Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/html/e-penziony.cz/_/code/kk_db.php on line 61 Penzion Libínské Sedlo, ubytování Libínské Sedlo

Penzion Libínské Sedlo

Ubytování Libínské Sedlo, Libínské Sedlo 8 - Penzion

Penzion Libínské Sedlo - Libínské Sedlo
Penzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské SedloPenzion Libínské Sedlo - Libínské Sedlo

Turistická chata Libínské Sedlo se nachází v malebné stejnojmenné vesničce poblíž Prachatic na Šumavě.
Nabízíme ubytování pro skupiny přátel, rodiny s dětmi, turisty, cyklisty, houbaře, lyžaře.
Ve zděné prostorné budově (bývalá škola) je k dispozici celkem 8 pokojů (od 2 do 7 lůžek) s celkovou kapacitou až 38 lůžek. Sociální zařízení je společné na patře.

Prostorná plně vybavená kuchyně je ideální pro skupinové i individuální vaření. K dispozici je společenská místnost s televizí a prostory pro uskladnění kol/lyží. Na velké oplocené zahradě naleznete altán pro venkovní posezení, pískoviště, skluzavku, houpačku, ohniště a stůl na stolní tenis. V objektu je wi - fi router a zesilovač signálu, který umožňuje připojení k internetu v celé chatě.

Chatu provozuje turistický oddíl na neziskové bázi za přiměřené ceny. Je možné pronajmout chatu jako celý objekt, nebo jednotlivé pokoje. Pronajmutí celého objektu, je cenově výhodné i pro výrazně menší skupiny než je celková kapacita. Chatu pak budete mít jen pro sebe!

Ve vesnici Libínské Sedlo naleznete zejména klid a nádherné výhledy na horu Boubín, dále lyžařský areál pro děti a začátečníky [www. skilibin. cz], asfaltové obecní hřiště, nové dětské hřiště a kostel z 15.století (přímo vedle turistické chaty).

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Kuchyně: je prostorná se dvěma čtyřplotýnkovými sporáky (plyn a elektřina), troubou, mikrovlnnou troubou. K dispozici jsou dále dvě velké lednice, myčka, dvojdřez, rychlovarná konvice, toustovač, moka konvice a veškeré nádobí (vč. opravu velkých hrnců) v dostatečném množství.

Při delším skupinovém pobytu lze za symbolický poplatek zapůjčit pípu s chlazením (sudové pivo lze zakoupit v pivovaru Prachatice po telefonické domluvě).

Společenská místnost: Velká jídlena s dostatečnou kapacitou pro společné stravování slouží také jako společenská místnost s televizí a malou knihovničkou. Na skutečnost, že se jedná o bývalou školu (s historií hluboko do 19.století) odkazuje podávací okénko mezi kuchyní a jídelnou.

Pro uskladnění kol a lyží lze využít prostorné zádvěří a tzv. sušárnu (zde lze kromě oblečení sušit i houby). V celém objektu je signál WiFi.

Chata je obklopena velkou oplocenou zahradou, která je ideální pro bezpečný pohyb dětí a pro venkovní skupinové aktivity. Na zahradě nalzenete altán pro letní posezení. Pro děti jsme obnovili pískoviště, skluzavku a houpačku. Dále je na zahradě betonový stůl na ping - pong (síťka a použité pálky jsou k zapůjčení).

Příjezdová cesta a parkování

Příjezd po dobře udržované silnici z Prachatic 6 km. Cesta z Prahy zabere cca 2 hodiny (silnice D4 do Písku, dále přes Vodňany a Bavorov). Z Českých Budějovic dojedete za necelou hodinu. Zastavit lze přímo u chaty, parkovat je nutné na veřejném parkovišti (100m).

Autobusová zastávka (název „Prachatice, Libínské Sedlo“) je přímo před chatou.
Z Prahy jede na Libínské Sedlo přímý autobus, častější spoje z Prahy, Českých Budějovic a Plzně s přestupem v Prachaticích. Pro výlety do okolí jsou praktické spoje do okolních obcí (všední dny).

Vlakem: Nejbližší nádraží je v Prachaticích (6 km).
Taxi z Prachatic cca 150 Kč.

Stravování

Společné i individuální vaření je možné díky prostorné kuchyni.

V Prachaticích (6 km) jsou obchody všeho druhu (Kaufland, Lidl, Penny Market, pekárna, biopotraviny apod. ) a řada restaurací. Doporučujeme indickou restauraci Tandoor (omezená kapacita, doporučujeme včasnou rezervaci), dále českou restauraci Almara, pizzerii Primavera a restauraci Pivovaru Prachatice s vlastním pivem.

Při delším skupinovém pobytu lze zajistit dovoz vařeného jídla "Zdravá kuchyně Prachatice" (jen obědy, jen všední dny), příp. z nedalekého objektu školy v přírodě (nutné avizovat s dostatečným časovým předstihem).

Ubytování - pokoje:

V objektu se nachází celkem 8 pokojů (pokoje 5 a 6 jsou propojené a prodávají se jako celek).

Přízemí: Pokoj č. 1: 3 lůžka (2x postel, rozkládací gauč) – jediný pokoj v přízemí, prostorný pokoj.

Patro:
Pokoj č. 2: 5 lůžek (1x postel, 1x palanda, „šuplík“ – zvýšené patro dostupné po žebříku, 2 lůžka).
Pokoj č. 3: 7 lůžek (1x postel, 2x palanda, „šuplík“ – zvýšené patro dostupné po žebříku, 2 lůžka).
Pokoj č. 4: 3 lůžka (1x postel, 1x palanda), vhodný pro rodiny s malými dětmi (lze sem snadno umístit dětskou postýlku).
Pokoj č. 5: 5 lůžek (1x postel, 1x palanda, „šuplík“ – zvýšené patro dostupné po žebříku, 2 lůžka) – průchozí pokoj do pokoje č. 6.
Pokoj č. 6: 2 lůžka (2x postel) – za pokojem č. 5.
Pokoj č. 7: 7 lůžek (1x postel, 2x palanda, „šuplík“ – zvýšené patro dostupné po žebříku, 2 lůžka).
Pokoj č. 8: 6 lůžek (3x palanda), prostorný pokoj.

Výlety, sport a zábava v okolí

Pěší turistika: Libínské Sedlo protíná několik turistických tras, např. historická Zlatá stezka vedoucí z Pasova do Prachatic. Nejbližším a nejvděčnějším cílem je vrchol hory Libín (1,5 km) s rozhlednou (vždy otevřena) a kioskem (létní prázdniny, obvykle 10 - 16 hod. ) Dalším cílem je Křišťanovický rybník (v létě kultovní stánek U Josefa) a nedaleká zřícenina hradu Hus. Do pěšího výletu po okolí lze zařadit údolí Blanice či nučnou stezku kolem Prachatic. Utajeným cílem je křížová cesta ke kapli sv. Filipa Neri. S pomocí auta (příp. málo frekventované autobusové dopravy) lze poznat Boubínský prales a dobýt vrcholu Boubína (rozhledna) a prozkoumat celou jižní částu Šumavy – hraniční hřeben hor Plechý a Třístoličník, Plešné jezero, Schwarzenberský plavební kanál, přehradní nádrž Lipno či zpřístupněné části vojenského prostoru Boletice. Neopominutelnou možností je bezcílné bloumání po značených a neznačených cestách v (kůrovcem nezničených) lesích v nejbližším okolí.

Cykloturistika: Libínským Sedlem prochází cyklotrasa z Prachatic do Volar. Okolní hustá síť cyklotras, neznačených silniček, zpevněných cest a lesních cest vybízí k výletům libovolné délky a obtížnosti. Výkonní cyklisté, elektrocyklisté, nebo cyklisté s vlastní dopravou mohou poznat celou jižní část Šumavy (Plešné jezero, Schwarzenberský plavební kanál, Lipno, zpřístupněné části vojenského prostoru Boletice, údolí horního roku Vltavy) nebo kulturní zajímavosti ve vnitrozemí (zámek Kratochvíle, hrad Helfenburk, zřícenina Kuklov). Pro delší výlety lze využít vlak (zastávka Zbytiny, 5 km). V létě lze využít cyklobus [www. cyklotrans. cz] (např. busem na Kvildu a na kole zpět - 50 km).

Houbaření: Okolní smrkové a smíšené lesy jsou rájem pro houbaře. Sítě na sušení hub jsou k dispozici. V sezóně lze v okolních lesích sbírat borůvky, maliny a lesní jahody.

Sjezdové lyžování: Na Libínském Sedle jsou dva lyžařské vleky pro děti a začátečníky [www. skilibin. cz]. Při využití auta doporučujeme rodinné levné německé centrum Mitterdorf (40 km) a špičkové rakouské centrum Hochficht (55 km).

Běžecké lyžování: V okolí Libínského Sedla jsou značené a pravidelně upravované běžkařské trasy. Za sněhem lze vyrážet na Churáňov, Kvildu či Modravu, do německého běžkařského centra Mauth/Finsterau nebo rakouského centra Schöneben.

Koupání a vodáctví: Letní koupání je možné v Kříšťanovickém rybníce (4 km pěšky, na kole, nebo autem), na koupališti Hulák (Prachatice) a na přírodním koupališti Chroboly (7 km pěšky / na kole). Celoročně lze využít nově zrekonstruovaný plavecký bazén Prachatice se saunovým světem, příp. plavecký bazén Volary (12 km). Horní tok řeky Vltavy je ideální pro jednodenní vodácký výlet, který určitě doporučujeme i navzdory nehorázné finanční náročnosti. Splouvání podléhá registraci (500 Kč/loď) [https: //www. npsumava. cz/navstivte - sumavu/vodacke - trasy - splouvani/], půjčovné kanoe od cca 700 Kč, s veškerým servisem [https: //www. votus. cz/lenora - soumarsky - most]. Doporučené trasy Soumarský most - Pěkná (3 - 4 h, vhodné i pro začátečníky a rodiny), Lenora - Pěkná (5 - 6 hod., od silničního mostku nad Lenorou, krásný úsek Lenora - Soumarský most zvládne i sváteční vodák).

Další sportovní vyžití: V Prachaticích jsou tenisové kurty, profesionální zázemí pro fotbal, in - line dráha a legendární skatepark. Okolí Nové Pece (Lipenská přehradní nádrž) je vhodné pro in - line bruslení. U obce Lipno je při příznivém zimním počasí nejdelší upravovaná bruslařská dráha v ČR. V obci Lipno můžete v létě užít všechny výdobytky turistického průmyslu (stezka v korunách stromů s tobogánem, venkovní dětský park, jízda na koloběžkách, bobvá dráha, golf apod. ).

Ceník ubytování v penzionu

5000,- kčza penzion a noc - LÉTO
5000,- kčza penzion a noc - ZIMA
4500,- kčza penzion a noc - MIMO SEZÓNA
V sezóně Kč 200,- osoba/den.
Mimo sezónu Kč 180,- osoba/den.
Pronajmutí celého objektu (4500 - 5500 Kč za noc dle sezóny a obsazenosti) je cenově výhodné i pro výrazně menší skupiny než je celková kapacita. Chatu pak budete mít jen pro sebe!
Letní sezóna: 1. 7. - 30. 9.
Zimní sezóna: 1. 12. - 31. 3.

Kontakty

Adresa penzionu: Libínské Sedlo 8

 
Rezervace, informace, platby: Hana Knittlová, 724 054 080,
Správce objektu (příjezd): Jana Maněnová, 775 227 621
Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
724 054 080, 775 227 621
Web:
www.chatalibin.cz

Penzion Libínské Sedlo - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Penzion Libínské Sedlo.

Chalupa Ambra
Apartmány Libínské Sedlo, Libínské Sedlo 85Chalupa Ambra 1Chalupa Ambra 2Chalupa Ambra 3

Chalupa se nachází na zelené louce u lesa, na dohled je náš vlastní rybník a kolem spousty zelených stromů - jste přece na Šumavě. Chalupu Ambra... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 59058)