Výletní pokoje v domě U Pražanů

Ubytování ve Věžovaté Pláni, č.p. 11 - Apartmán, Jižní Čechy

Výletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá Pláně
Výletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoje v domě U Pražanů - Věžovatá Pláně

Záleží Vám na atmosféře? Dům U Pražanů stojí již přes sto let na návsi kouzelné vesničky jménem Věžovatá Pláně, jen 12 km od Českého Krumlova. Nabízí ubytování ve Výletním pokoji s kuchyňským koutem a v malém výletním pokojíčku (možno samostatně - viz kalendář obsazenosti).

Vsí prochází hranice přírodního parku Poluška a od domu je to jen 200m k nejbližšímu okraji lesa, který se táhne kilometry daleko po turisty ještě nezaplaveném kraji mezi Vltavou a Malší. Přímo před domem je rozcestník červené a zelené turistické značky a cyklostezky č. 1200,vedoucí z Kaplice Nádraží do Rožmitálu na Šumavě. Pro cykloturisty a motoristy je v okolí mnoho lákavých cílů, především blízká středověká perla Český Krumlov a dále Zlatá Koruna, Rožmberk, Pořešín, Vyšší Brod, Lipenská přehrada, hora Kleť s lanovkou a mnoho dalších zajímavých míst pro ty, kterým nevyhovuje vzít si košík a procházet se místními nádhernými houbařskými lesy.

Dům samotný byl nedávno zrekonstruován podle dobových fotografií a okna a dveře, v sedmdesátých letech přezděné na styl "bytovka", byly vráceny do původních zaklenutých otvorů.

Pro návštěvníky je také k dispozici travnatý dvorek s grilem a v některých termínech mohu nabídnout i lekce keramiky včetně točení na hrnčířském kruhu v mé dílně v přízemí viz https: //mirneveselo. com. Vzniklé výtvory vypálím a pošlu poštou.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

K dispozici WiFi. Kuchyně v hlavním pokoji je vybavena lednicí, sklokeramickou dvojplotýnkou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a vším potřebným nádobím. Pozor - v pokoji není televize!

Přehled vybavení a služeb apartmánu

Příjezdová cesta a parkování

Přijet vlastním autem je zdaleka nejpohodlnější. Parkování u domu. Kdybyste plánovali příjezd vlakem nebo autobusem, ráda pro Vás zajedu na nádraží, protože místní linka nejezdí moc často a od zastávky autobusu "Netřebice, Věžovatá Pláně rozc. " je to ještě 1,8km pěšky do kopce. Ideální je přijet vlakem na nádraží Kaplice, Jižní expres jede z Prahy kolem 14: 00 a je tu za 2,5 hodiny (nyní ještě rychleji! ). Cykloturisté s cestou z nádraží nemívají problém.

Stravování

Výletní pokoj s příslušenstvím má kuchyňský kout vybavený k jednoduchému vaření, bez trouby a mikrovlnky, který využijí hlavně ti. kteří nejsou zvyklí stravovat se v restauracích během svých výletů. Ve vsi je sice hospoda, ale tam nabídnou jen nakládaný hermelín a utopence a je otevřena jen některé večery v týdnu. V některých termínech je ale možné domluvit se mnou dodávku čerstvých surovin k snídani. Nejbližší obchod je v sousedních Zubčicích (cca 2 km) a výbornou kuchyní disponuje např. hotel Svachovka (10 km směrem na Český Krumlov) anebo hotel U Matěje v Černici, kromě široké krumlovské nabídky.

Ubytování - pokoje:

V prvním patře domu mají hosté k dispozici prostorný Výletní pokoj s kuchyňským koutem pro 4 osoby. Pro kratší pobyty nebo pro aktivní návštěvníky, kteří tráví většinu času venku, nabízím případně možnost přidání kvalitní matrace s ložním prádlem pro 5.osobu za 300 Kč/noc. Pokoj je vzdušný, s okny na 3 strany a je vybaven dvěmi postelemi a jednou dvojpostelí 140 cm. Součástí je také vybavený kuchyňský kout.
Je také možné pronajmout si malý Výletní pokojíček, který je bez kuchyňky, a to buď zvlášť za min. cenu 600 Kč na noc při jedné osobě, nebo navíc k Výletnímu pokoji a tím vznikne v patře pohodlný apartmán. Záchod a koupelna na chodbě jsou společné pro oba pokoje.

Výlety, sport a zábava v okolí

Český Krumlov nabízí spoustu středověké architektury, romantických zákoutí, doporučuji kromě zámku a Egon Schiele Art Centra i návštěvu Muzea - fotoateliéru Seidel a Klášterů se zajímavými expozicemi a řemeslnou uličkou. Město bývá plné kulturních a kulinářských požitků a dějištěm zajímavých akcí. Dále jsou vděčným cílem výletů Stezka korunami stromů na Lipně, hrad Rožmberk, kláštery ve Zlaté Koruně a ve Vyšším Brodě, v létě divadelní představení a koncerty na blízké zřícenině Pořešín, rozhledna na Hradišti nad Kaplicí, hora Kleť s rozhlednou a lanovkou, zřícenina Dívčí kámen či pozoruhodná kaple ve Sv. Kameni a ani na výlet do Rakouska to není od nás daleko.
Koupání je možné v obecním maličkém koupališti v Dolní Pláni, jen asi půl kilometru pěšky, s čistou filtrovanou vodou, nebo na pěkném koupališti ve Velešíně.
Pro vodáky se také nabízí možnost splutí úseku Vltavy, avšak v letních měsících bývá kapacita řeky mnohonásobně překročena, což této možnosti ubírá na atraktivitě.
Doporučuji přijet s horskými koly, přímo kolem domu vede značená cyklostezka a okolí je bohaté na lesní silničky i náročnější terén.
Podzimní období bývá zpravidla příznivé pro milovníky houbaření. Kdykoli si přijdou na své romantické duše, hledající lesní samotu a daleké výhledy do jihočeského kraje.

Ceník ubytování v apartmánu

500,- kčza osobu a noc - LÉTO
500,- kčza osobu a noc - ZIMA
500,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
6000,- kčSILVESTR: Cena dohodou, minimálně 6000,- Kč za 3 dny (mezi 30.12 a 3.1.) + za každý další den dle počtu osob. Kč
Ceny jsou orientační, velký pokoj pronajímám od 1500 Kč za den, malý je k dispozici jen v létě za 1000 Kč na den.
Děti do 2 let zdarma, 2 - 10 let: 1 dítě za plnou cenu, 2 až 3 děti za 50%, více dětí z jedné rodiny dohodou.
Pro pobyty 5 a více dní při méně osobách nabízím slevu dle dohody.
Za pejska účtujeme 300 Kč za celý pobyt.

Zálohu ve výši 50% z ceny pobytu prosíme poslat na účet při rezervaci.

Příjezd zpravidla mezi 17 a 22 hodinou, odjezd do 11:00 - možno změnit po domluvě.

Storno podmínky: 7 a více dní před nástupem - vracíme vše, 3 - 6 dní necháme si stornopoplatek 500 Kč, poslední 2 dny před nástupem - záloha propadá, či při pobytu 4 a více dní si necháme cenu za 3 dny pobytu.
Letní sezóna je 1.6 až 30.9. a v této době pro velký pokoj platí minimální cena za 4 osoby, tj. 2000 Kč nebo méně se slevou na dítě.
Zimní sezóna - podle počasí 15.10. až 15.4.

Kontakty

Adresa apartmánu: č.p. 11

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
773 212 604
Web:
uprazanu.cz
Facebook:
www.facebook.com/uprazanu/

Výletní pokoje v domě U Pražanů - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Výletní pokoje v domě U Pražanů.

Pension Fanlor
Apartmán Zubčická Lhotka, Zubčická Lhotka 8, 382 32 ZubčicePension Fanlor 1Pension Fanlor 2Pension Fanlor 3

FANLOR..... uprostřed Fauny a Flory..... Útulný statek se nachází v malebné jihočeské krajině, obklopený lesy a loukami, cca 10 min. autem od Českého Krumlova a... zobrazit detail

Apartmán
Apartmán Mirkovice, 3Apartmán 1Apartmán 2Apartmán 3

Zcela samostatná nově zrekonstruovaná 2 - pokojová část bývalého statku na návsi klidné obce Mirkovice cca 6 km od Českého Krumlova směrem na Kaplici s vlastním... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 55972)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání