Statek

Ubytování Štipoklasy, Štipoklasy 25 - Penzion

Statek - Štipoklasy
Statek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - ŠtipoklasyStatek - Štipoklasy

Chcete prožít nefalšovanou venkovskou dovolenou na skutečném statku, kde jsou ustájeni koně a kde probíhá denní venkovský život? Našli jste to pravé! Stáje s kapacitou až 13 koní jsou obklopeny 4 ha pastvin, ze kterých přecházíte přímo k rybníku a do lesa.

Historie statku ležícího na okraji malebné středočeské obce Štipoklasy se začala psát již v roce 1932.15 let sloužil jako populární westernový ranč a v posledních letech, po úrazu majitele, odpočíval a čekal na nový impuls.

10 vnitřních boxů a 3 venkovní stání, spolu se 4 ha pastvin a umístěním na okraji obce v sousedství lesa a rybníka, předurčují objekt k práci s koňmi.

Proto na konci roku 2019 vzniká nová vize statku, který bude nabízet vyžití hlavně pro děti - mohou se tu na ponících jenom vozit, ale také pravidelně trénovat a učit se péči o koně a životu v souladu s přírodou.

V plánu jsou i prodloužené víkendy u koní či koňské tábory. Statek nabízí i ubytování ve dvou apartmánech (rekonstrukce během 1.pololetí 2020), takže si tu hlavu od počítačů a konzumní společnosti můžete čistit i vy!

Máte svého koníka? U nás si ho můžete ustájit! Nabízíme malý kolektiv koní a pečlivou péči! Chcete svézt vaše dítě na poníkovi? U nás můžete. A když se mu to bude líbit, může se stát členem našeho jezdeckého spolku...

Chceme, abyste si odpočinuli, takže tu nehledejte stres, mejdany s ohňostroji a také tu nenajdete televizní přijímače. Věříme, že vás příroda uchvátí více, než mihotavé světlo obrazovky. Na statku žije i tulivý pes a dvě mazlivé kočky.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Apartmány jsou vybaveny kvalitním českým a slovenským dřevěným nábytkem. Ve Statkářově světnici najdete plně vybavenou kuchyň s troubou, ve Vejminku menší verzi kuchyně s MW troubou. V obou je chladnička, varná deska, rychlovarná konvice, toaster a kompletní výbava potřebného nádobí.
Oba apartmány mají k dispozici venkovní posezení pro vaše snídaně či večeře. Posedět můžete i u ohniště nebo si večeři ogrilovat na venkovním grilu.
Televize u nás nehledejte, ale pokud potřebujete být spojeni se světem, je vám k dispozici vysokorychlostní internet.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Parkování je k dispozici přímo před objektem. Dostupnost autem je 100%.

Stravování

Obchod i vyhlášená restaurace je ve vedlejší obci, stánek s rychlým občerstvením 300 m. Kuchyně jsou v obou apartmánech.

Ubytování - pokoje:

Ubytování nabízíme ve dvou citlivě zrekonstruovaných apartmánech v rustikálním stylu. Nově zrekonstruované stylové apartmány umístěné na skutečném statku s koňmi a dalšími zvířaty. Krásné prostředí, hluboké lesy, travnaté plochy, kamenné ohniště s posezením a klid k odpočinku. Také knihy v knihovně a dobře vybavenou vinotéku s českými a moravskými víny pro krásné večery. (No a pro ty, co to nevydrží, také WI FI s rychlým internetem).

APARTMÁN - STATKÁŘOVA SVĚTNICE: Velký obývací pokoj vybavený rustikálním nábytkem, vše v provedení přírodní dřevo, s plně vybavenou kuchyní včetně pečící trouby, rychlovarné konvice či chladničky a skutečně velkého stolu pro až 8 osob, který umožní případně společné hodování s kamarády z vedlejšího apartmanu. Ložice je vybavena stejným rustikálním nábytkem a velkým dvojlůžkem s kvalitní matrací. V obýváku najdete i rozkládací lůžko pro dvě osoby. V koupelně kromě sprchového koutu také pračku se sušičkou.

APARTMÁN - VEJMINEK: Je laděn do elegantní bílé a krémové. Obývací pokoj je vybavený rustikálním dřevěným nábytkem s vybavenou kuchyní včetně mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice či chladničky. Součástí pokoje je i jídelní stůl pro 4 osoby a rozkládací lůžko pro dvě osoby. Ložice je vybavena stejným rustikálním nábytkem a velkým dvojlůžkem s kvalitní matrací. V koupelně vás čeká sprchový kout.

Výlety, sport a zábava v okolí

Jezdíte rádi na kole - máme tu spoustu cyklostezek a cest napříč lesy i poli.
Sbíráte rádi houby? Les je skutečně co by kamenem dohodil.
Chytáte rádi ryby? Ráj rybářů Katlov je pouhé 3 km.
Můžete se účastnit denní práce s koňmi, pro děti jsou připraveni poníci k ježdění.
Statek leží na cyklostezce a k dispozici je řada lesních i polních cest - pro jízdu na kole, chůzi či běh.
Rybářům je určen nedaleký (3 km) ráj rybářů - jezero Katlov.
Nedaleké letiště Zbraslavice (2 km) nabízí vyhlídkové lety i další leteckou zábavu.

Ceník ubytování v penzionu

1000,- kčza apartmán a noc - LÉTO
1200,- kčza apartmán a noc - ZIMA
1000,- kčza apartmán a noc - MIMO SEZÓNA
APARTMÁN - STATKÁŘOVA SVĚTNICE (KAPACITA: 2 + 2 osoby)
1 200 Kč/noc při obsazení pouze ložnice (2 osoby).
1 700 Kč/noc při obsazení obou lůžek (max 4 osoby).

APARTMÁN - VEJMINEK (KAPACITA: 2 + 2 osoby)
1 000 Kč/noc při obsazení pouze ložnice (2 osoby).
1 500 Kč/noc při obsazení obou lůžek (max 4 osoby).

Ceny za ubytování platí při ubytování nejméně na 2 noci. Při ubytování na 1 noc se připočítává 30%.

Ceny jsou konečné, nepřipočítají se k nim poplatky za úklid nebo spotřebu energií.

Kontakty

Adresa penzionu: Štipoklasy 25

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
608 131 013, 777 313 134
Web:
www.statek-stipoklasy.cz
Facebook:
www.facebook.com/StatekStipoklasy

Volné a obsazené termíny:

Statek - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Statek.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 51825)