Apartmán Zelená zahrada

Ubytování v Lipové, Mlýnská 166 - Apartmán, České Švýcarsko

Apartmán Zelená zahrada - Lipová
Apartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - LipováApartmán Zelená zahrada - Lipová

Ubytování v apartmánu Zelená zahrada se nachází v obci Lipová u Šluknova, v nejsevernější části České republiky. Obec Lipová se v roce 2019 stala vesnicí roku a je zde opravdu příjemné a klidné místo uprostřed přírody, obklopené lesy s téměř nedotčenou krajinou, vhodné pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a zrelaxovat.
Díky své poloze, na okraji Českého i Saského Švýcarska jsou zde možnosti aktivního odpočinku, vzhledem k velkému množství turistických i cyklistických tras. Apartmán je ideálním výchozím bodem pro návštěvu nejsevernějšího bodu České republiky. V dochozí vzdálenosti je samoobsluha s potravinami a na kopci, kousek od apartmánu, i restaurační zařízení.
Ve vesnici je možné navštívit infocentrum, v místním zrekonstruovaném podstávkovém domě, jež je typickým příkladem architektury Šluknovska. Zajímavým faktem, který si můžete přečíst i na stránkách obce, je to, že na katastru obce v poslední době ledové končil severský ledovec a v lesích nacházíme tzv. bludné kameny pocházející ze Skandinávie.
Pokud se k nám budete chystat s pejskem, rádi ho uvidíme, ovšem berte v potaz, že na sdílené zahradě se bude vyskytovat i náš mladý pes plemene bílý švýcarský ovčák. Je milý, lidí se spíše bojí, s pejsky je kamarád. Děkujeme za pochopení!

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

V apartmánu je k dispozici základní vybavení, viz výše. K dispozici je televize, samozřejmostí je WiFi připojení. V přízemí budovy je možnost uložení kol. Na zahradě je posezení pod markýzou s možností zapůjčení grilu.

Přehled vybavení a služeb apartmánu

Příjezdová cesta a parkování

Parkování je možné přímo za domem, jedno parkovací stání lze vyhradit i na krytém stání vedle chalupy. Maximální počet parkovacích míst je 2.

Stravování

Ve vesnici se nachází samoobsluha a dvě restaurace, kde je možno domluvit stravování. Přímo v apartmánu stravování zajišťováno není.

Ubytování - pokoje:

Apartmán se nachází v 1.patře budovy. Má samostatný vchod, v druhé části domu bydlí vlastníci objektu, jednotky jsou absolutně oddělené. Zahrada je společná, protéká jí potůček, přesto nabízí dostatek soukromí. Apartmán je složen z ložnice, ve které se nachází 4 lůžka, z toho je dispozici 1 dvojlůžko, a 2 samostatná lůžka, na vyžádání je možnost dětské postýlky. V ložnici je také jídelní kout, úložné prostory a televize. Dále je součástí apartmánu plně vybavená kuchyň - sklokeramická deska, lednice, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, kávovar na kapsle Tassimo (je potřeba dovézt vlastní kapsle, případně je možnost zakoupit je od majitele). Samozřejmostí je základní vybavení kuchyně nádobím. Poslední místností apartmánu je koupelna se sprchovým koutem a sociálním zařízením.

Výlety, sport a zábava v okolí

V apartmánu bude k dispozici základní brožura s několika pamětihodnostmi a turistickými cíli v okolí. Ve vesnici je infocentrum, v podstávkovém domě č. p. 424,které může poskytnout další informace k možnostem výletů po okolí. V Lipové se nachází kostel Sv. Šimona a Judy ze 17.století. Zámek, původem z 18.století, který je momentálně v havarijním stavu, si prohlédnout nelze, ale je možné navštívit zámecké zahrady a projít se kolem Zámeckého rybníku naučnou stezkou. Zajímavostí zámku je to, že byl postaven podle kalendáře – 12 komínů – 12 měsíců, 52 pokojů – 52 týdnů, 365 okenních a dveřních otvorů jako dnů v roce ap. Lipové, jak je zřejmé již z názvu, vévodí lipová alej, která dříve vedla až do vedlejší obce Vilémov.

Ceník ubytování v apartmánu

500,- kčza osobu a noc - LÉTO
500,- kčza osobu a noc - ZIMA
děti do 2 let zdarma
Letní sezóna: 1.5.-30.9.
Zimní sezóna:

Kontakty

Adresa apartmánu: Mlýnská 166

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
774 587 218
Web:
www.grungarten.cz

Apartmán Zelená zahrada - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Apartmán Zelená zahrada.

Penzion Petr
Apartmán Mikulášovice, Mikulášovice 905Penzion Petr 1Penzion Petr 2Penzion Petr 3

Penzion Petr se účastní projektu Pomáhej - České Švýcarsko na podporu turismu po ničivém požáru, voucher na ubytování získáte zde:... zobrazit detail

Kino
Apartmán Mikulášovice, Mikulášovice 944, 407 79Kino 1Kino 2Kino 3

Apartmán jsme vybudovali v budově bývalého kina. Stavba vznikla v roce 1914,v roce 2003 celý objekt vyhořel, zůstaly jen obvodové zdi a vstupní hala. Apartmán byl... zobrazit detail

Apartmán LENKA
Apartmán Mikulášovice, Mikulášovice 835Apartmán LENKA 1Apartmán LENKA 2Apartmán LENKA 3

Město Mikulášovice se nachází v nejsevernější části České republiky na hranici s Německem v blízkosti NP Českosaské Švýcarsko a CHKO Labské pískovce. Podrobnější informace lze získat... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 63535)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání