Penzion u Vlkovských pískoven

Ubytování Vlkov nad Lužnicí, Vlkov 118 - Penzion

Penzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad Lužnicí
Penzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad LužnicíPenzion u Vlkovských pískoven - Vlkov nad Lužnicí

Penzion se nachází na samém konci obce Vlkov, směrem na dvorec Dehetník. Ideální místo na dovolenou či víkend pro rodiny s dětmi. V okolí je spousta cyklostezek bez automobilového provozu. Vlastní penzion je obklopen lesy a necelý kilometr od proslulých vlkovských pískoven, které nabízejí krásné koupání v čisté vodě i rybolov. Hned za sousední hájovnou končí silnice a díky tomu se jedná o velice klidné místo, kde občas projede jen některý z místních obyvatel do lesa. Svou kvalitou penzion patří mezi nejlepší ubytování ve Vlkově a okolí, o čemž svědčí i nezávislé hodnocení hostů na Booking_com, kde jsme dosáhli v roce 2017 hodnoty 9,8 z 10 bodové stupnice.

Pozemek, na kterém penzion stojí, byl původně loukou, na které hospodařili dědeček s babičkou současných vlastníků. Jedná se o novostavbu venkovské usedlosti z roku 2011,která byla zcela oprávněně oceněna pracovníky CHKO Třeboňsko, neboť respektuje původní venkovskou zástavbu a nenarušuje okolní krajinu.
Penzion není vhodný pro velké skupiny, které vyžadují plné soukromí, protože se v penzionu vyskytuje rodina správce a v areálu provozuje půjčovnu. Vzhledem k poloze (CHKO a les) není objekt vhodný ani pro hlučné návštěvníky.

Další informace, podrobný ceník a objednávkový formulář naleznete na našem webu [www. uhajovny. vlkov. eu]. Odkaz přímo na objednávkový formulář je [www. vlkov. eu/prihl. php]

Vybavení a služby penzionu

Společné prostory penzionu.
V přízemí penzionu v západní části budovy je hostům k dispozici prostorná společenská místnost s kuchyňským koutem a s klasickou kachlovou pecí s ložnou plochou nejen pro lenochy. Pec je sice z roku 2011,ale je vystavena z klasických kachlů a spojována kamnářským jílem. V babce pece je nerezová trouba, ve které je možné péct. Ložná plocha je pochopitelně vyhřívaná. Po zaškolení mohou klienti v peci sami topit, pokud ovšem nehrozí přehřátí místnosti (např. v letních vedrech). Kuchyňský kout je plně vybaven vším potřebným i pro ty nejnáročnější strávníky a větší skupiny. Součástí kuchyňské linky je prostorná lednice s mrazákem. Společenská místnost má dvě francouzská okna, jedno je situováno na jih do dvora, druhé na západ s krásným výhledem na zahradu a hlavně na dětské hřiště, takže rodiče budou mít děti vždy pod kontrolou. Současně lze tímto oknem vstoupit na terasu s dřevěným posezením a s markýzou.
Pro malé děti je před pecí malý stoleček se židličkami a krabice plná hraček, kde si každý najde tu svou.
Společenská místnost je rovněž vybavena televizním přijímačem s pozemním i satelitním vysíláním. Hosté penzionu se mohou na pokojích a ve společenské místnosti připojit zdarma k internetu.
Dvůr, zahrada a okolí - Celý areál má rozlohu přes 6000 m2 a sahá od příjezdové cesty až po přírodní památku Kozí vršek. Na pozemku se rozprostírá louka, jehličnatý les, malý ovocný sad, dětské hřiště, příjezdová cesta, předzahrádka, sklípek na potraviny (od roku 2014), terasa, obytná budova a hospodářská budova, mezi nimiž je uzavřený dvůr. V hospodářské části stavení je hostům k dispozici kolárna, ve které jsou stojany na kola s možností zavěšení či zasunutí kol, celková kapacita je 20 kol. Nechybí plácek na gril a ohniště.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Auta mohou hosté parkovat v bezpečí na uzavřeném dvoře pod dohledem bezpečnostních kamer.

Stravování

V dobře vybavené kuchyni si můžete připravovat vlastní jídla, či můžeme zajistit snídaně formou švédského stolu a rovněž můžeme nabídnout grilovací party. Jinak jsou v sezóně v obci dvě restaurace, které vaří a grilují. Pro zájemce můžeme připravit točené pivo.

Ubytování - pokoje:

V obytné části máme pro vás připraveny tři pokoje s vlastním sociálním zázemím. Základní kapacita penzionu je 11 lůžek (tří a 2x čtyř lůžkový pokoj) s možností dalších čtyř přistýlek a s variantou dalších lůžek při využití sousední chatky či možnost expandovat do stanů na zahradu, což má také své příznivce.

Pokoj Horusický - Velký luxusní čtyřlůžkový pokoj Horusický je situován na jih s výhledem do dvora a na západ s výhledem do lesa a na zahradu penzionu včetně dětského hřiště. Dřevěné trámy jsou přiznané a absence stropu zajišťuje vzdušnost podkrovního pokoje nejen pocitově. Ve středu pokoje je jídelní stůl z masivní borovice. Nechybí pohovka, kterou lze rozložit a použít jako přistýlku. Vzhledem k nadstandardní ploše pokoje (28 m2) je možné do pokoje umístit dvě přistýlky. Palandové lůžko lze lehce rozebrat na dvě plnohodnotné postele. Do pokoje je rovněž možné umístit klimatizaci. V zimním období si lze v každém pokoji nastavit příjemnou teplotu pomocí termostatických ventilů na radiátorech, protože každému vyhovuje jiná teplota. V pokoji jsou čtyři různé světelné okruhy, které lze libovolně kombinovat. Součástí pokoje jsou přípojky na TV, SAT či internet. Na přání hosta můžeme na pokoj zapůjčit minikuchyňku s varnou konvicí, aby si hosté mohli uvařit čaj a podobně.

Pokoj Naděje - Čtyřlůžkový podkrovní pokoj, nazvaný Naděje, je orientován na východ s výhledem do lesa a na jih s výhledem na dvůr. Jeho plocha pokoje je 18 m2.Uprostřed pokoje je jídelní stůl z masivního smrku se židlemi. Střešní okno je vybavena roletou, která brání dopadu silných slunečních paprsků v parném létě. Do pokoje je rovněž možné umístit klimatizaci. Okno je v letním období osazeno sítí proti hmyzu, takže je možné větrat kdykoliv bez obav z komárů.

Pokoj Láska - třílůžkový pokoj Láska s možností přistýlky je opět podkrovní a je orientován na východ a na sever s výhledem do lesa. Jeho plocha je 16,5 m2.V pokoji je jídelní stůl z masivu se židlemi. U postelí nechybí stolky s lampičkami. Do pokoje je možné umístit klimatizaci. Okno je v letním období osazeno sítí proti hmyzu, takže je možné větrat kdykoliv bez obav z komárů. V zimním období si lze v pokoji nastavit příjemnou teplotu pomocí termostatických ventilů na radiátorech, protože každému vyhovuje jiná teplota. Lze si také přitopit elektrickým olejovým radiátorem. Do pokoje lze umístit přistýlku. Součástí pokoje jsou přípojky na TV, SAT či internet. Na přání hosta můžeme na pokoj zapůjčit minikuchyňku s varnou konvicí, aby si hosté mohli uvařit čaj a podobně.

Z předsíně, ve které je vestavná skříň, je vstup také do koupelny o velikosti 4 m2.Koupelna je vybavena sprchovým koutem se sedací lavicí, umyvadlem a WC. Koupelna má střešní okno a je zde i možnost nuceného odvětrávání ventilátorem s vysokým výkonem. Nejen rodiče s dětmi ocení u sprchy termostatickou baterii, která zajistí každému příjemnou teplotu vody a pojistka zabrání opaření. Topný žebřík v koupelně je opatřen i elektrickou patronou, takže je možné si přitopit i mimo topnou sezónu.

Výlety, sport a zábava v okolí

Vlkov nad Lužnicí je součástí CHKO Třeboňsko a je velice vyhledávanou rekreační lokalitou díky krásným rovinatým cyklostezkám bez aut, koupání v čistých pískovnách, borovicovým lesům, nádherným jihočeským rybníkům, rybaření či in - line bruslení.

Rekreačních možností je u nás nepřeberně. Písečné pláže (včetně nudistických), koupání na pěti pískovnách, výlety na kole, pěší výlety, rybaření na řekách Lužnice a Nežárka či na 5ti pískovnách, vodáctví, naučná stezka (dvě přírodní památky přímo v katastru obce), sběr lesních plodů (borůvek, brusinek, hub), možnost sportovního vyžití na dvou hřištích, nové kvalitní povrchy pro in - line bruslení, návštěvy nedalekých zámků (např. Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou či Třeboň), úzkokolejka v Jindřichově Hradci, nejrůznější muzea pro děti i dospělé a řada dalších rekreačních příležitostí, které Vám rádi doporučíme.

Naše firma v obci provozuje také půjčovnu sportovního vybavení a rekreačních potřeb a pro naše hosty je zde sleva 20%.

Ceník ubytování v penzionu

1350,- kčza pokoj a noc - LÉTO
1200,- kčza pokoj a noc - ZIMA
1200,- kčza pokoj a noc - MIMO SEZÓNA
33600,- kčSILVESTR: cena při pobytu max. 7 nocí a do 11 osob
Uvedená cena je pouze orientační a platí pro třílůžkový pokoj Láska. Podrobný aktuální ceník naleznete na našem webu: [www. vlkov. eu/uhajovny. php#cenik].
Pro období letních prázdnin jsou možné dopředné rezervace pouze týdenních pobytů s nástupem a ukončením v sobotu. Pokud bude o letních prázdninách volný pokoj či pokoje ještě týden před požadovaným nástupem, bude v tomto případě možné provést rezervaci i na kratší pobyt. Psy a jiná zvířata je možné brát s sebou pouze po předchozí dohodě před objednáním pobytu. Termín k uhrazení předepsané zálohy je do cca 5 dnů od potvrzení rezervace dle pokynů. Pokoj je rezervován až po připsání zálohy na náš účet. V případě zrušení pobytu ze strany rekreanta do 40 dnů před sjednaným dnem nástupu se vrací 50% uhrazené zálohy. Při odstoupení od rezervace v době kratší než 40 dnů, se záloha bohužel nevrací.

Kontakty

Adresa penzionu: Vlkov 118

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
724 371 770
Web:
www.uhajovny.vlkov.eu
Facebook:
www.facebook.com/DovolenaVlkov

Penzion u Vlkovských pískoven - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Penzion u Vlkovských pískoven .

Apartmány Vlkov
Apartmány Vlkov nad Lužnicí, Vlkov 38Apartmány Vlkov 1Apartmány Vlkov 2Apartmány Vlkov 3

Nabízíme ubytování v pěti zcela vybavených apartmánech. První dva apartmány (třílůžkový, dvoulůžkový) mají podobu samostatných podkrovních místností o ploše cca 25 m2 se vstupem po... zobrazit detail

Klasická chalupa s dvorem a zahradou
Penzion Vlkov nad Lužnicí, Vlkov 23Klasická chalupa s dvorem a zahradou 1Klasická chalupa s dvorem a zahradou 2Klasická chalupa s dvorem a zahradou 3

Chalupa je vhodná pro větší skupiny rekreantů ovšem lze pronajmout i jednotlivé pokoje (dvou, tří a čtyř lůžkové) pro samostatné rodiny. Klasické venkovské stavení s uzavřeným... zobrazit detail

Ubytování Naděje
Apartmán Frahelž, Frahelž č. 42Ubytování Naděje 1Ubytování Naděje 2Ubytování Naděje 3

Naše chalupa se nachází v krásné oblasti jižních čech na Třeboňsku, kde je mnoho rybníků, lesů a krásných míst na výlety, jsou zde krásné cyklistické trasy,... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 58407)