Penzion

Ubytování Jilem - Apartmány

Penzion - Jilem
Penzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - JilemPenzion - Jilem

Penzion Jilem je stará kamenná chalupa s uzavřeným dvorem, bazénem a zahradou, kde budete mít naprosté soukromí. Objekt se nachází na kraji malé vesničky Jilem, která má hospůdku a restauraci v jednom, kde je možné stravování. Vesnička leží jeden kilometr od města Studená na Českomoravské vrchovině. Její nejvyšší hora, Javořice s nádhernými vyhlídkami, studánkou a cyklotrasami, se nachází deset kilometrů daleko. Usedlost leží na pozemku 3500 m2.Nabízí ubytování pro 20 osob s možností několika přistýlek. Její okolí nabízí mnoho krásných, nových cílů, vašich výletů, ať už do různých koutů tajemné České Kanady, tak do okolních měst, jako jsou Slavonice, Telč, Dačice, Jindřichův Hradec atd. V okolí se nachází i mnoho hradů, zřícenin, zámků jako třeba Červená Lhota, Landštejn. Ve vesničce je možno zahrát si tenis na tenisových kurtech hned u hospůdky.

Na uzavřeném dvoře, najdete zastřešené posezení s kamenným krbem umožňující grilování selete i steaků, které vám rádi zajistíme. Koupat se můžete v bazénu s pískovou filtrací. Vaše děti se vyřádí na hřišti s trampolínou, horolezeckou stěnou, skluzavkou, houpačkami a šplhacím lanem. Pod hrací veží je zakrývatelné pískoviště. Ve vydlážděné stodole si můžete zahrát stolní tenis ( ping - pong ) a trefovat se šipkami do elektronického terče.
První apartmán nabízí podkrovní ložnice pro dvakrát čtyři osoby (jedna je menší, vhodná pro děti, ale i dospělé), velkou společenskou místnost s dvěma lůžky a dvakrát přistýlkou, krbem, stolem pro šest osob, plazmovou televizí, DVD přehrávačem a rozkládacím gaučem. Má vybavenou kuchyň se sklokeramickou varnou deskou, troubou, mikrovlnnou troubou, lednicí, varnou konvicí a jídelním stolem pro čtyři osoby. V podkroví je koupelna s WC a sprchovým koutem. Dole je druhá koupelna pro tento apartmán se sprchovým boxem, který je vybavený rádiem a masážnímí trysky a WC.
Druhý, přízemní apartmán se samostatným vchodem pro čtyři osoby, s kuchyňským koutem, elektrickým vařičem, lednicí, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. Sousedí s velkou koupelnou s vanou a WC. Je vybavený LCD televizí a kamny na tuhá paliva.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Vnitřní: WiFi, TV, rádio, vařič, mikrovlnná trouba, lednice. Navíc je ve větším apartmánu pro 8 lidí el. trouba.


Vnější: bazén 4,6m x 1m, velký kamenný krb s rožní, menší krb na grilování, pískoviště, houpačky pro děti, horolezecká stěna, ping pong, šipky. Za chalupou je velká uzavřená zahrada, kde můžete hrát různé hry.

Možnost vypůjčení výčepního zařízení s chlazením a kompresorem za 290 Kč / týden

Přehled vybavení a služeb apartmánů

Příjezdová cesta a parkování

Počet parkovacích míst pro automobil: 5 míst. Jak už je zde zmíněno, od objektu je cca 50m autobusová zastávka.

Stravování

Každý apartmán je vybavený kuchyňskou linkou, včetně vařiče a mikrovlnné trouby. Jako další možnost je přímo ve vesnici Jilem výborná restaurace.

Možnost vypůjčení výčepního zařízení s chlazením a kompresorem za 290 Kč / týden.

Po domluvě lze grilovat sele, divoké prase, kýtu a další.

Ubytování - pokoje:

Třetí apartmán je atelier v podkroví se samostatným vchodem s možností ubytování sedmi (5+přistýlka) osob vybavený LCD televizí. Kuchyňský kout obsahuje elektrický vařič, mikrovlnnou troubu, lednici a varnou konvici. Koupelna má sprchový kout s masážními trysky a rádiem + WC.1.Obývací místnost - přízemí - 2x samostatné lůžko
2.ložnice v podkroví - 1x dvojlůžko, 1x přistýlka
3.ložnice podkroví - 4x samostatné lůžko
4.apartmán přízemí - 4x samostné lůžko
5.atelier podkroví - 5x samostatné lůžko, 2x přistýlka

Výlety, sport a zábava v okolí

V blízkém okolí najdete mnoho zajímavých míst na výlety.
Krajina České Kanady je plná tajemných, pověstmi opředených míst, kamenných skalek, bludných balvanů, viklanů, hlubokých lesů plných hub a lesních plodů. Lesní rašelinové rybníky nabízejí příjemné koupání v čisté vodě. Pro rybáře je v okolí množství revírů pstruhových i mimopstruhových. Na svazích Javořice si můžete kromě pozorování stád muflonů užít překrásný výhled z Míchovi skály, ochutnat zázračnou vodu ze Studánky Páně, jíž připisují lidé nejen dobré, ale i léčivé vlastnosti, někdy přímo zázračné. Dá - li mládenec napít této vody své dívce, určitě se už nikdy od sebe neodloučí. Zázračná voda také prý zahojí všechny bolesti. Z dalších přírodních krás je zajímavé údolí Hamerského potoka nebo okolí Zvůle s lesem posetým obrovskými balvany. Pokud chcete přírodu pozorovat pohodlnějším způsobem, než aktivním pohybem, doporučujeme výlet úzkorozchodnou železnicí z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Z památek stojí rozhodně za návštěvu hrady Landštějn a Roštejn, město Telč, jehož Historické jádro města patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V místním klubu Mexx se každý pátek konají velké známé diskotéky. V Dačicích byla vynalezena kostka cukru, v Jindřichově Hradci můžete, kromě rozlehlého zámku, navštívit místní muzeum s největším lidovým mechanickým betlémem na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Velkolepý betlém, který jeho tvůrce Tomáš Krýza vytvářel více než šedesát let. Jesličky obsahují 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje. V sousedství muzea je v bývalé jezuitské koleji Národní muzeum fotografie s množstvím zajímavých výstav nebo Kostel Nanebevzetí Panny Marie s přístupnou vyhlídkovou věží. Nedaleko leží legendární zámek Červená Lhota známý z mnoha českých pohádek. Ve Slavonicích doporučujeme navštívit výbornou “sklepáckou” restauraci Besídka nebo si můžete namalovat vlastní hrnek v nedaleké Maříži. Na zámku v Žirovnici se nachází zajímavé muzeum Perleti. Ve Stráži nad Nežárkou je na místním zámku, kromě stálé expozice Emy Destinnové také zajímavý celoroční tématický program.
Přímo v obci Jilem si můžete pronajmout kvalitní tenisový kurt za 100 Kč na hodinu nebo navštívit místní restauraci Jilemská hospůdka. Nákupování je možné v 1km vzdáleném městečku Studená s legendárním komínem z filmu Postřižiny.

Ceník ubytování v apartmánech

34900,- kčza apartmány a týden - LÉTO
28000,- kčza apartmány a týden - MIMO SEZÓNA
39900,- kčSILVESTR: až 20 osob
Prodloužený víkend (3 noci) 14 900 Kč

Možnost daňového dokladu na pobyt, jsme plátci DPH.

Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty.
Výše uvedené ceny, platí pouze při obsazení celého objektu.

Ceny za celý objekt:

Možno dohodou info@penzionjilem. cz

Zasílejte poptávky emailem, individuální kalkulaci zašleme obratem.


Při nástupu vybíráme vratnou kauci 3000kč a poplatky Městskému úřadu 11kč/osobu a noc.
K ceně pobytu je nutné uhradit spotřebu el. energie. (5,- / kW) a dřevo 899 Kč / m3
Záleží na domluvě a obsazenosti objektu.

Kontakty

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
773 085 578

Volné a obsazené termíny:

Penzion - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Penzion.

Chalupa u rybníčku
Apartmán Maršov, Marsov 17Chalupa u rybníčku 1Chalupa u rybníčku 2Chalupa u rybníčku 3

Chalupa je v oblasti České Kanady, známé svými hlubokými lesy s množstvím borůvek a hub. Je nedaleko silnice, přesto na kraji obce, u pšeničného pole. Je... zobrazit detail

Penzion Mlýn
Penzion Zahrádky, Zahrádky 83Penzion Mlýn 1Penzion Mlýn 2Penzion Mlýn 3

Rodinný penzion Mlýn leží na samotě u velkého rybníka a hlubokého lesa. Název penzionu Mlýn je odvozen od historie objektu, kde se dnes nachází. Dříve to... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 55338)