Penzion Šumavské rozcestí

Ubytování Nové Hutě, Nové Hutě 95 - Penzion

Penzion Šumavské rozcestí - Nové Hutě
Penzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové HutěPenzion Šumavské rozcestí - Nové Hutě

Najdete nás na náhorní plošině zvané Pláně u Nových Hutí. Náš nový rodinný penzion je umístěn v nádherné přírodě centrální části CHKO Šumava, na hranici Národního parku Šumava. Ležíme u velmi významného rozcestí cyklotras, pěších stezek a běžkařských stop. Lokalitu Pláně najdete 12 km od Vimperka směr Kvilda, 2 km od obce Nové Hutě a 600 m od lyžařského areálu Zadov, v nadmořské výšce 1080 metrů, zaručující velmi příznivé klimatické a sněhové podmínky. Přímo z penzionu můžete obdivovat nádherné výhledy do údolí k Borové Ladě, ale i na hřebeny v oblasti Plechého, Trojmezí, Třístoličníku a Bučiny.

Parkování poskytujeme zdarma přímo u objektu. Máme samostatný uzamykatelný prostor k uložení kol, lyží a kočárků.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Venkovní posezení u ohniště, přenosný gril, lavička, stolek a křesílka. Jehly na opékání. Vnitřní posezení v prostorné společenské místnosti s kuchyní, knihovnou, radiem, CD přehrávačem. Televize na každém pokoji.
Můžeme vám zapůjčit přenosný zahradní gril, lze využít i otevřené ohniště a posedět tak s přáteli u sklenky vínka či pivka.

Vlastní elektrické sušičky hub prosím v našem objektu nepoužívejte (ani na balkonech či v zahradním domku), a to z důvodu požární bezpečnosti. Možné je ale zapůjčení sušících sítí na zavěšení nebo vám umožníme zamražení vašich úlovků.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Parkování zdarma přímo u penzionu. Dostupnost celoročně výborná.

Stravování

Stravování zajišťujeme ve vedlejší restauraci (50 m): snídaně formou švédských stolů, večeře - polévka a hlavní jídlo.
Plně vybavená kuchyně slouží hostům, kteří nevyužijí naši nabídku stravování.

Ubytování - pokoje:

Pokoj č. 1 (sever, les) - prostorný 2 lůžkový pokoj. Nemá balkon, je klidnější a orientovaný k lesu. Možná kapacita 3 lůžka.
Pokoj č. 2 (západ, les a louka) - tento pokoj má 2 (3) lůžka, nemá balkon a směřuje svými okny částečně k lesu a na přilehlé louky a zahradu.
Pokoj č. 3 (jih, široké pláně a vrcholy) - velký 3(4) lůžkový pokoj s rozsáhlým balkonem (venkovní posezení) a výhledem na široké okolí luk, plání a lesů. Slunce po celý den.
Pokoj č. 4 (jihovýchod, les, pláně a vrcholy) – velmi prostorný 4 lůžkový pokoj s rozsáhlým balkonem (venkovní posezení) a výhledem jak na les, tak na široké pláně. Slunce po celé dopoledne.

Pokoje máme vybaveny stylovým dřevěným nábytkem. Samozřejmostí je vždy koupelna se sociálním zařízením a sprchovým koutem. Postele mají kvalitní lamelové rošty. Na všech pokojích jsou LED televize a Wi - Fi připojení k internetu. Celé zařízení je nekuřácké. Prosíme hosty o používání domácí obuvi po vstupu do penzionu.

Jako hosté budete mít samostatný vchod do penzionu přes prostornou společenskou místnost v přízemí, která je vybavena kompletní kuchyní - lednicí s mrazákem, chladícím nápojovým boxem, myčkou, elektrickým sporákem s keramickou deskou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a ostatním vybavením, včetně několika sad nádobí a příborů.

Společenská místnost je zároveň velmi prostorným obývacím pokojem s rohovou sedačkou, konferenčním stolkem, CD přehravačem, radiem a knihovnou s velkou nabídkou knih, průvodců a časopisů, her pro děti a dospělé (deskové hry, velké šachy, kostky, karty, domina). Využít můžete i rozsáhlou filmotéku na DVD nosičích (filmy pro děti i dospělé). K zapůjčení kroket a badminton, v zimě pak dřevěné saně a boby. K penzionu patří i rozsáhlý rovinatý travnatý pozemek vhodný v letních měsících pro míčové hry a ostatní dětské aktivity.

Společenská místnost je zároveň vhodným prostorem i pro výjezdní firemní akce a je používána jako školící činnost.

Výlety, sport a zábava v okolí

Běžkaři mohou přímo ze vchodu penzionu „naskočit“ do udržované běžkařské stopy a sjezdaři využijí dobře dostupný lyžařský areál Zadov – Churáňov. Poloha penzionu je velmi příjemným výchozím bodem pro milovníky pěších tur, cyklovýletů a houbaření.

Pro příznivce tenisu jsou využitelné 3 nové tenisové kurty s umělým povrchem přímo v obci Borová Lada (11 km) nebo antukové kurty ve Vimperku (12 km), kde je rovněž koupaliště s několika bazény a velkou travnatou plochou.

V blízkém okolí můžete navštívit Pramen Vltavy (13 km), Prášilské jezero (24 km), Poledník (23 km), Boubínský prales (25 km), Březník (20 km), Povydří (11 km), Horskou Kvildu (7 km), Tříjezerní slať (16 km), Antýgl (10 km), hrad Kašperk (17 km), Knížecí Pláně (16 km), Modravu (13 km) a mnoho dalších krás Šumavy.

Ceník ubytování v penzionu

450,- kčza osobu a noc - LÉTO
450,- kčza osobu a noc - ZIMA
450,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
610,- kčSILVESTR: Silvestrovský pobyt 2020/2021 zcela obsazen.
Děti do stáří 24 měsíců bez nároku na lůžko: 100,- Kč/noc (provozní náklady). Možno zapůjčit kvalitní dřevěnou dětskou postýlku s kompletním vybavením: + 50,- Kč/noc.
Vystavujeme a zasíláme barevné dárkové poukazy na pobyt. Platnost 1 rok.
Poplatky OÚ Nové Hutě 12 Kč/osoba/noc.
Možná je i rezervace celé ubytovací kapacity včetně společenské místnosti a kuchyně.
Ubytování domácím mazlíčkům neposkytujeme.
Jarní a letní prázdniny - pouze týdenní pobyty (sobota – sobota).
Pobyt na 2 noci možný jen při rezervaci celé kapacity skupinou: cena za osobu a noc 550 Kč.
Pobyt na 3 noci: cena za osobu a noc 500 Kč.
Ubytování na 1 noc neposkytujeme.
Ubytování pejskům neposkytujeme.

Příjezd prosíme mezi 16 a 17,30 hod.

Cena zahrnuje:
parkování přímo u objektu na soukromém parkovišti
WIFI v celém objektu
využití rozsáhlého travnatého pozemku pro míčové hry a jiné sportovní aktivity
využití venkovního posezení s otevřeným ohništěm, zapůjčení jehel na opékání (dřevo vlastní - samosběr v okolí)
zapůjčení přenosného zahradního grilu
zapůjčení kroketu a badmintonu, v zimě saní a bobů
úschovna kol a lyží
využití knihovny a společenských her (knihy pro děti i dospělé, časopisy, průvodce)
využití rozsáhlé filmotéky na DVD (filmy pro dospělé i děti)
zapůjčení klasických velkých dřevěných šachů

Rezervační a platební podmínky
Předběžné rezervace mohou být realizovány osobně, telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím on-line rezervačního formuláře. Předběžná rezervace Vám bude do 24 hodin e-mailem potvrzena a spolu s tím od nás obdržíte podrobnou kalkulaci pobytu. Po písemném odsouhlasení této kalkulace zašleme zálohovou či celkovou fakturu (dle termínu předběžné rezervace) s číslem účtu k uhrazení platby za ubytování.

Ceny se mohou v průběhu roku měnit (nevztahuje se na již objednané pobyty).

Závazná rezervace bude penzionem e-mailem potvrzena po zaplacení faktury. Prosíme o úhradu do termínu splatnosti. Pokud nebude faktura uhrazena v termínu splatnosti, předběžná rezervace zaniká. Rezervace se stává závaznou po uhrazení kompletní částky za ubytovací služby.

Storno pobytu. Klientům účtujeme storno poplatky stanovené v % z celkové ceny za ubytování. Zbývající částku převedeme zpět na Váš účet. Objednávku je možné zrušit pouze písemně. V případě předčasného ukončení či přerušení pobytu bez zavinění ze strany ubytovatele, nevzniká tomuto povinnost vrátit zaplacenou cenu pobytu, ani její poměrnou část. Storno poplatek nebude účtován v případě, že pobyt bude zrušen ze strany ubytovatele.

Nezapomeňte, že se na storno pobytu můžete pojistit u kterékoliv pojišťovny, která Vám v případě, že nemůžete na pobyt nastoupit, uhradí storno poplatek. Doklad pro Vaši pojišťovnu na vyžádání vystavíme.

Storno poplatky: dojde-li ke zrušení objednávky (pouze písemnou formou)
45 - 30 dnů před termínem příjezdu - 35 %
29 - 15 dnů před termínem příjezdu - 70 %
14 - 8 dnů před termínem příjezdu - 90 %
7 a méně dní před termínem příjezdu - 100 %
v případě, že host neobsadí nebo nezruší objednanou kapacitu v den příjezdu, účtujeme storno poplatek 100 % za každý den pobytu, který nenastoupí

Kontakty

Adresa penzionu: Nové Hutě 95

 
Naše vlastní meteo stanice vám poskytne kompletní údaje o počasí on-line, zároveň i nedávnou historii počasí: www.wunderground.com/dashboard/pws/INOVHU1
Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
602 356 614, 731 454 694
Web:
www.sumavskerozcesti.cz
Facebook:
www.facebook.com/LYER95/

Penzion Šumavské rozcestí - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Penzion Šumavské rozcestí.

Chalupa u lesa
Penzion Nové Hutě, Nové Hutě 97Chalupa u lesa 1Chalupa u lesa 2Chalupa u lesa 3

Nový rodinný penzion Chalupa u lesa se nachází v nadmořské výšce 1078 m v krásném klidném místě zvaném Pláně (dříve Planie), v samém srdci Šumavy, vzdáleném... zobrazit detail

Švehlikova chata Šumava
Penzion Nové Hutě, u sjezdovekŠvehlikova chata Šumava 1Švehlikova chata Šumava 2Švehlikova chata Šumava 3

Švehlikova chata. Nový penzion na Šumavě, Nové Hutě nabízí komfortní ubytování ve 2 až 4 lůžkových pokojích, všechny s koupelnami. Cena od 320.- za noc bez stravování. Maximální kapacita... zobrazit detail

Chata U Krtka
Penzion Nové HutěChata U Krtka 1Chata U Krtka 2Chata U Krtka 3

Chata U Krtka se nachází na adrese Nové Hutě 25. Nové Hutě se nachází na Šumavě, nedaleko Vimperka a Kvildy. Obec je rekreačním střediskem, které v... zobrazit detail

Penzion U Lanovek
Penzion Nové Hutě, Nové Hutě 39Penzion U Lanovek 1Penzion U Lanovek 2Penzion U Lanovek 3

Obec Nové Hutě se nachází v srdci šumavského Národního parku na cestě z Vimperka směrem na Kvildu. Velkou předností našeho ubytování je výhodné umístění, které je vhodné nejen pro rodiny s dětmi... zobrazit detail

Penzion Nová Huť
Penzion Nové Hutě, Nové Hutě 108Penzion Nová Huť 1Penzion Nová Huť 2Penzion Nová Huť 3

Penzion NOVÁ HUŤ se nachází v krásné přírodě v nadmořské výšce 1080 m n. m. v Šumavském národním parku. Nové Hutě jsou centrem běžkařských tratí, cyklotras,... zobrazit detail

Apartmán Hájenka
Apartmán Nové Hutě, Nové Hutě 2Apartmán Hájenka 1Apartmán Hájenka 2Apartmán Hájenka 3

Apartmánové ubytování v krásném a romantickém prostředí Národního parku Šumava. Ve středisku zimních sportů Nové Hutě v nadmořské výšce 1050 m. n.... zobrazit detail

Apartmány u Michala
Apartmány Zadov, Zadov 27Apartmány u Michala 1Apartmány u Michala 2Apartmány u Michala 3

Přijďte si odpočinout na nově otevřené apartmány uprostřed krásné Šumavské přírody. Chalupa je v dochozí vzdálenosti sedačkové lanovky na Churáňov cca 150m. Během zimní sezóny jezdí... zobrazit detail

Apartmány Maruška
Apartmán Zadov, Stachy ,Kůsov 441Apartmány Maruška 1Apartmány Maruška 2Apartmány Maruška 3

Klidné místo u silnice směr Zadov, 1300 m od lanovek na Churáňov. Útulné ubytování v samostatných apartmánech, kde se jedná o styl domácího prostředí tj: obývací... zobrazit detail

Bokova chata
Apartmán Nové Hutě, Nové Hutě 16Bokova chata 1Bokova chata 2Bokova chata 3

Prostorná rekreační chata se nachází uprostřed malebné šumavské přírody na okraji obce Nové Hutě. Polosamotu, na které se Bokova chata nalézá, ocení zejména uzavřená společnost. Spřátelené... zobrazit detail

Kamenný dům - Zumsteinhaus
Penzion Zdíkov, Nový Dvůr 95Kamenný dům - Zumsteinhaus 1Kamenný dům - Zumsteinhaus 2Kamenný dům - Zumsteinhaus 3

Schwarzenberská hájenka kamenný stylový dům. Během dvou let proběhla celková rekonstrukce a vytvořily se v ní nádherné pokoje pro ubytování se společnou kuchyní a velkou stylovou... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 57748)