Chalupa pod Melechovem

Ubytování v Dolním Městě, Meziklasí 26, Světlá n Sáz 58291 - Penzion, Vysočina

Chalupa pod Melechovem - Dolní Město
Chalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní MěstoChalupa pod Melechovem - Dolní Město

Ubytování v soukromí v chalupě s velkou zahradou v pásmu zalesněných vrchů Přírodního parku Melechov, na dohled od hradu Lipnice nad Sázavou nedaleko přírodní rezervace Stvořidla, v malé osadě Meziklasí u Světlé nad Sázavou. Novostavba, která plně zachovává ráz vesnické chalupy, ale vnitřní vybavení odpovídá náročnému standardu současného bydlení, stojí na okraji osady, uprostřed velké, travnaté zahrady s bazénem. Kousek za zahradou začínají rozsáhlé lesy plné hub.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

Chalupa není "luxusní". Je zařízena jednoduše a účelně, většinou starším nábytkem. V útulném prostředí poskytuje vše potřebné pro příjemný pobyt
Vchod do objektu je ze zahrady, majitelé mají svůj vchod z druhé strany domu. Hostům je k disposici velká, travnatá zahrada, ohniště, pískoviště, stolní tenis, petanque, posezení ve stínu stromů, i bazén 7,5 x 3,6m hloubka 1,2m (vyhřívaný solárními panely). V celém penzionu i v zahradě je možnost připojení k internetu - WIFI.
Speciální společenská místnost v chalupě není. Pokud se u nás sejde parta, která obsadí celou chalupu, sedávají v jídelně apartmánu. Je široká 2 m, dlouhá 6,5 m a za roh pokračuje kuchyňkou. Pokud se velký stůl odstaví od zdi, případně se k němu přistaví stůl, který je vedle lednice, sesedlo se tam už vícekrát 16 lidí. Dá se tak posedět, popovídat, případně zazpívat, ale na náročnější pohybové aktivity to není (i když se tam i tančilo - v prostoru kuchyňky a přilehlého pokoje! ).

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Silnice, která vede přímo kolem brány, je dobře udržovaná i v zimě. Na zahradě cca 8 parkovacích míst.
Adresa: Meziklasí 26 GPS: 49°38′27.626″N 15°21′7.172″E
VLAKEM: Do Světlé nad Sázavou, z Prahy i Brna jezdí vlaky cca každé dvě hodiny, cesta z Prahy trvá asi 2 h, z Brna asi 1,5 h. Do 16,30 se dá ze Světlé dojet do Meziklasí autobusem. Po dohodě Vás můžeme na nádraží vyzvednout autem.
AUTOBUSEM: Do Ledče nad Sázavou, nebo do Světlé nad Sázavou.

Stravování

Všechny pokoje mají k disposici kuchyňku s plným vybavením, lze tedy využít výhody vlastního stravování. Nejbližší obchod 2 km. Nejbližší hospůdka 3 km, v té je občerstvení k disposici vždy, vaření možné, ale je třeba domluvit předem. Ve vzdálenosti 4 km v Kejžlici vynikající restaurace s domácí kuchyní a výhodnými cenami. V Lipnici nad Sázavou(5 km) je několik restaurací, kde se dobře nají i náročný strávník.

Ubytování - pokoje:

.
ČTYŘLŮŽKOVÝ POKOJ (170 Kč os/noc při obsazení všech lůžek) +2 přistýlky (po 150 Kč/noc) sprcha a WC, varná konvice, lednice, rádio, TV, WIFI. Vaření v přízemí - vařič, mikrovlnka, remoska, nádobí pro běžné vaření a stolování.
APARTMÁN s osmi lůžky (190 Kč os/noc při obsazení všech lůžek) 3 pokoje+kuchyň s jídelnou + koupelna s WC (70m2). Vařič, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice, nádobí pro běžné vaření a stolování, rádio, televizor, WIFI.
DVOULŮŽKOVÝ POKOJ (290 Kč os/noc při obsazení všech lůžek) - sprcha, WC, lednice, varná konvice, rádio, TV, WIFI, vaření hned za dveřmi pokoje - vařič, mikrovlnka, remoska, nádobí pro běžné vaření a stolování.

Výlety, sport a zábava v okolí

V blízkosti značené stezky pro pěší turistiku, cyklotrasy, běžecké stopy a tenisové kurty, peřeje Stvořidla - ráj vodáků.
VYCHÁZKY A VÝLETY: Hrad Lipnice nad Sázavou a zatopené lomy - 5 km. Stvořidla - peřejnatý kaňon Sázavy - 3 km. Světlá nad Sázavou - rozsáhlý park, podzemní chodby, sjezdovka - 6 km. Ledeč - hrad, muzeum skla - 8 km. Melechov - 707 m n/m (běžecké stopy), jeden z vrcholů Vysočiny - 3 km. Havlíčkův Brod - muzeum, Havlíčkův dům, krytý bazén se slanou vodou a vodními atrakcemi - 20 km Jihlava - centrum Vysočiny - ZOO, akvapark, katakomby - 40 km. Hrad Český Šternberk - 40 km, možno cestovat Posázavským Pacifikem - k zastávce 2,5 km. Praha - 95 km - po dálnici hodina jízdy.

Ceník ubytování v penzionu

170,- kčza osobu a noc - LÉTO
170,- kčza osobu a noc - ZIMA
170,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
425,- kčSILVESTR: Ubytování nejméně na tři noci.
170 Kč je cena za osobu/ noc v nejlevnějším pokoji - čtyřlůžkovém. U ostatních pokojů je cena vyšší (uvedena přímo v popisu pokoje). Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. V červenci a srpnu ubytování v týdenních turnusech od neděle do neděle. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty. Ceny uvedeny při plném obsazení pokojů.

Kauci nepožadujeme. Povlečení je zahrnuto v ceně. Jediné poplatky, které nejsou obsaženy v ceně za ubytování, jsou poplatky za vytápění - platí se zvlášť, podle spotřeby. Pes 50 Kč/noc.

Kontakty

Adresa penzionu: Meziklasí 26, Světlá n Sáz 58291

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
603 495 885
Web:
www.ubytovani-na-vysocine.cz

Chalupa pod Melechovem - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chalupa pod Melechovem.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 50140)

volné termíny

Volné a obsazené termíny:

poslat dotaz na ubytování

... podrobné hledání