Annínská chalupa

Ubytování v Anníně, Annín 25, 342 01 Dlouhá Ves - Chalupa, Šumava

Annínská chalupa - Annín
Annínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - AnnínAnnínská chalupa - Annín

Naši chalupu naleznete v malebné osadě Annín nedaleko města Sušice, které je právem nazýváno branou Šumavy. Okolní krajina si Vás ihned získá svou nedotčenou krásou a prostorem pro aktivní vyžití. Nově zrekonstruované stavení je situováno v klidné části obce s krásným výhledem na řeku Otavu protékající v těsné blízkosti.  

Ubytování s celoročním provozem je vhodné pro rodiny s dětmi, sportovce, milovníky hor, větší skupinu přátel či pro teambuilding.

A co hosté nejvíce ocení? Velké pokoje v našem stavení, žádné malé "krcálky". Chalupa nabízí 5 prostorných pokojů - 20 lůžek a 3 plnohodnotné přistýlky. Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem a WC, předsíňka, samozřejmostí je lednička s mrazáčkem, jídelní kout, televize, WI - FI připojení, povlečené postele, ručníky, čistící prostředky, toaletní papír, sušák na prádlo. V přízemí se nachází chodba s úložným prostorem, zamykatelný botník a dále velká plně vybavená kuchyně. Hosté mohou využít i klidné posezení ve vedlejší místnosti s vinotékou. Víno dovážíme z mikulovských sklepů přímo od vinaře. V přízemí je také uzamykatelný prostor s úložným prostorem pro úschovu kol či lyží, před objektem lze bezplatně zaparkovat.  

V letních měsících jsou k dispozici dvě venkovní posezení se slunečníky v oplocené zahradě, ze které je přístup přímo k řece. V horkých dnech je zde příležitost k příjemnému přírodnímu koupání. Na zahradě nechybí krb, ohniště s kotlíkem, lehátka ani zázemí pro děti, které tak mohou využít dětské hřiště, pískoviště, houpačku, skluzavku či trampolínu o průměru 366 cm, badmintonové pálky, v případě nepříznivého počasí i stolní hry. Zahrada nabízí prostor pro nerušený odpočinek a zázemí pro děti. Našim hostům je k dispozici venkovní finská sauna. A co je předností naší zahrádky? Pobyt bez psí hromádky. Nikde žádné chlupy ani psí tlupy. Díky vysázené zeleni je zde soukromí pro nerušený odpočinek.  

Domácí mazlíček není povolen. V celé chalupě je přísný zákaz kouření. Zákaz používání zábavné pyrotechniky.
I n f o r m a c e k p o b y t u

• Vítejte v Annínské chalupě.
• Při příjezdu mohou naši hosté parkovat před garáží objektu (4 vozy) nebo na travnaté ploše před stavením (dodržujte, prosím, hranici s pozemkem objektu).
• Hlavní vstup do stavení je zadním vchodem ze zahrady. Vlevo u vstupních dveří si v bezpečnostní schránce vyzvednete klíč od svého pokoje (kód Vám sdělí majitel před příjezdem).
• V menší verandě je prostor pro odkládání svršků, vpravo od zrcadla visí na malém dřevěném věšáčkudálkové ovládání k vratům od garáže (vždy ho tam, prosím, vracejte).
• V hlavní chodbě je pod schodištěm pro každý pokoj uzamykatelný botník a úklidové prostředky.
• V zadní části chodby najdete ve velké skříni další přikrývky, polštářky a potřeby pro děti – vaničku, přebalovací podložku, nočníky či stupátka k umyvadlu. Nahoře na skříni jsou polštáře pro venkovní lehátka a velká látková houpačka, kterou lze umístit na zahradě mezi stromy.
V menší rustikální skříni jsou našim hostům v dispozici prostěradla a osušky pro případ, žese rozhodnou využit venkovní sudovousaunu. V dřevěné truhle na Vás čekají deskové hry, puzzle, skládačky, pastelky a další hračky pro děti.
• Vše, co najdete v kuchyni, je Vám plně k dispozici. Víno, které si během pobytu vyberete z vinotéky, Vám bude vyúčtováno při odjezdu. Stejně tak kávové kapsle, káva či čaj, které jsou v prostoru kuchyňské linky vpravo.
Koše na tříděný odpad jsou umístěné v ostrůvku uprostřed kuchyně. V tomto prostoru také najdete kontaktní gril. Nádoba na bioodpad je na zahradě. Kontejnery na tříděný odpad stojí na dosah od stavení.
• Ve společenské místnosti, je ve skříňce pod televizí základní lékárnička, košíček se šitím a prospekty či upoutávky na turistické cíle včetně jízdních řádů zelených linek. Vedle sedačky je proutěná truhla, ve které jsou uloženy deky pro venkovní posezení v chladnějších večerech.
• Z této místnosti lze vyjít před stavení, kde jsou k dispozici dva sety stolů s židlemi k posezení. Hosté mohou využít i velké slunečníky, které je ale potřeba večer a při větrném počasí stáhnout a sepnout.
Je zde krb s tálemke grilování, truhla se dřevěným uhlím a pod kuchyňským oknem truhla s polštáři k pohodlnějšímu posezení. Na okně stojí lampička k osvětlení posezení za tmy. V předzahrádce rostou základní bylinky.
• Jízdní kola či lyže můžete uzamknout v prostorné garáži. Dálkové ovládání ke garážovým vratům je na malém věšáčku ve verandě u hlavního vchodu do stavení.
• V dolní i horní chodbě a v garáži jsou umístěný hasící přístroje.
• Na zahradě lze využít dětské hřiště, skluzavky, trampolínu (zákaz vstup v obuvi), pískoviště s hračkami, zahradní houpačky, skluzavky a po domluvě pingpongový stůl či venkovní saunu (viz saunovací řád).
Za domem v zahradě jsou pro naše hosty připraveny dva sety stolů s židlemi a slunečníky, které je opět potřeba večer a při větrném počasí stáhnou a upnout. Nechybí ani zahradní lehátka či dětská židlička.
V zadní části zahrady je velké ohniště a dřevo. Židle k posezení u ohně jsou vyskládané u plotu. Vidlice na opékání špekáčků či nádobu pro vaření kotlíkového guláše najdete v garáži.

P ř e j e m e p ř í j e m n ý p o b y t.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Vybavená kuchyně: veškeré nádobí, 2x sklokeramická varná deska, 2x dřez, horkovzdušná trouba, myčka nádobí, mikrovlnná trouba, 2x varná konvice, toustovač, kontaktní gril, pečenka, tyčový mixér, lednice s mrazákem, úložný prostor na potraviny, stylové posezení až pro 18 osob, 2x dětská jídelní židlička.

ŘÁD SAUNOVÁNÍ – FINSKÁ SAUNA PRO 6 OSOB

• Pro rezervaci sauny je nutné hodinu před plánovanou návštěvou sauny oznámit tento záměr majiteli, který na Vámi požadovaný čas saunu zapne a nahřeje.

Saunující je povinenrespektovatvšechny tytopokyny.

• Sauna je určena maximálně pro 6 osob.
• Všichni návštěvníci jsou povinni se před vstupem do sauny osprchovat a omýt mýdlem.
• Úzkostlivě dbají na udržení čistoty prostředí sauny.
• Při sezení na lavicích či lehátkách používají k podložení čistý ručník, prostěradlo nebo jinou textilní podložku. Potřebné příslušenství pro saunování je pro naše hosty připraveno v menší rustikální skříni v hlavní chodbě chalupy (v tzv. příborníku).
• V sauně se obezřetně pohybují bosi, anebo v čisté ochranné omývatelné obuvi. Do sauny je přísný zákaz vstupu ve špinavé obuvi, saunující je povinen si před vstupem do sauny očistit a omýt chodidla.
• V průběhu saunování jsou saunující zásadně nazí (z hygienických a fyziologických důvodů).
• Saunování dětí se povoluje jedině za přítomnosti dozoru dospělé osoby.
• Během saunování se mohou saunující účastnit klidného a tlumeného rozhovoru s ostatními účastníkysaunování. Snaží se chovat korektně a diskrétně k ostatním a přispět tak k plnému prožitku ze saunování a k udržení jeho hygienické, estetické a společenské úrovně.
• V průběhu saunování se nekonzumují žádné potraviny, či nápoje, nekouří se.
• V sauně je přísný zákaz manipulace s otevřeným ohněm.
• Doporučená doba pro saunování je 10 – 20 minut při teplotě vzduchu kolem 90°C.
• Zásadní poučka zní: pobyt v sauně by měl být krátký, ale intenzivní.
• Finská sauna je charakteristická velmi suchým vzduchem. Pokud jsou rozpálené saunové kameny, lze je během saunování polévat vodou z naběračky, tak aby nedošlo k opaření.
• Po saunování je možné využít venkovní sprchu (mimo zimních měsíců), nebo polévání z dřevěných věder.
• Po saunování odložte použité ručníky a prostěradla do připraveného prádelního koše v dolní chodbě.


PODMÍNKY K SAUNOVÁNÍ

• Saunování je určeno především zdravým osobám.
• K saunování nemají přístup osoby, které trpí zjevnými příznaky akutního onemocnění dýchacích cest a zažívací soustavy (horečka, kašel, rýma, zarudlé spojivky, celková schvácenost; anebo průjem, zvracení, bolesti břicha a hlavy, zažloutlou kůží aj. ), dále nemocní s kožními chorobami budícími odpor (kožní vyrážky, otevřené hnisající či krvácející rány).
• Vstup není dovolen osobám, jimž byla nařízena karanténanebo bacilonosiči.
• Saunování není vhodné také po předchozích úderech do hlavy.
• Nemocní, trpící jinými chorobami než je uvedeno v tomto řádu, podnikají saunování na vlastní zodpovědnost.

CENÍK

Cena 2 hodinového provozu šestimístné sauny (1 hodina nahřívání, 1 hodina saunování) včetně použití příslušenství pro saunování je 900,- Kč (150,- Kč osoba), každá další hodina 600,- Kč (100,- Kč osoba).

Přehled vybavení a služeb chalupy

Příjezdová cesta a parkování

Parkování přímo u objektu.

Stravování

Obchod vzdálen 4km, restaurace 300m, plně vybavená kuchyň přímo v objektu.

Ubytování - pokoje:

Chalupa nabízí stylově zařízené pokoje:
Pokoj 1 (šestilůžkový apartmán s přistýlkou, 2 ložnice, terasa).
Pokoj 2 (třílůžkový). Pokoj 3 (čtyřlůžkový). Pokoj 4 (třílůžkový). Pokoj 5 (čtyřlůžkový).

Celková kapacita objektu je 20 lůžek a 3 plnohodnotné přistýlky. Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení s úložným prostorem, sprchovým koutem a WC. Samozřejmostí je lednička s mrazáčkem, jídelní kout, televize, WI - FI připojení, povlečené postele, ručníky, čistící prostředky, toaletní papír, sušák na prádlo. Hosté mají možnost zapůjčení dětské postýlky, vaničky a nočníků.  

Výlety, sport a zábava v okolí

V létě nabízí tako oblast skvělé podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku

ANNÍN – sklárna Annín, sklárna Rajský dvůr (pokračování annínské sklárny, brusírna, prodejní galerie, muzeum), kostel u sv. Mouřence – Mouřenec (komentované prohlídky).

Hartmanice (5 km) – židovská synagoga s expozicí Památníku spolužití Čechů, Němců a Židů na Šumavě.

Dobrá Voda (8 km) – muzeum Dr. Šimona Adlera, kostel sv. Vintíře s unikátním skleněným oltářem.

Kašperské Hory (8 km) – královské horní město, hrad Kašperk (nejvýše položený hrad v Čechách), expozice a galerie obrazů Muzea Šumavy, Muzeum motocyklů.

Sušice (10 km) – Muzeum Šumavy s pohyblivým betlémem, kaple Anděla strážce, aquapark s tobogánem a vířivkami, nástupní místo pro splouvání Otavy.

Divišov (6 km) – jízdárna.

Horažďovice (28 km) – aquapark s tobogánem, vířivkou a řadou atrakcí, zámek s městským muzeem.

Rabí (20 km) – největší zřícenina hradu v Čechách.

Velhartice (20 km) – spojení zříceniny hradu a zachovalého zámku.

Srní (16 km) – říčky Vydra a Křemelná.

Modrava (23 km) – centrum celoroční horské turistiky.

Kvilda (23 km) – Hamerský potok – největší přítok řeky Vydry, muzeum Kvilda.

Čeňkova pila (5 km) – nástupní bod pro splouvání Otavy, naučná stezka Povydří.

Antýgl (19 km) – šumavská usedlost v údolí řeky Vydry zapsaná v Ústředním seznamu kulturních památek ČR.

Klatovy (41 km) – Černá věž, barokní lékárna U Bílého jednorožce, klatovské katakomby.

Hrady – zámky – šumavské trojhradí: Kašperk, Velhartice, Rabí, dále pak Švihov, Klenová.

Rozhledny – Svatobor, Klenová, rozhledna Na Sedle, Poledník, Klostermannova rozhledna.

Šumavská jezera – Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné, jezero Laka.

Výlety pro cyklisty – Šumavská cyklomagistrála, Otavská cyklostezka Sušice.

Výlety pro pěší – doporučené pěší trasy v rámci NP Šumava, naučná stezka Povydří.

OFFPARK – zábava na Šumavě [http: //www. offpark. cz] Offpark je volnočasové outdoorové centrum na Šumavě, které nabízí celou řadu sportovního a lehce adrenalinového využití. Zážitkové aktivity jsou soustředěny v Sušici a jejím okolí pod vedením a dohledem zkušených instruktorů (lanový park Sušice, dětský lanový park Sušice, lanový park Prášily, dětský lanový park Prášily, lanový park Modrava, dětský lanový park Modrava).

V zimě nabízí tato oblast možnosti sportu a zábavy:

Kašperské Hory (8 km) – počet sjezdovek 4,počet vleků 3,nadmořská výška 705m.

Javorník (20 km) – počet sjezdovek 3,počet vleků 3,nadmořská výška 960m.

Hartmanice (5 m) – počet sjezdovek 4,počet vleků 2,nadmořská výška 712m.

Kvilda (23 km) – počet sjezdovek 4,počet vleků 4,nadmořská výška 1044m.

Srní (16 km) – počet sjezdovek 1,počet vleků 1,nadmořská výška 875m.

Zadov (24 km) – počet sjezdovek 8,počet vleků 5,počet lanovek 2,nadmořská výška 890m.

Železná ruda Špičák (32 km) – počet sjezdovek 2,počet vleků 1,počet lanovek 2,nadmořská výška 857m.

Železná ruda Pancíř (36 km) – počet sjezdovek 5,počet vleků 2,počet lanovek 1,nadmořská výška 980m.

Großen Arber – Velký Javor (43 km) – počet sjezdovek 9,počet vleků 4,počet lanovek 3,nadmořská výška 1080m.

Mitterdorf (64 km) – počet sjezdovek 9,počet vleků 6,počet lanovek 1,nadmořská výška 850m.

[http: //www. skiarealy - sjezdovky. cz/sumava]

Zimní krajina Šumavy je nejen krásná, ale svým reliéfem přesně vhodná i pro běžecké lyžování. Vhodnost terénu je navíc umocněna projektem Bílá stopa, který vytváří hustou síť udržovaných běžeckých tratí spojujících celou Šumavu – [http: //www. kamzasnehem. cz/bezky/sumava], [http: //www. lazadov. cz/la/bezky/asp], [http: //bilestopy. cz/cs]

Ceník ubytování na chalupě

od 550,- kčza osobu a noc - LÉTO
od 550,- kčza osobu a noc - ZIMA
Celoroční provoz

Ceník

Celková kapacita chalupy je 20 lůžek + 3 přistýlky. Minimální počet pobytu jsou 2 noci, v hlavní sezoně upřednostňujeme týdenní pobyty, v případě volné kapacity dle domluvy. Silvestrovský pobyt minimálně 4 noci.

Pobyt:
Dospělí: 550,- Kč/noc
Děti: 2 – 12 let 390,- Kč/noc
Děti: 0 – 2 let bez nároku na lůžko zdarma

Pronajem celé chalupy minimálně 15 osob.

Zapůjčení dětské postýlky 50,- Kč/noc (nutná předchozí rezervace)

Cena nezahrnuje poplatek obci. Poplatek platí pouze osoby starší 18-ti let.
Platba

Záloha 50% z ceny je požadována na bankovní účet do 5 dnů po rezervaci.

Doplatek zálohy do 100% ceny pronájmu je požadován na bankovní účet do 20 dnů před nástupem pobytu. Při rezervaci kratší než 20 dnů požadujeme uhrazení celé částky pobytu.

Číslo účtu: 299 47 96 103/0800

Týdenní pobyty od soboty do soboty.
Příjezd v den ubytování od 16:00 hodin, odjezd do 10:00 hodin.
Po dohodě je případně možné využít pozdějšího odjezdu do 14:00 za jednorázový poplatek 500,- Kč za pokoj.

Krácení počtu osob a počtu dnů již započatého pobytu nemá vliv na cenu.
Majitel má právo neubytovat nenahlášené osoby.
Majitel si vyhrazuje právo na změnu podmínek ubytování.
Při zaplacení souhlasíte s podmínkami.
Storno podmínky

Zrušení ubytování 15 – 60 dnů před termínem příjezdu – účtujeme 50% z celkové ceny pronájmu.

Zrušení ubytování 0 – 14 dnů před termínem příjezdu – účtujeme 100% z celkové ceny pronájmu.

Kauce

V případě pronajmutí celého objektu je společně s doplatkem za ubytování požadována vratná kauce na bankovní účet ve výši 5.000,- Kč, (v případě pronajmutí pouze jednoho pokoje je společně s doplatkem za ubytování požadována vratná kauce na bankovní účet ve výši 1.000,- Kč za pokoj).

Částka Vám bude vrácena na Váš bankovní účet do 2 pracovních dnů po ukončení pobytu. Tato záloha je vratná a podléhá kontrole úklidu a případných škod v ubytování.

Kauce se dále vztahuje na případné poškození majetku. Při zrušení pobytu se kauce vrací v plné výši.

Závěrečný úklid

Děkujeme, že jste si vybrali k rekreaci naši chalupu a doufáme, že se dovolená vydařila. Dovolte několik informací k závěrečnému úklidu. Nejedná se o gruntování, ale o standardní úklid. Čistící prostředky jsou hostům k dispozici. Chalupu je ale třeba předat ve stavu, v jakém byla převzata. Po domluvě je možné za poplatek nechat úklid na nás

Do závěrečného úklidu patří zejména:

umyté a uklizené nádobí

zametené a vytřené podlahy

umyté sociální zařízení

lůžkoviny složené na postelích ( vysvlečené z povlečení)

vynesené odpadky

Pokud jste přemístili nějaký nábytek, prosíme dát ho zpět na původní místo.

Pokud jste při pobytu narazili na jakoukoli závadu, prosíme, nahlašte nám ji při předání, abychom mohli včas zjednat nápravu.
Silvestrovský pobyt minimálně 4 noci. Cena za osobu 650,-Kč/ noc.

Kontakty

Adresa chalupy: Annín 25, 342 01 Dlouhá Ves

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
+420 704 077 020
Web:
anninskachalupa.cz
Facebook:
www.facebook.com/profile.php?id=100089246710129

Annínská chalupa - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Annínská chalupa.

Penzion Pod Lesem
Penzion Annín, Annín 45Penzion Pod Lesem 1Penzion Pod Lesem 2Penzion Pod Lesem 3

Penzion(chalupa) Pod Lesem se nachází v malebném údolí, kterým protéká vodácká, pstruhová řeka Otava, 8km od Sušice ve směru na Kašperské Hory v sousedství oblasti Národní... zobrazit detail

U Losenice
Apartmán Rejštejn, Kašperskohorská 27U Losenice 1U Losenice 2U Losenice 3

Apartmán U Losenice se nachází v podhůří Šumavy v obci Rejštejn a nabízí vhodné podmínky pro celoroční rekreaci. Je skvělým výchozím místem pro pěší turistiku a... zobrazit detail

Fara Rejštejn
Vila Rejštejn, Náměstí Svobody č.p. 69, 341 92 RejštejnFara Rejštejn 1Fara Rejštejn 2Fara Rejštejn 3

Fara na kraji Rejštejna je klidné místo pro odpočinek, dovolenou, či setkání s přáteli. Ideální pro milovníky kola, pěší turistiky, či rodiny s dětmi. Doslova na... zobrazit detail

Chalupa na Šumavě
Chalupa Rejštejn, Kašperskohorská 28, 341 92 RejštejnChalupa na Šumavě 1Chalupa na Šumavě 2Chalupa na Šumavě 3

Pro všechny co mají rádi šumavské lesy a klidné prostředí nabízíme ubytování na Chalupě na Šumavě v malebném městečku Rejštejně pod Kašperskými horami. Chalupa disponuje 4... zobrazit detail

Ubytování Platoř
Chalupa Platoř, Platoř 17, 342 01 Dlouhá VesUbytování Platoř 1Ubytování Platoř 2Ubytování Platoř 3

Apartmány nedaleko hradu Kašperk, každý vlastní vchod, koupelna, kuchyně, TV, WC. Venkovní krb, dětské prolézačky, skluzavka. Kolovna, krytá pergola, WiFi. Super klidné místo na pěší i... zobrazit detail

Apartmány
Apartmán Velký Radkov, Velký Radkov 27Apartmány 1Apartmány 2Apartmány 3

Velký Radkov je malebná osada v srdci Šumavy, kde pro vás nabízíme nadstandardní apartmánové ubytování v roubené chalupě s výhledem na hrad Kašperk. Dva podkrovní mezonetové... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 66918)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání