Třeštický mlýn

Ubytování v Třešticích, 32 - Penzion, Vysočina

Třeštický mlýn - Třeštice
Třeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - TřešticeTřeštický mlýn - Třeštice

Penzion Třeštický mlýn se nachází v srdci Českomoravské vrchoviny v polovině cesty mezi městy Třešť a Telč, na okraji malebné vesničky Třeštice. Původní mlýn má velmi bohatou historii, sahající do středověku. Kdysi se zde kromě tradiční mlynářské činnosti také řezalo dřevo a lisoval lněný olej. Celý objekt prošel rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2006 – 2016 a je schopen plnit náročné požadavky návštěvníků.

Areál Třeštického mlýna je tvořen budovou starého mlýna a budovami s uzavřeným dvorem. K objektu přiléhají rozsáhle pozemky luk, pastvin, několik menších rybníků, přírodní potok, mlýnský náhon a rozlehlé oplocené pozemky s staletými stromy. Penzion je svou polohou ideální základnou pro širokou škálu turistických a sportovních aktivit, ale i místem pro příjemné lenošení a pohodu. Areál penzionu zajišťuje maximální soukromí.

K ubytování v apartmánech je k dispozici sál se zázemím pro pořádání firemních a společenských akcí, bar, vinárna, sauna. Celý areál penzionu je samostatný, mimo silniční komunikaci a umožňuje bezpečné parkování automobilů, motocyklů, má úschovnu kol.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Vybavení:
půjčovna, úschovna kol,
venkovní gril s posezením,
ohniště s posezením,
free Wi - Fi,
2 společenské místnosti se zázemím (celkem cca do 140 osob),
rybníky s možností rybolovu,
parkovací stání pro osobní automobily.

firemní, společenské a kulturní akce, svatby,

Vinotéka:
Ve sklepení našeho mlýnu se nachází útulný vinný sklípek.
V něm můžete ochutnat vína z rodinných vinařství Matouškovi, Domin & Kušický.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Parkovací stání pro osobní automobily.

Stravování

Penzion nenabízí celodenní stravování ani snídaně, apartmány mají vybavené kuchyňky, velká vybavená kuchyň s konvektomatem.
Samoobslužný bar - pivo Bernard 11,soda, limo.
Vinný sklep
Telč, Třešť - restaurace

Ubytování - pokoje:

Budova - A (Starý mlýn)
Penzion vznikl rozsáhlou rekonstrukcí starého třeštického mlýna. Celý objekt byl vybudován s ohledem na historický stav, zdravý životní styl, pohodlí a relaxaci. Bývalá technická část mlýna - mlýnice v suterénu a ve dvou podlažích: v suterénu je vinárna (až pro 20 osob), úschovna kol, motocyklů, sociální zařízení a v prvním patře máme společenský sál. Ve druhém podlaží - podkroví jsou vhodné prostory k oddávání, společenskému vyžití.

Obytná část - apartmány jsou přístupné po schodišti z chodby v přízemí budovy mlýna, kde bude umístěno další zázemí penzionu - velká společenská místnost s kachlovými kamny. Tyto prostory budou určeny pro společné stravování. Apartmány jsou umístěny v podkroví původní obytné části budovy bývalého mlýna, a tak zajišťují naprostý klid a soukromí všem hostům penzionu. Tři apartmány jsou postaveny z prvotřídních přírodních materiálů (cihlové zdivo, dřevo - dub, smrk, přírodní keramická dlažba), které ctí tradici a historii celého objektu. Objekt je vytápěn centrálně formou podlahového topení za využití kombinace ekologických zdrojů energie.

Budova - B
Samostatná novostavba se dvěma velkými apartmány stojí na místě bývalé stodoly s chlévy. Objekt byl postaven s ohledem na původní vzhled konírny a splňuje nároky hostů na zdravý životní styl, pohodlí a relaxaci. Dva apartmány jsou postaveny z prvotřídních přírodních materiálů (cihlové zdivo, kámen, dřevo - dub, smrk, přírodní keramická dlažba), které ctí tradici a historii celého mlýna. Objekt je řešen jako přízemní budova s podkrovím a je rozdělen na dvě samostatné bytové jednotky se společnou vstupní halou (možnost uložení kol, kočárků apod. Celý objekt je vytápěn kombinací ekologických zdrojů energie - tepelné čerpadlo, kachlová kamna.

Výlety, sport a zábava v okolí

Penzion Třeštický mlýn se nachází nedaleko Telče, v jihozápadním části Českomoravské vrchoviny na dohled od nejvyššího vrcholu Javořice. Předností této oblasti je stále nízká míra turistického ruchu, neporušená příroda, malebné vesničky, málo frekventované cesty ideální pro cykloturistiku, rozlehlé lesy pro toulky pěšky, houbaření a rybníky s čistou vodou. Přesto kraji nechybí skvělé letní kulturní akce, památky a možnosti sportovního vyžití.

Telč, Hrad Roštýn, Javořice...

Ceník ubytování v penzionu

od 590,- kčza osobu a noc - LÉTO
od 590,- kčza osobu a noc - ZIMA
od 590,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
590,- kčSILVESTR: os/noc
Ubytování pouze na jednu noc: 790 Kč/osoba.
Ubytování na 2 a více nocí: 590 Kč/osoba.
Červenec, srpen - min. délka ubytování: 4 noci.
Cena je konečná a zahrnuje všechny poplatky za ubytování.
Děti do 3 let zdarma.
Letní sezóna: červenec - srpen min. délka pobytu 4 noci.

Kontakty

Adresa penzionu: 32

 
prosím preferujte email (tel. v neodkladných věcech)
Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
777 014 947
Web:
www.mlyn-trestice.cz
Facebook:
www.facebook.com/MlynTrestice

Třeštický mlýn - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Třeštický mlýn.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 53494)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání