Restaurace-penzion Samorost

Ubytování v Jarošově nad Nežárkou, Jarošov nad Nežárkou 44 - Penzion, Jižní Čechy

Restaurace-penzion Samorost - Jarošov nad Nežárkou
Restaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad NežárkouRestaurace-penzion Samorost - Jarošov nad Nežárkou

Penzion Samorost se nachází přímo na návsi v Jarošově nad Nežárkou - obci vzdálené 7km od Jindřichova Hradce. Jarošov nad Nežárkou leží na trase Pelhřimov - Jindřichův Hradec, vzdálenost od Prahy je cca 1,5 hodiny autem. Od sjezdu z dálnice D1 na km 90 (Humpolec) je to cca 30 minut autem.


Penzion nabízí 21 pokojů (1 - 4 lůžkových, většina pokojů je dvoulůžkových). Celková ubytovací kapacita je až 43 hostů (41 lůžek + 2 přistýlky). Pokoje jsou umístěné v 1.a 2.patře. V nabídce je i dvoulůžkové bezbariérové apartmá s TV umístěné v přízemí, tento pokoj má kuchyňský koutek. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení (sprcha, WC), některé pokoje jsou vybavené minibarem a TV.

Hledáte penzion v Jindřichově Hradci, ubytování v České Kanadě nebo potřebujete ubytovat zájezd či organizujete teambuilding? Pak se na nás můžete s důvěrou obrátit. Jarošov nad Nežárkou leží na pomezí České Kanady a je ideálním výchozím bodem pro výlety jak do České Kanady, tak Jižních Čech. Náš penzion je také oblíbený u motorkářů a turistů, kteří hledají vhodné ubytování na Jindřichohradecku na svých toulkách po České republice, a právě náš penzion jim dokáže nabídnout jak ubytování, tak parkování zdarma a restauraci s příjemnou letní venkovní terasou přímo na místě.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Pokoje nejsou vybaveny žádnou kuchyňkou. Ve společné hale je hostům k dispozici varná konvice, lednice a mikrovlnná trouba.

Bezbariérový pokoj je vybaven malých kuchyňským koutkem.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Parkování zdarma přímo u objektu.

Penzion Samorost se nachází přímo na návsi v Jarošově nad Nežárkou - obci vzdálené 7km od Jindřichova Hradce. Jarošov nad Nežárkou leží na trase Pelhřimov - Jindřichův Hradec, vzdálenost od Prahy je cca 1,5 hodiny autem. Od sjezdu z dálnice D1 na km 90 (Humpolec) je to cca 30 minut autem.

Stravování

Restaurace Samorost se nachází v přízemí objektu. Lze objednat snídaně nebo polopenze.

Ubytování - pokoje:

Pokoje k dispozici (celková ubytovací kapacita je 41 hostů + 2 přistýlky)

1x jednolůžkový pokoj Basic
1x jednolůžkový pokoj Standard
Dvoulůžkové pokoje Basic
Dvoulůžkové pokoje Standard
1x bezbariérové přízemní apartmá Standard (vybaveno kuchyňským koutkem) - pokoj je přizpůsoben pro osoby se sníženou pohyblivostí či na vozíku (koupelna, WC).
1x trojlůžkový pokoj Standard
1x trojlůžkový rodinný dvouložnicový pokoj Standard
1x čtyřlůžkový pokoj Standard
2x čtyřlůžový rodinný dvouložnicový pokoj Standard

Výlety, sport a zábava v okolí

Něco z historie

Zakladatelem obce je podle pověsti rytíř Jaroš, který zde žil před dávnými lety na své tvrzi. A protože dávná tvrz stojí nad soutokem říček Kamenice a Žirovnice, které dále společně pokračují jako Nežárka, zní celé jméno obce Jarošov nad Nežárkou.

Turistika, sport, koupání
V okolí Jarošova lze provozovat pěší turistiku, cykloturistiku, in - line bruslení na příjemné několikakilometrové lesní cyklostezce vedoucí z Horního Skrýchova směrem na Novou Včelnici, rybaření, houbaření, plavání v nedaleké pískovně nebo plaveckém bazénu - Aquaparku v Jindřichově Hradci (www. bazen. jh. cz), tenis, beach volleyball. K dispozici je i fotbalové hřiště, tenisové kurty a sportovní hala.

Po domluvě je možné využívat sportovní areál, kde najdete antukové nebo asfaltový tenisový kurt, hřiště na beach volleyball a fotbalové hřiště. V případě špatného počasí se sportovci mohou uchýlit do kryté haly a zahrát si zde tenis, basketball, volleyball, sálovou kopanou nebo stolní tenis.

Jarošov nad Nežárkou je ideálním výchozím bodem na výlety po České Kanadě. Nedaleko Jarošova najdeme několik zajímavých městeček, které stojí rozhodně za návštěvu. Cestu do nich je možné naplánovat překrásnou přírodou po značených cykloturistických nebo turistických trasách. Můžete vyšlápnout například do Kamenice nad Lipou s krásným zámkem a 600 let starou lípou, na z pohádek známý zámek Červená Lhota, do Nové Bystřice, Slavonic, na nedaleký Landštejn, či do Žirovnice. Pro zdatnější cyklisty nebude problém navštívit Telč s unikátním renesančním náměstím, městečko a zámek Dačice nebo město Třeboň.

Přímo v penzionu Vám můžeme zapůjčit jízdní kolo. Kola si zdarma můžete uschovat do uzamykatelné kolárny v penzionu.

V Jindřichově Hradci jsou cykloservisis i půjčovny kol pro všechny, kteří chtějí objevovat krásy okolí na kole.


Turistické zajímavosti

V 5 km vzdáleném Jindřichově Hradci je možné navštívit po pražských Hradčanech a Českém Krumlově třetí největší zámecký komplex v Čechách (www. zamek - jindrichuvhradec. cz), muzeum (www. mjh. cz), nebo největší evropský lidový betlém - Krýzovy jesličky (www. mjh. cz/expozice - muzea/kryzovy - jeslicky). Největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů, patří k nejnavštěvovanějším expozicím muzea. Velkolepý betlém obsahuje 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje.

Město Jindřichův Hradec leží na patnáctém poledníku a je jedním z nejkrásnějších měst Jižních Čech. Historické jádro města bylo prohlášeno památkovou rezervací. Jindřichův Hradec získal titul „ Historické město roku 2007“.

V J. Hradce se také můžete podívat na vyhlídkovou věž, která měří celkem 68,3 metru, z toho báň téměř 24 metrů. Koule na vrcholu má průměr 1,2 metru a kříž na špici je 5 metrů vysoký. Návštěvník, který vystoupí po 153 schodech až nahoru, si bude město prohlížet z výšky 35,3 metru a octne se přitom ve výšce 513 metrů nad mořem. Vystoupat až na samý ochoz městské vyhlídkové věže se rozhodně vyplatí. Pohled, který se odvážlivcům naskytne, určitě za všechnu tu námahu stojí.

Další zastávku můžete udělat v Muzeu fotografie či v Gobelínové dílně (www. dumgobelinu. cz).

Ve městě se určitě také běžte podívat na aqua show sv. Floriána. Unikátní aqua show, která je druhá svého druhu v Evropě, je spuštěna každý den od 9: 00 do 19: 00 vždy v celou hodinu. Kombinace světelných efektů, videoprojekce a obrazců za pomoci padající vody poskytuje nádhernou podívanou. Unikátní aqua show je nainstalována v objektu bývalé hasičárny v Růžové ulici v Jindřichově Hradci v pasáži, která představuje symbolické náměstíčko se sochou sv. Floriána, patrona hasičů.

Pokud by existovala soutěž o nejslavnější jindřichohradeckou čáru, dozajista by vyhrála ta, kterou návštěvníci najdou na nároží proboštského kostela Nanebevzetí Panny Marie v samotném centru města. Nenápadný pruh z dlažebních kostek na první pohled nevěstí nic převratného, přesto je už řadu let jednou z největších jindřichohradeckých atrakcí. Ona čára totiž vyznačuje místo, kterým prochází 15.poledník východní délky.

Město si můžete prohlédnout i z vodní hladiny - projížďkou po rybníku Vajgar zapůjčením plavidla na Plovárně Vajgar. V Jindřichově Hradci můžete navštívit kino Střelnice, v létě pak řadu koncertů, divadelních představní a letní kino. Na začátku srpna pak můžete navštívit pouť Porcinkule, která je doprovázena jak pouťovými atrakcemi, tak i rozsáhlou nabídkou stánkového prodeje, která zahrnuje květiny, dárkové předměty, místní potraviny, dárkové předměty, oděvy, hračky apod. V případě špatného počasí si můžete pobyt zpestřit návštěvou aquaparku (www. bazen. jh. cz)

Nedaleko Nové Bystřice je možné navštívit zříceninu pohraničního hradu Landštejn (www. staremestopl. cz) s bohatou historií a rovnou tam můžete navštívit i lanový park Ladštejn.

Tipy na výlety pro pěší i cyklisty - Rozhledny

Rozhledna Rýdův kopec se nachází za obcí Děbolín, cca 6km od Jindřichova Hradce. Je volně přístupná každý den od 8: 00 do 20: 00 v období od března do října.

Rozhledna U Jakuba se nachází necelých 24km východně od J. Hradce nedaloko obce Valtínov směrem na Dačice.


Tipy pro rodiny s dětmi:

- Pro rodiny s dětmi doporučujeme návštěvu Zooparku na Hrádecku nacházejícího se mezi obcemi Horní a Dolní Pěna u Jindřichova Hradce. K vidění je zde více než 100 zajímavých zvířat, návštěva vám zabere cca 1,5 hodiny.
- Dětský park Fantazium v Roseči je malý park s hrami, scenériemi a soutěžemi, prožijete zde zábavný den s celou rodinou.
- Léto v kukuřici v Roseči - celodenní zábava pro celou rodinu, hned vedle Houbového parku. Jedná se o největší kukuřičné bludiště, kde kromě bludiště mají i bazén, tříkolky, trampolíny a slámový hrad.
- Obludiště v Dolní Pěně - největší keřový labyrint ve střední Evropě.
- Pelhřimovské peklo v Pelhřimově na Masarykové náměstí - najdete zde opravdové vzrušení a zábavu
- Muzeum rekordů a kuriozit PelhřimovDalší tipy na návštěvu měst
Kunžak: www. kunzak. cz (12km)
Slavonice: www. slavonice. cz (30km)
Nová Bystřice: www. novabystrice. cz (19km)
Dačice: www. dacice. cz (35km)
Telč: www. telc. eu (33km)
Hluboká nad Vltavou, zámek (50km)
Třeboň, zámek, Schwarzenberská hrobka (37km)
Hrad Kámen - muzeum motorek (30km)
Pelhřimov (30km)

Ceník ubytování v penzionu

700,- kčza osobu a noc - LÉTO
Pokoje Standard - 2 a více nocí 700,-Kč / osoba / noc*
Pokoje Standard / Basic - 1 noc 800,-Kč / osoba / noc*
Pokoje Basic - 2 a více nocí 650,-Kč / osoba / noc*


Na www.penzion-samorost.cz naleznete také cenově zvýhodněné balíčky ubytování s polopenzí.

* V ceně není zahrnut obecní ubytovací poplatek ve výši 10,-Kč/osoba/noc.
-Na každém pokoji je ručník. Na pokojích STANDARD jsou při ubytování od 2 nocí osušky dle počtu hostů.
-Příplatek za neobsazené lůžko na pokoji: + 350,- Kč / noc.
- 1 osoba na dvoulůžkovém pokojí platí cenu za celý pokoj (tj. za 2 lůžka).
- Děti: zdarma do věku 1 roku (bez nároku na lůžko, je možné si přivézt vlastní cestovní postýlku) . Na některé pokoje je možné přidat skládací přistýlku pro dítě do 9 let za cenu 500,- Kč / noc. Přistýlku je možné nabídnout pouze při vyčerpání ubytovací kapacity.

Platby za ubytování, snídaně apod. probíhají v den příjezdu, při zápisu hosta do ubytovací knihy pouze hotově.


CHECK - IN (PŘÍJEZD): 14:00- 18:00 hodin (dřívější/ pozdější příjezd musí být předem domluven)
CHECK - OUT (ODJEZD): do 10:00 hodin (pozdější odjezd musí být předem domluven)


Snídaně
Snídaně bufetová: 200,- Kč / ks. Snídaně se po předchozí dohodě podávají od 8:30 hod.
Cena je platná pouze při předchozí objednávce.


Polopenze
Snídaně + servírovaná večeře: 400,- Kč / osoba / den.
Cena je platná pouze při předchozí objednávce.


V případě storna objednané snídaně či polopenze při příjezdu či během pobytu se účtuje storno poplatek ve výši ceny za stravu /1 den/ osoba.


Zvířata:
Po domluvě je možný pobyt menšího, středního psa / kočky za poplatek 300,- Kč / den, podmínkou je vlastní pelíšek. Hosté s domácím mazlíčkem jsou ubytováváni ve druhém patře - basic pokojích bez koberce. Velká plemena psů nelze v našem penzionu ubytovat. Mazlíčci nesmí zůstat sami na pokoji, venčení není možné v těsné blízkosti penzionu. Pes nesmí štěkáním na pokoji rušit jiné hosty (zejména v noci) , nesmí po objektu volně pobíhat, vždy musí být na vodítku.
Porušení těchto pravidel může být důvodem k ukončení pobytu.


Další služby:
Zdarma:
Zapůjčení fénu
Zapůjčení hraček, stolních her, knih, stolní fotbal
K dispozici info letáky na výlety po okolí
WIFI připojení k internetu v rámci celého penzionu i pokojů (dle kapacity počtu připojení)


Za poplatek:
Zapůjčení jízdních kol za cenu 400,- Kč / 1 den /1 kolo
V případě požadavku na úklid pokoje během pobytu je příplatek 150,- Kč. Tuto službu je nutné domluvit nejpozději do 11:00 dopoledne v den, kdy chcete pokoj uklidit. Zároveň je nutné odevzdat klíč od pokoje.
Výměna ručníku, osušek, povlečení během pobytu 100,- Kč/lůžko.


Skladování kol / parkování motocyklů a vozidel:
Skladování kol nebo parkování motocyklů ZDARMA přímo v objektu (uzamykatelná kolárna v uzamčeném a monitorovaném dvoře). Nutno domluvit předem. Parkování vozidel je možné zdarma před nebo naproti objektu. Rezervace není nutná.


Storno podmínky:
Vyhrazujeme si právo vyžadovat po klientovi rezervační zálohu, jejíž výše je závislá na délce pobytu a počtu osob. Záloha slouží zároveň jako depozit a je navrácena po ukončení pobytu. V případě, že dojde ke stornu pobytu ze strany klienta méně jak 7 dnů před příjezdem, propadá ve prospěch ubytovatele 100% z celkové uhrazené zálohy. Po dohodě je možné termín pobytu přeložit a záloha tak nepropadá. V případě předčasného ukončení pobytu nevzniká nárok na vrácení peněz.
V případě nedojezdu celkového počtu objednaných osob se účtuje storno poplatek ve výši 1 noci za každou osobu, která se bez předchozí avizace (min. 7 dnů předem) nedostavila na objednané ubytování.
Letní sezóna: květen- říjen (na Velikonoce je otevřeno =ceny letní sezóny)
Zimní sezóna: listopad - duben : penzion je uzavřený

Kontakty

Adresa penzionu: Jarošov nad Nežárkou 44

 
Požadavky a dotazy na ubytování prosíme zaslat emailem, odpovíme Vám v řádech několika hodin.
Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
603 104 895, 606 743 766
Web:
www.penzion-samorost.cz

Restaurace-penzion Samorost - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Restaurace-penzion Samorost.

APARTMÁN JAROŠOV
Apartmán Jarošov nad Nežárkou, 36APARTMÁN JAROŠOV 1APARTMÁN JAROŠOV 2APARTMÁN JAROŠOV 3

Nabízíme Vám možnost strávit příjemnou dovolenou v klidném prostředí s rodinnou atmosférou. K dispozici máme přízemní plně vybavený apartmán (byt 2+1 s vlastním uzamykatelným vchodem ze... zobrazit detail

Apartmány POD LESEM B (bez bariér)
Apartmán Rodvínov, Rodvínov 3Apartmány POD LESEM B (bez bariér) 1Apartmány POD LESEM B (bez bariér) 2Apartmány POD LESEM B (bez bariér) 3

Naprosto BEZBARIÉROVÝ rekreační apartmán se nachází v klidné části obce Rodvínov, 4 km od Jindřichova Hradce. Blízkost lesa a řeky Nežárky z něj dělají ideální místo... zobrazit detail

Apartmány POD LESEM (bez bariér)
Apartmán Rodvínov, Rodvínov 3Apartmány POD LESEM (bez bariér) 1Apartmány POD LESEM (bez bariér) 2Apartmány POD LESEM (bez bariér) 3

Nový, OPRAVDU BEZBARIÉROVÝ, rekreační dům se nachází na klidném místě v obci Rodvínov, 4 km od Jindřichova Hradce. Blízkost lesa a řeky Nežárky z něj tvoří... zobrazit detail

Penzion Francouzská
Penzion Rodvínov, Rodvínov 107Penzion Francouzská 1Penzion Francouzská 2Penzion Francouzská 3

Rodinný apartmán Rodvínov (pro 6 - 8 osob) leží 4 km od Jindřichova Hradce, na kraji obce u lesa a řeky Nežárky. Apartmán se nachází ve... zobrazit detail

Apartmány Pod Lesem
Apartmán Rodvínov, Rodvínov 103Apartmány Pod Lesem 1Apartmány Pod Lesem 2Apartmány Pod Lesem 3

Hledáte - li místo k relaxaci nabízíme možnost ubytování v podkrovním apartmánu se třemi ložnicemi pro 3 - 6 osob v obci Rodvínov, 4 km od... zobrazit detail

Ekofarma Šťástkovi
Apartmán Rodvínov, Rodvínov 122Ekofarma Šťástkovi 1Ekofarma Šťástkovi 2Ekofarma Šťástkovi 3

Náš penzion a ekofarma se nachází 5 km od Jindřichova Hradce ve vesnici Rodvínov. Nabízíme Vám velmi soukromé ubytování ve dvou menších apartmánech. Velmi oblíbená je... zobrazit detail

Ubytování u Dvořáků
Apartmán Jindřiš, Jindřiš 11Ubytování u Dvořáků 1Ubytování u Dvořáků 2Ubytování u Dvořáků 3

Nově vybudované(2020) ubytování je v bývalé zemědělské usedlosti v malebné vesničce Jindřiš, která se nachází na prahu České kanady, což je oblast pro turisty vyhýbající se... zobrazit detail

Rekreační domek
Apartmán Jindřiš, Jindřiš 59Rekreační domek 1Rekreační domek 2Rekreační domek 3

Rekreační domek se nachází v Jindřiši, což je malá vesnička 3km od Jindřichova Hradce. Je výborným místem pro rybolov v Hamerském potoce nebo v místní pískovně.... zobrazit detail

Rekreační dům k pronajmutí
Apartmán Jindřiš, Jindriš 69Rekreační dům k pronajmutí 1Rekreační dům k pronajmutí 2Rekreační dům k pronajmutí 3

Nabízíme ubytování na venkově 3 km od Jindřichova Hradce v domě majitele. Byt v patře se samostatným vchodem pro 1 až 5 osob a v přízemí... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 56564)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání