Výletní pokoj v domě U Pražanů

Ubytování Věžovatá Pláně, č.p. 11 - Apartmán

Výletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá Pláně
Výletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá PláněVýletní pokoj v domě U Pražanů - Věžovatá Pláně

Záleží Vám na atmosféře? Dům U Pražanů stojí již přes sto let na návsi kouzelné vesničky se zvláštním názvem Věžovatá Pláně a i když není příliš velký, sloužil většinu své existence k pohostinským účelům. Vsí prochází hranice přírodního parku Poluška a od domu je to jen 300m k nejbližšímu okraji lesa, který se táhne kilometry daleko po turisty ještě nezaplaveném horském masivu mezi Vltavou nad Českým Krumlovem a Malší. Přímo před domem je rozcestník červené a zelené turistické značky a cyklostezky č. 1200,vedoucí z Kaplice Nádraží do Rožmitálu na Šumavě. Pro cykloturisty a motoristy je v okolí mnoho lákavých cílů, především blízká středověká perla Český Krumlov a dále Zlatá Koruna, Rožmberk, Pořešín, Vyšší Brod, Lipenská přehrada, hora Kleť s lanovkou a mnoho dalších zajímavých míst pro ty, kterým nevyhovuje vzít si košík a procházet se místními nádhernými houbařskými lesy.
Dům samotný byl nedávno zrekonstruován podle dobových fotografií a okna a dveře, v sedmdesátých letech přezděné na styl "bytovka", byly vráceny do původních zaklenutých otvorů.

Pro návštěvníky je také k dispozici travnatý dvorek s posezením kolem ohniště a v některých termínech - především mimo letní sezónu - mohu nabídnout i lekce keramiky včetně točení na hrnčířském kruhu v mé dílně v přízemí. Vzniklé výtvory vypálím a pošlu poštou.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

K dispozici WiFi. Kuchyně vybavena lednicí, sklokeramickou dvojplotýnkou, varnou konvicí a vším potřebným nádobím. Pozor - v pokoji není televize a zatím ani plánovaná mikrovlnka.

Přehled vybavení a služeb apartmánu

Příjezdová cesta a parkování

Přijet vlastním autem je zdaleka nejpohodlnější. Parkování u domu. Kdybyste plánovali příjezd vlakem nebo autobusem, ráda pro Vás zajedu na nádraží, protože místní linka nejezdí moc často a od zastávky autobusu "Netřebice, Věžovatá Pláně rozc. " je to ještě 1,8km pěšky do kopce. Ideální je přijet vlakem na nádraží Kaplice, Jižní expres jede z Prahy kolem 14: 00 a je tu za 2,5 hodiny. Cykloturisté s tím nemívají problém.

Stravování

Výletní pokoj s příslušenstvím Vám poskytne pohodlí a klidné zázemí včetně kuchyňského koutu, který využijí hlavně ti. kteří nejsou zvyklí stravovat se v restauracích během svých výletů. Ve vsi je sice hospoda, ale tam nevaří a je otevřena jen některé večery v týdnu a o víkendu. V některých termínech je ale možné domluvit se mnou dodávku čerstvých surovin k snídani. Nejbližší obchod je v sousedních Zubčicích (cca 2,5km) a výbornou kuchyní disponuje např. hotel Svachovka (10 km směrem na Český Krumlov).

Ubytování - pokoje:

Hosté mají k dispozici prostorný pokoj v prvním patře ideálně pro 4 osoby, avšak pro kratší pobyty se vejde i šest lidí. Pokoj má okna na 3 strany a je vybaven dvěmi postelemi, jednou dvojpostelí a dvěmi pohodlnými matracemi navíc, jsou - li třeba přistýlky. Součástí je také vybavený kuchyňský kout.

Výlety, sport a zábava v okolí

Český Krumlov nabízí spoustu středověké architektury, romantických zákoutí (v Městském parku, na Starém Plešivci nebo v zámecké zahradě dokonce uniknete jinak všudypřítomným davům turistů), kulturních a kulinářských požitků, dále je vděčným cílem výletů Stezka korunami stromů na Lipně, hrad Rožmberk, kláštery ve Zlaté Koruně a ve Vyšším Brodě, v létě divadelní představení a koncerty na blízké zřícenině Pořešín, hora Kleť s rozhlednou a lanovkou... Koupání je možné v obecním maličkém koupališti v Dolní Pláni, jen asi půl kilometru pěšky, s čistou filtrovanou vodou, nebo na pěkném koupališti ve Velešíně.
Pro vodáky se také nabízí možnost splutí úseku Vltavy, avšak v letních měsících bývá kapacita řeky mnohonásobně překročena. Proto svým hostům, kterým záleží na tom, abychom si naši pošumavskou krajinu udrželi krásnou, nabízím raději možnost podepsat dvě potřebné petice:
[https: //e - petice. cz/petitions/chladive - proudy - vltavy - ne - roztekly - asfalt - cyklostezky. html] a
[https: //e - petice. cz/petitions/kam - se - vali - loucovicke - proudy. html].

Ceník ubytování v apartmánu

300,- kčza osobu a noc - LÉTO
300,- kčza osobu a noc - ZIMA
300,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
4500,- kčSILVESTR: Cena dohodou, minimálně 4500,- Kč za 3 dny (mezi 30.12 a 3.1.) + za každý další den 1000 Kč
Ubytujeme i jednu osobu za 400 Kč/noc.
Zálohu ve výši 50% z ceny pobytu prosíme poslat na účet při rezervaci.
Příjezd zpravidla mezi 17 a 22 hodinou, odjezd do 11:00 - možno změnit po domluvě.
Storno podmínky: 5 a více dní před nástupem - vracíme vše, 3 - 4 dny necháme si stornopoplatek 300 Kč, poslední 2 dny před nástupem - záloha propadá, či při pobytu 4 a více dní si necháme cenu za 3 dny pobytu.
V létě je větší zájem, v zimě zas větší náklady na topení, proto cena zůstává stejná - a u nás je třeba přitápět od října do května.

Kontakty

Adresa apartmánu: č.p. 11

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
773 212 604
Web:
uprazanu.cz
Facebook:
www.facebook.com/uprazanu/

Volné a obsazené termíny:

Výletní pokoj v domě U Pražanů - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Výletní pokoj v domě U Pražanů.

Apartmán
Apartmán Mirkovice, 3Apartmán 1Apartmán 2Apartmán 3

Zcela samostatná nově zrekonstruovaná 2 - pokojová část bývalého statku na návsi klidné obce Mirkovice cca 6 km od Českého Krumlova směrem na Kaplici s vlastním... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 55972)