Penzion u Telče

Ubytování Mrákotín, Mrákotín 11 - Penzion

Penzion u Telče - Mrákotín
Penzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - MrákotínPenzion u Telče - Mrákotín

Penzion se nachází ve středu městyse Mrákotín, v blízkém okolí Telče. Je nově postaven ze zadní části selského stavení, jehož součástí je i velký uzavřený dvůr se zahradou, které nabízejí maximální soukromí a klid k relaxaci. K dispozici jsou i krytá parkovací stání v objektu. Posedět můžete na dvou terasách u bazénu o ploše přes 30 m², či v pergole s krbem a nádherným výhledem do krajiny a části obce.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Pokoje mají společnou plně vybavenou kuchyň s kávovarem, rychlovarnou konvicí, varnou deskou i pečící troubou, mikrovlnou troubou, s kompletním vybavením nádobím, příbory a prostornou jídelnou.
Každý pokoj je vybaven televizí, DVD přehrávačem a sat. přijímačem.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Parkování u penzionu.

Stravování

Kousek od penzionu u Telče najdete vyhlášenou restauraci, obchody v obci jsou otevřeny 7 dní v týdnu.

Ubytování - pokoje:

.
Pokoj č. 1 se nachází v přízemí původní, nově zrekonstruované budovy, nabízí 4 lůžka s vlastním sociálním zařízením – sprchou a wc. Pokoj je vybaven vlastní TV, DVD a satelitním přijímačem, nechybí ani možnost připojení k internetu.

Pokoj č. 2 se nachází v patře původní, nově zrekonstruované budovy, nabízí 4 lůžka s přistýlkou a se společným sociálním zařízením pro dva pokoje – rohovou vanou a samostatným wc. Pokoj je vybaven vlastní TV, DVD a satelitním přijímačem, nechybí ani internet.

Pokoj č. 3 se nachází v patře původní, nově zrekonstruované budovy, nabízí 4 lůžka s přistýlkou a se společným sociálním zařízením pro dva pokoje – rohovou vanou a samostatným wc. Pokoj je vybaven vlastní TV, DVD a satelitním přijímačem, nechybí ani internet.

Pokoj č. 4 se nachází v patře nově vystavěné budovy penzionu, nabízí 3 lůžka a je vybaven luxusním sociálním zařízením se sprchovým koutem a wc. Pokoj je vybaven vlastní TV, DVD a satelitním přijímačem, k dispozici je i internetové připojení zdarma.

Pokoj č. 5 se nachází v patře nově vystavěné budovy penzionu, nabízí 3 lůžka a je vybaven luxusním sociálním zařízením se sprchovým koutem a wc. Pokoj je vybaven vlastní TV, DVD a satelitním přijímačem, k dispozici je i internetové připojení zdarma.

Pokoj č. 6 se nachází v patře nově vystavěné budovy penzionu, nabízí 3 lůžka a je vybaven luxusním sociálním zařízením se sprchovým koutem a wc. Pokoj je vybaven vlastní TV, DVD a satelitním přijímačem, k dispozici je i internetové připojení zdarma.

Výlety, sport a zábava v okolí

Město na jihu Českomoravské vrchoviny je typické trojúhelníkové náměstí lemované měšťanskými domy s renesančními štíty a podloubími. V zámeckých sálech se zachovanými dřevěnými kazetovými stropy si mohou návštěvníci prohlédnout cenný mobiliář a významné sbírky. Krásný je též Farní kostel sv. Jakuba, kostel sv. Ducha s románskou věží. Město se též pyšní Muzeem Vysočiny a Galerií Jana Zrzavého.

Cyklotrasa 5021: Z Kostelní Myslové, přes Mysletice, Olší, Mrákotín a Lhotku na hrad Roštejn. Poznávací okruh, věnovaný pamětihodnostem okolí Telče, Vás zavede ke staleté duté lípě v Práskolesích, k hornickému kostelíku sv. Jáchyma v Dobré Vodě, nebo ke zřícenině Štamberk u obce Lhotka.

Mrákotín: V obci a jejím okolí je řada rybníků s možností koupání (Žibřid 23 ha, Pařezitý u Praskoles 17 ha). Horní a Dolní Mrzatec je vzdálen asi 2 km. Opuštěné žulové lomy v okolí Mrákotína jsou lahůdkou pro romantiky, ty zatopené i pro vyznavače koupání či potápění. Nejbližším z nich je zatopený lom „Hora“.

Práskolesy: Malá obec, typická mohutnými, samostatně stojícími dvorci, původně středověkými, a památnými lípami na návsi.

Javořice: Nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny (837 m. n. m. ) s TV vysílačem vysokým 160m. Poblíž vrcholu je Studánka Páně, místo schůzek protestantů v době jejich útlaku. Bod hlavního evropskéhorozvodí.

Zřícenina hradu Štamberk (4 km): Dříve Štenberk, založen patně ve 13.století, pány ze Štemberka. Ve 14.století v držení pánů z Hradce, roku 1423 pobořen husitskými vojsky. Zajímavé jsou pověsti o templářích, kteří prý hrad vlastnili původně, o jejich pokladech dosud skrytých v útrobách skal a o tajných chodbách do Telče či na hrad Roštejn.

Hrad Roštejn (10 km severně): Původně gotický strážní hrad. V renesanci byl přestavěn a využíván pány z Hradce jako lovecký hrádek obklopený oborou. V interiérech je instalována expozice porcelánu, keramiky, cínu a dále dokumentace zdejšího kamenického řemesla a umu místních kameníků. Doporučujeme vystoupat po několika desítkách schodů na starobylou sedmibokou věž s rozhledem po širém okolí.

Velkopařezitý rybník: Rybník s čistou, rašelinou charakteristicky zabarvenou vodou nedaleko Řásné. Písčité dno, travnatá pláž. Na protilehlé straně přírodní rezervace. Ideální ke koupání. Rybník leží uprostřed lesů (700 m. n. m. ).

Lom Mrákotín: V mrákotínském lomě byl v roce 1923 byl vylomen monolit, který zdobí 3.nádvoří Pražského hradu.

Ceník ubytování v penzionu

350,- kčza osobu a noc - LÉTO
300,- kčza osobu a noc - ZIMA
350,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
Penzion je v provozu celoročně. Cena je celoročně stejná mimo zimní sezónu. Zálohy nevybíráme, vše se platí až po příjezdu na místě.
Letní sezóna:
Zimní sezóna:1.12. - 31.3.

Kontakty

Adresa penzionu: Mrákotín 11

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
728 510 707, 724 934 099
Web:
www.penzionutelce.cz
Facebook:
www.facebook.com/Penzion-u-Telče-1037612639633035/

Penzion u Telče - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Penzion u Telče.

Penzion u lípy
Penzion Mrákotín, Mrákotín 67Penzion u lípy 1Penzion u lípy 2Penzion u lípy 3

Pronájem apartmánu v obci Mrákotín u Telče. V okolí cyklo trasy, koupání, nedaleko Telč. Možná návštěva rod. farmy. V obci a jejím okolí je řada rybníků... zobrazit detail

Ubytování V Hoře
Penzion Mrákotín, Mrákotín 128Ubytování V Hoře 1Ubytování V Hoře 2Ubytování V Hoře 3

Ubytování V Hoře. Vítejte na Vysočině v nově otevřeném rodinném penzionu V Hoře v klidné části obce Mrákotín u Telče. Okolí Mrákotína nabízí pestrou škálu cyklotras,... zobrazit detail

Letovisko
Penzion Dobrá Voda u Telče, 1Letovisko 1Letovisko 2Letovisko 3

Objekt leží na kraji malé obce Dobrá Voda vzdálené 7 km od historického města Telč(Unesco). V areálu jsou dvě budovy: hlavní budova a budova původních lázní.... zobrazit detail

Pod Jáchymem
Penzion Dobrá Voda u Telče, č.p. 8Pod Jáchymem 1Pod Jáchymem 2Pod Jáchymem 3

Penzion se nachází samém konci vesnice Dobrá Voda s nádherným výhledem na rozlehlý rybník Hamr a louku, která je pro svou druhovou pestrost zaregistrována jako významný... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 61923)