Hájenka Chaloupky

Ubytování v Mikulovicích, Mikulovice 145 - Penzion, Jižní Morava

Hájenka Chaloupky - Mikulovice
Hájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - MikuloviceHájenka Chaloupky - Mikulovice

Areál Hájenky Chaloupky, sestává ze dvou budov.
Jedna byla původně klášterním pivovarem, je nově zrekonstruovaná (2018). Klasické stropní klenby doplňují moderní velká okna, která skvěle propojují interiér pivovaru s okolní přírodou. Kde to bylo možné jsme zachovali původní zdivo. V jeho prostorách dýchá genius loci minulých staletí. Krásné posezení je na velké verandě po celé délce domu. Kapacita pivovaru je 31 lůžek v 6 pokojích, 4 koupelny, 5x wc.
Druhá budova je původně hájenka. Od ledna 2023 v provozu po kompletní rekonstrukci. Je zde 17 lůžek v 5 komfortních pokojích. Každý pokoj s vlastní koupelnou. 105m2 jídelna s kuchyňským koutem, herna pro děti a šatna, stolní tenis, stolní curling, klavír.
Areál s rozlohou 8000m se nachází na samotě v lese. Zahrada je upravená s několika posezeními, ohništěm a grilem. V zahradě je možné si pomazlit a nakrmit zvířata Máme zde voliéru s exoty, drůbež, kočky, malé jezírko s okrasnými rybičkami a ohradu s klokany rudokrkými.
Na louce za zahradou je možné sportovat, budujeme venkovní hřiště. 500m od Hájenky je vodní nádrž Horní Dunajovice, kde je možné se v teplých měsících koupat. Kvalita vody bývá výborná po celou sezónu. Mimo pláž je kolem nádrže mnoho míst pro rybaření. Přímo kolem Hájenky vede červená turistická trasa a také cyklostezky.
Hájenka Chaloupky je krásné místo pro uspořádání menších oslav nebo rodinných setkání.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Společenské místnosti jsou vybaveny stoly s dostatečným počtem židlí pro všechny ubytované, televizí a krbem.
Kuchyňský kouy v obou budovách jsou vlastně plně vybavenou kuchyní. Najdete v nich sporák, elektrickou troubu, mikrovlnnou troubu. rychlovarnou konvici, kávovar, myčku nádobí a lednice. Množství hrnců, pánví, nožů, příborů, talířů, hrnků, šálků, sklenic a potřeb pro vaření je dostatečné a bohatě odpovídá kapacitě ubytování.
Je pro nás důležité příjemné prožití pobytu hosty. Proto jsme zásobili areál hájenky deskovými a karetními hrami, hračkami pro děti, knihami a časopisy. Na zahradě je několik míst k posezení, relaxaci, grilování, opékání špekáčků. K dispozici je pétanque, KUBB, badminton, míče či frisbee. Pro opalování pak několik piknikových dek.
Po dohodě můžeme zapůjčit dvoupákové chladící výčepní zařízení.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Příjezd k hájence je po lesní cestě. Parkování je na pozemku dostatek.

Stravování

V Mikulovicích je velmi dobře vybavený obchod s potravinami a smíšeným zbožím, otevřený i o víkendu (v dopoledních hodinách). Najdete tam také restauraci u Stočků, kde se můžete najíst. V případě zájmu můžeme po dohodě externě zajistit dovezení hotové teplé stravy.

Ubytování - pokoje:

Budova pivovaru (pronajímáme jako celek):
K dispozici je 6 pokojů. 2 se sedmi lůžky, 1 se šesti lůžky, jeden 4 lůžkový, jeden 3 lůžkový a jeden 4 lůžkový s vlastní koupelnou. V pokojích jsou dřevěné postele bez přistýlek. Nejsou zde žádné patrové postele. Pro dva pokoje je společná vždy jedna koupelna. Celkem je zde 5 toalet. Před ložnicemi je posezení a knihovna s časopisy a knihami pro děti i dospělé, deskové hry.

V přízemí jsou společné prostory. Velká veranda. Na verandě je posezení a hrací koutek s hračkami pro děti. Pro dobrou zábavu jsme pro Vás připravili cca 20 deskových a karetních her. V přízemí je také 50m2 velká společenská místnost s televizí a s plně vybaveným kuchyňským koutem.

Budova hájenky (pronajímáme i jednotlivé pokoje):
K dispozici jsou 3 pokoje a 2 apartmány. Apartmán 1 (2lůžková ložnice, obývací pokoj s 3 lůžky, koupelna), Apartmán 2 (2lůžková ložnice, obývací pokoj se 2 lůžky a rozkládací sedačkou - přistýlka, koupelna), dva třílůžkové pokoje a jeden dvoulůžkový. Každý pokoj má vlastní koupelnu.

Výlety, sport a zábava v okolí

Můžete si užívat sluníčka jižní Moravy či se posadit se skleničkou dobrého místního vína do stínu monumentálních lip nebo pod starými akáty, které v době květu omamně voní. Naše včelky z nich nosí výborný med, který Vám rádi dáme ochutnat.
Můžete se pokochat pohledem na zvířata, pohladit a nakrmit ta ochočená. Rádi Vás také vezmeme do našeho sklípku, ochutnat víno, které vyrábíme.
Disponujeme sportovním vybavením, stolním tenisem, stolním curlingem i venkovními hrami (KUBB, MÖLKY, famfrpál, badminton)
500 metrů od hájenky najdete krásné přírodní koupání s čistou vodou a písečnou pláží u hráze Dunajovické přehrady. V přehradě si také přijdou na své rybáři, protože jde o oblíbený rybářský revír. Cyklistická turistická trasa prochází bezprostředně kolem hájenky a lesních cest pro procházky, je v okolí také několik. V okolních obcích najdete například ruční papírnu, možnost vyjížděk na koních a samozřejmě i další vinné sklípky a ochutnávky místních vín. Rádi Vám na místě předáme kontakty či letáky.

Ceník ubytování v penzionu

380 - 500,- kčza osobu a noc - LÉTO
380 - 500,- kčza osobu a noc - ZIMA
380 - 500,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
80000,- kčSILVESTR: Třídenní silvestrovský pobyt až pro 50 osob včetně energií a dřeva do krbu
Hájenka je v provozu po celý rok.
Cena zahrnuje ubytování, energie a dřevo na topení v krbu. Cena nezahrnuje kauci, závěrečný úklid
Vratná kauce na případné škody nebo neuskutečněný závěrečný úklid je 5000,- Kč
Platba:
- záloha ve výši 50% ceny v termínu do 15 dnů od potvrzení podmínek ubytování,
- doplatek ve výši 50% ceny v termínu nejpozději 6 dnů před termínem počátku ubytování.
Storno:
- v případě odstoupení v době více jak 30 dnů před počátkem ubytování činí odstupné 50% sjednané ceny ubytování,
- v případě odstoupení v době 30 dnů a méně před počátkem ubytování činí odstupné 100% sjednané ceny ubytování
Letní sezóna: 1.května až 31.října.
Zimní sezóna:

Kontakty

Adresa penzionu: Mikulovice 145

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
607 886 874
Web:
hajenkachaloupky.cz/cz
Facebook:
www.facebook.com/hajenkachaloupky/

Hájenka Chaloupky - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Hájenka Chaloupky.

Mobilheimy Sedláčkovi
Penzion Výrovice, Výrovice 95, 67134Mobilheimy Sedláčkovi 1Mobilheimy Sedláčkovi 2Mobilheimy Sedláčkovi 3

Chatka Rozárka - Výrovická přehrada se nachází v destinaci Horní Dunajovice a poskytuje terasu a ubytování s kuchyňským koutem. Bazilika svatého Prokopa je 49 km odtud.... zobrazit detail

Mobilheim 16 + 17
Apartmán Výrovice, Výrovice 95Mobilheim 16 + 17 1Mobilheim 16 + 17 2Mobilheim 16 + 17 3

Mobilheimy 16 + 17 se nachází v kempu Výr ve Výrovicích, 12km od historického města Znojma ležícího v blízkosti Národního parku Podyjí, 28 km od Retzu,... zobrazit detail

Ubytování u Broučků
Penzion Tvořihráz, Tvořihráz 186Ubytování u Broučků 1Ubytování u Broučků 2Ubytování u Broučků 3

Ubytování u Broučků Nabízíme příjemný pobyt na jižní Moravě v nově zrekonstruovaném objektu v turisticky oblíbené obci, která se nachází v malebném údolí řeky Jevišovky. Obec je... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 61237)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání