Mlýn

Ubytování Žabovřesky, Žabovřesky 130, Hluboká nad Vltavou - Penzion

Mlýn - Žabovřesky
Mlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - ŽabovřeskyMlýn - Žabovřesky

Žabovřeský Mlýn - harmonizační a regenerační centrum na okraji obce Žabovřesky u Českých Budějovic a Hluboké nad Vltavou.

Poloha žabovřeského Mlýna přímo vybízí k prožití nezapomenutelné dovolené v samém srdci jižních Čech. Každý tu může najít to své – cykloturistiku, autoturistiku, pěší turistiku, jízdu na koni, vodní sporty nebo jen klidné spočinutí s rybářským prutem na břehu rybníka, případně relaxaci ve stínu vzrostlých dubů a lip nebo v tichém prostředí domu s vůní dřeva, obohacenou o masáž zvukem terapeutických nástrojů.

Dnešní objekt „ Žabovřeský Mlýn“ stojí na místě, kde v Žabovřeskách stával mlýn od nepaměti. Dokonce v něm kdysi prý přenocoval při jednom ze svých tažení i Jan Žižka – rodák z nedalekého Trocnova.

V domě jsou zajímavé umělecky zpracované dřevěné interiéry v BIO kvalitě – nátěry jsou provedeny pouze přírodním olejem a včelím voskem, izolace je z ovčí vlny. Čistou energii domu neruší WIFI ani televizory a mikrovlnné trouby, internet je zaveden kabelem po pevné telefonní lince. Záměrem bylo vytvořit harmonické prostředí nejen pro bydlení, ale i pro obnovu tělesných a duševních sil všech, kdo dům i okolí navštíví. Proto se dotváří relaxační zahrada s rybníčky a dalšími prvky, včetně senzoria dvanácti smyslů pro děti.

Celý žabovřeský Mlýn slouží široké veřejnosti k odpočinku, ale i k setkávání se a společnému prožívání a sdílení. Ve Mlýně již proběhlo mnoho akcí a každý, kdo nás navštívil, odcházel osvěžen a spokojen. Ať už to byla setkání s eurytmií, koncerty, muzikohrátky, harmonizační cvičení, masáže, projektová vyučování dětí z waldorfských škol, semináře s různými lektory, přátelská setkání při večeři nebo dovolenkové pobyty.

Prostory Žabovřeského mlýna NEJSOU VHODNÉ pro skupiny, jejichž hlavním cílem pobytu je užívání alkoholu a dalších návykových látek.

Vybavení a služby penzionu

Kuchyně v obou apartmánech jsou kompletně vybaveny spotřebiči i potřebným nádobím a kuchyňskými potřebami.

Společenský sál, který je součástí přízemního apartmánu, je vybaven pianem a HiFi soustavou s reproduktory vlastní originální konstrukce. Dřevo na jejich tělo zrálo v zemi přibližně sto let, aby vám zprostředkovalo každý detail relaxační, či jiné vaší oblíbené hudby.

Prostory mlýna jsou vybaveny s ohledem na vaše zdraví při minimalizaci elektromagnetického smogu.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Počet parkovacích míst pro osobní automobily: 5 - 6 uvnitř areálu, po domluvě dalších 10 - 15 vně (při pořádání koncertů, přednášek, firemních setkání a - pod).

Stravování

V obci je obchod s potravinami a smíšeným zbožím, otevřeno je denně kromě neděle, dvakrát denně (kromě soboty) se vozí čerstvé pečivo.
Také zde fungují dvě restaurace – v jedné vaří polední menu za 69,- Kč, v penzionu Statek 3 je možné (kromě jiného) objednat si pizzu i s dovozem.
Malé občerstvení je i u fotbalového hřiště.

Ubytování - pokoje:

K ubytování nabízíme dva apartmány:

Apartmán v přízemí: dvoulůžkový pokoj a společenská místnost se zařízenou kuchyní včetně sporáku s elektrickou varnou deskou, varné konvice, myčky a lednice. V této místnosti je rozkládací gauč a křeslo, takže je možné je využít jako lůžka pro další 3 osoby.

Mezonetový apartmán v prvním patře a podkroví: v podkroví 4 lůžka s možností přistýlek na matraci pro další dvě osoby. V prvním patře společenská místnost s možností přespání, úložnými prostory, jídelním koutem, menší kuchyňskou linkou s varnou konvicí a indukčním plotýnkovým vařičem.

Při školních a hromadných akcích a při troše svornosti se na mlýně pohodlně ubytuje 15 osob na lůžkách a přistýlkách a další ve vlastních spacácích v domě i na zahradě.

Výlety, sport a zábava v okolí

Od Mlýna se lze vydat na všechny světové strany za krásami přírody i kulturních památek. Lze zažít i ruch velkoměsta – do centra Českých Budějovic kde se nabízí mnoho kulturních a společenských akcí, je to pouhých 12 km.

Taktéž i v nedaleké Hluboké nad Vltavou – autem jste tam za 10 minut a nabídka je tam tak široká, že naplní programem několik dní. Je možné navštívit zámek s přilehlým parkem a Alšovou jihočeskou galerií, ZOO se spoustou atrakcí pro děti, lovecký zámek Ohrada, golfová hřiště, sportovní areál s trampolínami, lanovým parkem a dalšími atrakcemi pro děti i dospělé, koupaliště, divadelní představení v nádvoří zámku, koncerty atd.

Další atraktivní místo k výletu je městečko Netolice a blízký zámek Kratochvíle. Také tam probíhají během sezóny různé kulturní programy – vzdálenost od Mlýna je pouhých 13 km. Pro chvíle ztišení je možné navštívit poutní místo Lomec, vzdálené z Netolic asi 7 km.

Jižně od Mlýna se jen po 7 km dostanete do Holašovic, vesničky zapsané v seznamu UNESCO díky zachovalému selskému baroku. Stále větší počet návštěvníků přitahuje i „Holašovický Stonehenge“ – unikátní areál v přírodě s četnými menhiry. Pokud byste pokračovali dál k jihu, po 10km dojedete k dalšímu unikátu – keltskému oppidu Třísov, pod nímž se na pahorku u Vltavy vypíná zřícenina hradu Dívčí Kámen. V blízkosti můžete obdivovat i památný strom – lípu z doby Karla IV. Z nedalekého Holubova je pak možné dojít nebo dojet k lanové dráze na Kleť – nejvyšší horu Blanského lesa. Odtud je z rozhledny nádherný výhled do kraje – při dobré viditelnosti můžete spatřit i vrcholky Alp. Z vrcholu Kletě vedou mnohé turistické trasy – nejatraktivnější je asi do kláštera Zlatá Koruna nebo do Českého Krumlova. Nenáročnou, 8 km dlouhou trasu do perly jihočeských měst zvládnou i malé děti.

Za zmínku stojí i areál zimních i letních sportů kolem Lipenského jezera, ale to už je od Mlýna asi 60km – a v tomto okruhu bychom mohli s nabídkami zajímavých výletů pokračovat do nekonečna…

Ceník ubytování v penzionu

2990,- kčza penzion a noc - LÉTO
2390,- kčza penzion a noc - ZIMA
2390,- kčza penzion a noc - MIMO SEZÓNA
3500,- kčSILVESTR: Cena za oba apartmány ve mlýně.
Spotřeba elektrické energie se hradí samostatně.

Pro účely kulturních a vzdělávacích akcí či firemních a rodinných setkání si lze pronajmout samostatně pouze společenský sál s příslušenstvím. Kapacita sálu při divadelním uspořádání je cca 70 osob. Cena je 1.000 Kč/den.

Možnost ubytování s pejskem (pouze menší plemena) za 50 Kč/noc.

Rekreační poplatek obci 11 Kč / noc / dospělá osoba.

Celé prostředí mlýna je NEKUŘÁCKÉ.

Objekt je v provozu celoročně.

Kontakty

Adresa penzionu: Žabovřesky 130, Hluboká nad Vltavou

 
V případ naší nepřítomnosti vždy odpovíme na váš vzkaz na záznamníku.
Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
777 585 947, 380 726 199

Volné a obsazené termíny:

Mlýn - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Mlýn.

Statek 3, Hotýlek
Hotel Žabovřesky, Žabovřesky 3, 373 41 Hluboká nad VltavouStatek 3, HotýlekStatek 3, HotýlekStatek 3, Hotýlek

Náš Statek se nachází v obci Žabovřesky u Hluboké nad Vltavou, 9 km od Českých Budějovic, v ráji cykloturistiky. Oázou klidu, odpočinku, dobrého jídla. Pohoda pro ubytované... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 58022)