U Spálené čočky

Ubytování Horní Němčice, Horní Němčice 8 - Apartmán

U Spálené čočky - Horní Němčice
U Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní NěmčiceU Spálené čočky - Horní Němčice

Ubytování se nachází v Chráněné krajinné oblasti Šumava v nadmořské výšce 580 m. n. m. Okolní kopce dosahují výšek 800 - 970 m. n. m. Šumavské středisko Železná Ruda je vzdušnou čarou vzdálena 18 km.
Ubytování je vhodné pro společné rekreace při obsazení obou apartmánů.
Penzion se nachází v klidném údolí, které skýtá mnoho možností pro krátké i delší vycházky s dalekými rozhledy do vnitrozemí.
K dispozici je také travnatá plocha s vybavením pro hry fotbal, volejbal, nohejbal apod. K zapůjčení je také talíř na frisbee a míčky na petang.

Horní Němčice se nacházejí v Chráněné krajinné oblasti Šumava 20 km jižně od Klatov nedaleko hlavní silnice E53 na Železnou Rudu, kde je hraniční přechod do Bavorska (SRN).

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Kuchyňka je vybavena elektrickým sporákem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou, lednicí a potřebným nádobím.

Přehled vybavení a služeb apartmánu

Stravování

Obchod s potravinami je ve vzdálenosti 1,5 km ve Vítni a 4 km ve Strážově.
Nejbližší restaurace je ve Strážově a na Čachrově (5 km po silnici, přes les 2 km).

Ubytování - pokoje:

Nabízíme celoroční ubytování ve dvou čtyřlůžkových apartmánech se společnou kuchyňkou v přízemí. Ve větším apartmánu je možnost přistýlky.

Výlety, sport a zábava v okolí

Stopadesát metrů od ubytování je rybník vhodný ke koupání.

Okolní lesy jsou příjemné pro kratší i delší procházky a v podzimních měsících jsou zde ideální podmínky pro houbaření.
Pěší turistika: Turistické značky vedoucí přes vrcholy Můstku, Pancíře na Železnou Rudu jsou 2 km od vesnice. Pokud se použije auto se kterým se popojede 15 - 30 km jsou časté výlety na Černé a Čertovo jezero, skalnatý vrchol Ostrého s kruhovým výhledem, výstupy na vrcholy Velkého Javoru, Svarohu a Falkensteinu, ze kterých jsou za jasného počasí vidět i Alpy, nebo túry k Prášilskému jezeru, jezeru Laka, údolím Křemelné apod.

Kola: V blízkém okolí penzionu je hustá síť cyklotras, která navazuje na cyklotrasy centrální Šumavy vedoucí až do Bavorska. Cílem projížděk mohou být vrcholy Prenet a Hadí vrch s výhledem na šumavské hřebeny. Kratší výjezdy mohou také směřovat k pošumavským hradům Velhartice a Klenová, kde se konají pravidelné výstavy moderního výtvarného umění. Pro náročnější jsou snadno dostupné terény technicky složitější, kterými vede závod horských kol Král Šumavy nebo málo frekventované silnice s velkým převýšením.

Lyžování: Pravidelně upravované běžecké stopy jsou vzdáleny 18 km po silnici směrem na Železnou Rudu. Tyto stopy jsou součástí zimních upravovaných tras, které vedou přes celou Šumavu v délce více než 200 km. Je zde mnoho možností zvolit si optimální délku i profil plánovaného výletu. Oblíbenými místy jsou jezero Laka, Stará Hůrka, Prášily apod. Lyžařské vleky jsou nejblíže na Javorné (11 km) a Hojsově Stráži (20 km). Největší lyžařské středisko na Šumavě, Železná Ruda - Špičák, je vzdáleno 30 km. Na Bavorské straně je známé lyžařské středisko na Velkém Javoru - 7 km od Železné Rudy.

Ceník ubytování v apartmánu

300,- kčza osobu a noc - LÉTO
300,- kčza osobu a noc - ZIMA
300,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
V ceně není zahrnutý rekreační poplatek obci ve výši 5 Kč za osobu a noc. Tento poplatek nehradí osoby mladší 18 let a starší 70 let.

V období od července do srpna poskytujeme pouze týdenní pobyty s minimální cenou 900 Kč za apartmán a den.

Děti od dvou do dvanácti let:
za jednu až dvě noci 250,- Kč
za tři a více nocí 200,- Kč

Ubytování se psem - po dohodě - 100 Kč/den

Pro děti do dvou let zdarma (bez nároku na lůžko).

Pro nejmenší návštěvníky lze zapůjčit dětskou postýlu a židličku - 100 Kč/pobyt

Kontakty

Adresa apartmánu: Horní Němčice 8

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
721 122 439
Web:
spalenacocka.sweb.cz

Volné a obsazené termíny:

U Spálené čočky - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od U Spálené čočky.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 57700)