Statek

Ubytování v Tylově, Tylov 177 - Apartmány, Jeseníky

Statek - Tylov
Statek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - Tylov

Statek pochází přibližně z roku 1796,kdy byl zdejší panský dvůr rozparcelován a rodina Braunerů získala objekt s číslem popisným 177.V tomto domě se v roce 1880 narodil slavný a uznávaný malíř Gustav Brauner, který studoval na Akademii malířských umění ve Vídni pod vedením profesorů Bergera, Eisenwengra a Schmieda. Maloval převážně akvarely, které vystavoval například v Opavě, Teplicích nebo Českých Budějovicích. Zúčastnil se taktéž mezinárodní soutěže o malbu opony národního divadla v Portugalském Lisabonu, kterou vyhrál. Celý statek prošel v minulých letech zásadní rekonstrukcí a nabízí ubytování jak v prostorách v přízemí, ve kterých je zachován rys původního stylu a způsobu bydlení, tak ve dvou dalších nadzemních podlažích, ve kterých byly v minulých letech zcela nově vybudovány apartmány s citem pro zachování venkovské atmosféry.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Vybavení kuchyní: Indukční varná deska, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice s mrazákem, myčka, vybavení na vaření.

Vybavení společenské místnosti: posezení pro všechny ubytované, knihovna, stolní hry, TV, hifi, krbová kamna.

Vybavení pro děti na zahradě: trampolína, pískoviště, houpačky, houpací sítě.

Pokoje vybavené nábytkem ze dřeva: jednopostele nebo dvojpostele, noční stolky, komody, skříně.

Neomezený internet: 20 Mbit/s (Wifi).

Přehled vybavení a služeb apartmánů

Příjezdová cesta a parkování

Parkování u objektu na parkovišti.

Stravování

Možnost vlastního vaření ve vybavených 2 kuchyních. V blízkosti se nachází restaurace s možností stravování do 5 minut jízdy autem.

Ubytování - pokoje:

V přízemí se nachází velká společenská místnost s krbovými kamny, společná kuchyně, prostorná koupelna s WC. Společenská místnost je vybavena sedacím nábytkem, jídelními stoly se židlemi a k dispozici jsou různé společenské deskové hry včetně malé knihovny, TV a hifi. Kuchyně je vybavena myčkou nádobí, indukční varnou deskou, horkovzdušnou troubou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, mycím dřezem, sadou nádobí pro přípravu pokrmů a lednicí s mrazákem. Koupelna je vybavena sprchovým koutem, vanou, umyvadlem a koupelnovým nábytkem.

V přízemí se dále nachází dva samostatné pokoje pro ubytování celkem až 10 osob (každý pokoj má kapacitu 5 lůžek). Pokoje jsou vybaveny novým nábytkem z dřevěného masívu, pohodlnými novými matracemi a lůžkovinami.

V podkroví se nachází jedna mezonetová ložnice (2 pokoje) nabízející ubytování pro 4 osoby, dále jedna třílůžková ložnice, dvě čtyřlůžkové ložnice a jedna dvoulůžková ložnice.

V podkroví se dále nachází společná plně vybavená kuchyně (indukční varná deska, mikrovlnná trouba, horkovzdušná trouba, myčka, dřez, varná konvice, lednička s mrazákem) s jídelním stolem, společenské posezení s krbem, 2xWC a prostorná koupelna se sprchovým koutem.

Výlety, sport a zábava v okolí

Okolí obce Tylov nabízí širokou škálu možných aktivit. Je tady ráj pro houbaře v okolních lesích, rybáře v nedalekém Tylovském rybníce, milovníky koupání v přilehlé přehradě Slezská Harta, koupališti Nové Pláni, případně Welness Centru v nedalekém Bruntále. V blízkém okolí se dále nachází například hrad Sovinec, Pradědova galerie Jiříkov nebo Rešovské vodopády. Milovníci cykloturistiky zde najdou velké množství cyklostezek, lyžaři naopak lyžařské areály Karlov a další. Samotné Jeseníky nabízejí široké možnosti pěších, cyklo i lyžařských výletů.

Tipy na výlety a zábavu v okolí v zimě i v létě pro děti, dospělé a rodiny s dětmi naleznete na našich stránkách [statektylov. cz]

Ceník ubytování v apartmánech

39900,- kčza apartmány a týden - LÉTO
29900,- kčza apartmány a týden - ZIMA
34900,- kčza apartmány a týden - MIMO SEZÓNA
49900,- kčSILVESTR: 25.12. - 1.1.
Týdenní pobyty nabízíme od soboty do soboty (7 nocí).

Elektrická energie a spotřeba vody je po ukončení pobytu vyúčtována dle skutečné spotřeby (v rámci zimního týdenního pobytu je však již v ceně zahrnuta spotřeba 500 kwh).

Poplatek za ložní prádlo činí 190 Kč/osobu (v případě, že máte vlastní povlečení, poplatek neplatíte). V ceně není zahrnut místní turistický poplatek (aktuální výše činí 10 Kč/osoba/den za každou osobu starší 18 let).

Při zahájení pobytu vybíráme kauci ve výši 5000 Kč (v zimním období 6500 Kč). Pro závaznou rezervaci objektu vybíráme zálohu 50% z cenu ubytování.

Pejskové jsou vítáni. Poplatek za psa činí 490 Kč za pobyt.

Podrobnější informace o Statku Tylov (dispozice, vybavení apod.) naleznete na našich stránkách [www.statektylov.cz]
Letní sezóna: červenec/srpen
Zimní sezóna: listopad až duben s výjimkou silvestra

Kontakty

Adresa apartmánů: Tylov 177

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
606 769 852
Web:
www.statektylov.cz
Facebook:
www.facebook.com/statek.tylov

Statek - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Statek.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 52061)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování