Penzion Nad Sněžným potokem

Ubytování v Prkenném Dole, Prkenný Důl 051 - Penzion, Krkonoše

Penzion Nad Sněžným potokem - Prkenný Důl
Penzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný DůlPenzion Nad Sněžným potokem - Prkenný Důl

!!! Chcete shlédnout naše 7 minutové video a vidět náš penzion a okolí. Zde je odkaz https: [https://youtu.be/dYjWwmJ3I1E] Stačí kliknout!!!

Hledáte klidné místo pro vaši rekreaci, odpočinek, válení na dece a jako výchozí bod pro výlety a lyžování? Vhodné pro singl, dvojice a rodiny s dětmi, vhodné pro setkání rodin či "komorní" oslavy. V létě vhodné pro mobilní seniory.

Rádi nabídneme i pronájem celé chalupy skupinám do počtu 26 osob, hledající klidnější pobyty, více soukromí na jednotlivých pokojích a případně i určitý servis zajištěný personálem. Například ráno prožité společné chvíle u připravené snídaně.


Náš rodinný penzion se nachází v nejvýchodnější části Krkonoš, v Prkenném Dole u Žacléře. Malebné údolí Sněžného potoka, který protéká v bezprostřední blízkosti penzionu a vytváří neopakovatelnou atmosféru, kterou ocení zejména milovníci přírody, kteří nevyhledávají velká a rušná horská střediska.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CENA CENA CENA
Individuální klientela.
Zde (v ceníku dole), uvedené ceny jsou ceny orientační. Cena zahrnuje UBYTOVÁNÍ SE SNÍDANÍ, energie, parkování, poplatky, povlečení, ručníky, WIFI, dřevo do krbu, gril. Možnost večerního posezení v hospůdce nebo na zateplené terase, ping - pong nebo dětská herna atd.

Skupiny.
Základní cena při rezervaci celé chalupy je v letní sezoně 45.000 Kč za 6 nocí, v zimní sezoně 55.000 Kč za 6 nocí. V ceně je opět UBYTOVÁNÍ SE SNÍDANÍ a vše ostatní jako pro individuální klientelu. Podle skutečného počtu osob a požadavku pobytu bez snídaní, případně bez doplňkových služeb srubu, nabízíme individuální cenu. Neváhejte se zeptat.
CENA CENA CENA
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Celková kapacita je max. 26 lůžek v osmi pokojích. 4 pokoje jsou čtyřlůžkové, 2 pokoje třílůžkové a 2 pokoje dvoulůžkové. Kapacitu již nelze navýšit. Jsou k dispozici pouze dětské skládací postýlky, které máme k dispozici. 4 pokoje se nachází v přízemí a 4 pokoje v podkroví. Každý pokoj má sprchový kout, umyvadlo a WC, vlastní bojler na teplou vodu, malou kuchyňku s lednicí, dřezem a varnou konvicí. Všude v našich prostorách a venku je k dispozici rychlé WIFI připojení.

DENNÍ MÍSTNOST je součástí hlavní budovy kde jsou pokoje hostů. Je určena jako denní společenská místnost, kuchyně a jídelna. Klientům je k dispozici pro vlastní vaření, společná setkání a zábavu. Podrobněji níže viz vybavení chaty.

SRUB je samostatný objekt penzionu ležící na pozemku a je otevřen cca od 18.00 hodin do 22.00 k odpolední a večerní zábavě, posezení a třeba i k tanci. Mimořádně lze domluvit prodlouženou otevírací dobu. Zde se rovněž podávají ráno snídaně. Podrobněji níže viz. vybavení chaty.

V nabídce zábavy doporučujeme i večerní posezení u venkovního ohniště, nebo grilování, třeba i s kytarou. A to vše při šumění potoka, tekoucího hned vedle Vás.


V zimním období leží cca 150 a 400 m dva lyžařské areály, které jsou jedny z nejlacinějších v Krkonoších. Výhodou je minimální odbavovací doba a možnost užít si kvalitní lyžování v trochu klidnějším prostředí. Oba areály jsou dostupné chůzí a jmenují se Arrakis a Bret. Denně upravují sjezdovky a disponují umělým zasněžováním, nočním lyžováním a lyžařskou školičkou s pojízdným pásem nebo lanem pro začínající lyžaře. Je zde možnost výcviku s instruktorem.
Areál Arrakis je větší a nabízí sjezdovky všech typů obtížnosti. Modré, červené i černé a uspokojí i pokročilé lyžaře. Je zde půjčovna lyžařských potřeb, restaurace a bufet.
Areál Bret se specializuje na rodiny s dětmi, kde naučí Vaše ratolesti lyžovat. V provozu je sedačková lanovka i večerní lyžování, snow - tubing a půjčovna lyžařských potřeb.
Pro běžkaře se zde nachází výchozí bod s napojením na "Krkonošskou magistrálu". V letním období můžete využít např. cykloturistiku, nebo pěší tůry Rýchorským pralesem. Velká, předválečná dělostřelecká pevnost Stachelberg s podzemím a řadou "řopíků" a dalších velkých tvrzí v okolí z let 1938 - 39,je lákadlem. Rovněž tak nově postavená rozhledna.

!!!! Omlouváme se chovatelům ale nebereme žádné domácí mazlíčky!!!!

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Vybavení DENNÍ MÍSTNOSTI. Místnost je vybavena krbovými kamny se zásobou dřeva. Malou sedací soupravou, jídelním stolem pro 13 osob. Zde je k dispozici kuchyňka pro společné vaření, plně vybavena základním nádobím na vaření, mikrovlnná trouba, malá elektrická trouba na pečení, myčka na nádobí, varná 2 - plot. deska, varná konvice. Malá lednice, skladovací skříňky a zásuvky pro potraviny. Lednice má omezenou kapacitu ale každý klient má k dispozici vlastní lednici na pokoji.

Samostatný objekt SRUB. Je provozován personálem. V části hospůdky a terase, nabízíme širokou škálu nápojů, točeného piva, občerstvení a jednoduchých jídel. Srub je běžně klientům k dispozici od 18.00 hodin do 22.00 hodin. Příležitostně je možno domluvit prodlouženou dobu. Zde ve srubu, v hospůdce i na terase pak ráno podáváme snídaně. Snídaně jsou formou bufetového stolu. V podkroví srubu je k dispozici dětská místnost s hračkami pro nejmenší děti předškolního věku, pro starší a hráče pingpongový stůl a malý fotbálek. Nabízíme pro milovníky saunování, vyzkoušet naši vlastní finskou saunu s relaxační muzikou a odpočinkem na lehátku s dekou.

Na pozemku před srubem je dětská houpačka, mini prolézačka, malé pískoviště. Ostatní mohou využít zchlazení v potoce. Klientům je k dispozici otevřené ohniště a mobilní gril.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Autobus 250m. Vlak 10km. Trutnov. Parkování vlastního auta přímo u chaty, na vlastním nekrytém parkovišti. (Neoploceno).

Stravování

Snídaně jsou zahrnuty v ceně ubytování, zde uvedené v ceníku. (ubyt. bez snídaně dle domluvy) Při počtu 6 a více osob jsou snídaně servírovány formou bohatého bufetového stolu s širokou nabídkou teplé a studené kuchyně jako vajíčka, slanina, párky, dále ovoce a zelenina, sladké jako vánočka, roláda, bábovka, cornflakes a pod, pomazánky, jogurty, salámy a sýry, teplé a studené nápoje. Při počtu menším než 6 osob jsou snídaně podávány na stůl, složení dle přání klienta.
Večer ve srubu nabízíme pochutiny a jednoduchá jídla, která mohou, pro jednotlivce, mimořádně nahradit i klasickou večeři.
Jak již bylo řečeno, vaření z vlastních zásob je možné na chatě v plně vybavené kuchyni. Drobný ohřev pokrmů, jako například, kaše pro kojence a malé děti, či uvaření kávy a čaje, je možné rovněž v minikuchyňce, přímo na pokoji. Nebo se rozhodnout pro návštěvu některé ze tří restaurací v okolí, které mají celoroční provoz. Nejbližší je 150 m od chaty, tedy 5 minut chůze a jmenuje se "Zelený mlýn". Pokud se týká možnosti nákupu potravin, je dobře zásoben obchod Otesánek v Žacléři, který má otevřeno každý den a je dostupný jak pěšky (1,5 km), tak autem. Dále řada dalších obchodů v Žacléři. Větší nákupy pak umožňují supermarkety a nákupních centra v Trutnově, vzdáleném 14 km.

Ubytování - pokoje:

Všechny pokoje jsou naprosto stejné kvality a vybavení. V každém pokoji, kromě dvoulůžkových, je jedna zvýšená nástavba, ( tzv. palanda). Každý pokoj má své samostatné sociální zařízení, lednici a kuchyňku s dřezem, varnou konvicí a nejzákladnějším nádobím a příbory. Klientům nabízíme individuální doplnění např. malým vařičem, mikrovlnkou, nádobím a pod. Všude v objektech i venku je signál rychlého připojení WIFI.

Výlety, sport a zábava v okolí

Penzion Nad Sněžným potokem leží v kouzelné krajině Rýchor, které jsou východní branou Krkonoš. Nad naším údolím se rozprostírá přírodní rezervace Dvorský les. Rýchory jsou nejméně ekologicky narušenou částí Krkonoš. Jsou tu výborné podmínky k lehčí pěší turistice a k dispozici je hustá síť značených cyklostezek. Ideální prostředí pro Vaše romantické chvíle, klidnou rodinnou dovolenou, nebo aktivně laděný pobyt na horách. Malá osada Prkenný Důl, přináleží pohraničnímu městečku Žacléř. Můžete si zde zahrát bowling, nebo navštívit fitness nebo kino. O bohaté historii regionu se více dozvíte v Městském muzeu. Ve městě jsou veškeré standardní služby.
V létě ideální místo jako základna pro horskou cykloturistiku a pěší turistiku, houbaření a válení se na dece u chaty.
Zima: Kousek od chaty jsou dvě lyžařská střediska.
Areál Arakis je vzdálen 250 m a nabízí návštěvníkům denně upravované sjezdovky všech typů obtížnosti - modrá, červená i černá. Je zde i snowboardpark. Sjezdovky jsou technicky zasněžovány na ploše přibližně 8 hektarů. K dispozici je automatický odbavovací systém, půjčovna lyží a ski - servis.
Areál Bret je vzdálen cca 400m. Tento areál je vhodný pro rodiny s dětmi. Je zde lyžařská školička, pojízdný pás pro nejmenší, ale i pohyblivé lano. Dále je zde sedačková lanovka s večerním lyžováním, které uspokojí neúnavné lyžaře. Můžete si pro své nejmenší objednat instruktora, který naučí vaše dítě základům lyžování. Najdete zde snow tubing pro trochu adrenalinu. V areálu je nová restaurace, fitcentrum, sauna a masáže.
Výlety do okolí: pohraniční pevnost Stachelberg 3km, rozhledna, Rýchorský prales 2km, Jánské Lázně - Černá Hora 16km. Zoo safari Dvůr Králové 30km. Prachovské Skály 27 km. Akvapark Trutnov 10km. Vyhlídkové lety na letišti Vrchlabí. Přechod do Polska 4 km. V areálu Bret je nohejbalové hřiště a kurty s umělým povrchem.

Běžkaři ocení řadu běžeckých tratí. Lyžařské běžecké tratě Prkenný Důl obsahují 12 km upravovaných tratí. U zámku v Žacléři začíná Krkonošská magistrála - cca 80 km upravovaných běžeckých tratí spojujících všechna významná střediska od Harachova na západě až po Malou Úpu a Žacléř na východě s napojením na běžecké trasy do Jizerek a do Polska. Celkově propojuje tato páteřní Krkonošská cesta několik set kilometrů běžeckých tratí.

Léto: Turisté u nás naleznou řadu atraktivních turistických tras, cyklisté nově vybudované cyklistické trasy jak pro trekingová, tak pro horská kola: [www.hory-krkonose.cz] Na své si přijdou houbaři i sběrači lesních plodů. Zdarma si můžete zapůjčit loďku na 400m vzdáleném pstruhovém rybníčku.

V případě zájmu jsme schopni vám po dohodě zajistit dopravu z/do různých bodů ve východních Krkonoších, tak, abyste mohli vyrazit na pěší turu, která bude končit na jiném místě, než ze kterého jste vyrazili.

Necelé tři kilometry od penzionu se nachází největší moderní pevnost předválečného Československa - Stachelberg http: [www.stachelberg.cz] která je přístupné veřejnosti. V okolí srubu se nachází řada řopíků.

V Žacléři doporučujeme návštěvu Městského muzea Žacléř, či Hornického skanzenu Žacléř. http: [www.zacler.cz]

Tříkilometrovým stoupáním z Prkenného dolu s 500m převýšením dojdete do nejzachovalejší části Krkonoš - rezervace Dvorský les (někdy je používán termín Rýchorský prales) [www.vyletnik.cz] Z Rýchor [www.rychory.ceskehory.cz] můžete pokračovat na řadu dalších velice zajímavých míst, zdatní turisté zvládnou cestu až na Sněžku. Cesta na Sněžku a zpět činí necelých 30 km. 30 km od Prkenného dolu jsou vzdálena skalní města Adršpach a Teplice nad Metují. Stejně vzdáleno je i safari ve Dvoře Králové. Nejen vaše děti budou uchváceny návštěvou Parku miniatur v nedalekých Kowarech [www.park-miniatur.com] Zde můžete obdivovat zmenšeniny významných staveb Dolního Slezska, ale i dalších evropských památek. Milovníky památek jistě uchvátí nádherný klášterní komplex v nedalekém polském Krzesóvě [www.turistika.cz] nebo unikátní komplex roubených chalup v blízkém městečku Chelmsko Slaskie [www.novinky.cz] Určitě si nenechte ujít návštěvu jedné z nejvýznamnějších polských památek - monumentálního zámku Ksiaž poblíž historického hornického města Walbrzych [www.cestyapamatky.cz]

Ceník ubytování v penzionu

375,- kčza osobu a noc - LÉTO
425,- kčza osobu a noc - ZIMA
700,- kčSILVESTR: Toto je cena za osobu / noc
POZOR ! Ceny za osobu v ceníku jsou orientační. Publikovaná cena odpovídá obsazení čtyřlůžkového pokoje 4 osobami. Při menším počtu osob na pokoj jsou ceny za osobu mírně vyšší. POZOR ! Přesnou cenu Vám sdělíme obratem.

Provoz celoročně. Možnost ubytování na víkend. Minimální počet nocí 2.
Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty. Mimosezonní snížení ceny bude poskytnuto individuálně, dle počtu osob.
Cena zahrnuje ubytování, snídani, povlečení, ručníky, toaletní papír, energie, gril se dřevem a uhlím, ohniště, poplatky, parkování, WIFI a nabídku aktivit na mini pískovišti a ve srubu mimo sauny.
V případě zájmu o ubytování bez snídaně, cena dle domluvy.
Letní sezóna: červen-září
Zimní sezóna: leden - březen

Kontakty

Adresa penzionu: Prkenný Důl 051

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
+420 724 672 185

Penzion Nad Sněžným potokem - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Penzion Nad Sněžným potokem.

Apartmán 85
Apartmán Prkenný Důl, Prkenný Důl 85Apartmán 85 1Apartmán 85 2Apartmán 85 3

Nabídka ubytování v novém apartmánu s kapacitou až pro 8 ubytovaných. Jedná se o dvoupatrový apartmán se zahradou a terasou. Apartmán je situován ve vesničce Prkenný... zobrazit detail

Apartmán Baba Jaga
Apartmán Prkenný Důl, Prkenný Důl 35Apartmán Baba Jaga 1Apartmán Baba Jaga 2Apartmán Baba Jaga 3

Apartmán Chalupy Baba - jaga se nachází přímo v lyžařském areálu Žacléř - Prkenný Důl ve východních Krkonoších. Je ideálním východiskem k výletům do krásné přírody,... zobrazit detail

Chata Perkaska
Penzion Prkenný Důl, Prkenný Důl 87Chata Perkaska 1Chata Perkaska 2Chata Perkaska 3

Krásná, útulná chalupa nacházející se v Krkonoších v malebné vesničce Prkenný Důl, vzdálená 1 km od města Žacléř. Chalupa poskytuje ubytování v jakémkoli ročním období. Ubytování... zobrazit detail

Penzion u Sněžného potoka
Penzion Prkenný Důl, čp.12Penzion u Sněžného potoka 1Penzion u Sněžného potoka 2Penzion u Sněžného potoka 3

Penzion se nachází v klidném údolíčku pod horským městečkem Žacléř (leží 602 m. n. m. ) v těsné blízkosti lyžařského areálu BRET CZ. Silnice vedoucí Prkenným... zobrazit detail

Apartmány Duběnka
Apartmán Prkenný Důl, Prkenný důl 11Apartmány Duběnka 1Apartmány Duběnka 2Apartmány Duběnka 3

Nově zrekonstruované apartmány Duběnka na vás dýchnou rodinnou atmosférou. Nachází se v Prkenném dole, těsně pod Bret Family SkiParkem. Nechcete být ve středu dění v Peci... zobrazit detail

Apartmán Horský Sklípek
Apartmán Žacléř, J. A. Komenského 122, 542 01 ŽacléřApartmán Horský Sklípek 1Apartmán Horský Sklípek 2Apartmán Horský Sklípek 3

Apartmán Horský Sklípek je vždy nabízen jako celek pro rodinu nebo skupinu přátel, kde můžete zrelaxovat v nových moderních prostorech. Apartmán se skládá ze dvou moderních... zobrazit detail

Apartmány Havířská
Apartmán Žacléř, Havířská I 214, 542 01 ŽacléřApartmány Havířská 1Apartmány Havířská 2Apartmány Havířská 3

Žacléř je malebné horské městečko, které je právem nazýváno bránou do Krkonoš. Přímo ve městě či jeho blízkém okolí je mnoho turistických cílů. Místo je také... zobrazit detail

Apartmánový dům Albína
Rekreační dům Žacléř, Revoluční 259Apartmánový dům Albína 1Apartmánový dům Albína 2Apartmánový dům Albína 3

Apartmánový dům Albína nabízí ubytování pro 2 až max. 10 osob v klidné okrajové části městečka Žacléř, obklopené přírodou. Do lesa, obchodu, restaurace nebo nové dětské... zobrazit detail

Chalupa Křenov 62
Apartmán Křenov, Křenov 62Chalupa Křenov 62 1Chalupa Křenov 62 2Chalupa Křenov 62 3

Chalupa KŘENOV 62 se nachází v tichém údolí na konci obce Křenov u Bernartic. V roce 2021 byla celá zrekonstruovaná. Obec Křenov vzdálená pěšky 2 km... zobrazit detail

Apartmány
Apartmán Křenov, Křenov 76, 541 01 BernarticeApartmány 1Apartmány 2Apartmány 3

Zažijte opravdu klidnou dovolenou v Krkonoších. V nádherném prostředí Krkonošských hor, v blízkosti městečka Trutnov, vyhledávaných horských lyžařských středisek Svoboda... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 57185)


... podrobné hledání