apartmán má jednu velkou ložnici s manželskou postelí a riozkládacím dvojlůžkem, která současně slouží jako obývací místnost vybavená stolkem a židlemi. Na uložení oděvů a dalších drobností slouží klasická skříň. Ložnice jsou orientovány do klidného dvora statku. Další místností v obou apartmánech je plně vybavená kuchyně s jídelním koutem. V kuchyni je připraveno vše pro přípravu jídel, od klasických obědů po rychlé občerstvení. K oběma apartmánům také patří společná vstupní hala umožňující posezení třeba během nepříznivého počasí

Výlety, sport a zábava v okolí

Broumov je historické město plné památek: barokní benediktinský klášter, historické náměstí, gotický dřevěný kostel Panny Marie na hřbitově, Mariánský sloup na náměstí. V okolí Broumova Broumovská skupina kostelů (barokní kostely navržené otcem a synem Dientzenhoferovými). Venkovská architektura - klasicistní broumovské statky. Ve městě se celoročně koná mnoho kulturních akcí, výstavy, koncerty, apod.
Broumovsko je malým rájem milovníků přírody s klidnými hlubokými lesy, hřebenovými túrami, prohlídkami pískovcových skalních útvarů a měst (Broumovské stěny, Stolové hory hned za hranicemi v Polsko, Teplické a Adršpašské skály). Pro cyklisty všech kategorií tu lze najít vhodné terény od cyklostezky po březích Stěnavy až po náročné horské terény. Nemluvě o lezcích.
Je také možné navštívit další blízká historická města a vsi Náchod - zámek, Hronov - rodiště Aloise Jiráska, Police nad Metují - klášter, stolová hora Ostaš, Teplice nad Metují....

Ceník ubytování v apartmánech

10500,- kčza apartmán a týden - LÉTO
10000,- kčza apartmán a týden - ZIMA
9500,- kčza apartmán a týden - MIMO SEZÓNA
Při objednání apartmánu pro 3 osoby dáváme slevu 500,- Kč za týdenní pobyt, 200,- Kč za víkendový. Při objednání apartmánu pro 2 osoby se sleva zdvojnásobuje.
Letní sezóna: od 1. června do 30. září
Zimní sezóna: od 1. prosince do 31. března
Jaro: od 1. dubna do 31. května
Podzim: od 1. října do 30. listopadu

Kontakty

Adresa apartmánů: Třída Osvobození 84

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
734 654 914, 603 260 463
Web:
statekbroumov.cz

Volné a obsazené termíny:

Apartmány v broumovském statku - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Apartmány v broumovském statku.

Apartmány Broumov
Apartmány Broumov, Šalounova 87Apartmány Broumov 1Apartmány Broumov 2Apartmány Broumov 3

Nově vybudované apartmány Nad parkem v roce2019 se nacházejí ve městě Broumov, v Královehradeckém kraji, 21 km od Adršpašsko teplických skal, 30 km od polského lázeňského... zobrazit detail

Penzion Benešov
Penzion Benešov, Benešov 40Penzion Benešov 1Penzion Benešov 2Penzion Benešov 3

Penzion se nachází v klidné oblasti, přímo v CHKO Broumovsko – Javoří hory, nedaleko Adršpašsko teplických skal. Velmi příjemné rodinné prostředí, klidné, útulné a čisté. Možnost... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 63141)