Selský Dvůr

Ubytování Moravská Huzová, Moravská Huzová 80 - Penzion

Selský Dvůr - Moravská Huzová
Selský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská HuzováSelský Dvůr - Moravská Huzová

Selský Dvůr v Moravské Huzové je místem, kde se můžete ubytovat na jednu noc, ale také zde můžete trávit svou dovolenou. Objekt lze užívat nejen pro účely ubytování, ale také pro pořádání soukromých oslav. Vítány jsou především rodiny s dětmi, které si chtějí vyzkoušet, jak se dříve žilo. Dům je vybaven starým nábytkem, zachovaná byla stará kachlová kamna, vchodové dveře a sýpka.

Ke dvoru náleží kachní farmička, zobrazující život drůbeže od líhnutí až po dospělé jedince. Součástí farmičky jsou i králíci a drobné ptactvo. Dětem nabízíme možnost krmení zvířat, sběr vajíček.

V objektu Selského Dvora, který je monitorován kamerovým systémem, se nachází penzion, dům správce dvora, stodola, přístavky pro uskladnění kol, terasa s grilem, parkoviště ve dvoře i před objektem. Okolí Dvora tvoří výběhy pro zvířectvo, luční louka, záhon s levandulemi a medonosnými krokusy.

Vybavení a služby penzionu

Každý pokoj a obývací pokoj je vybaven televizí, kuchyň je vybavena mikrovlnou troubou, varnou konvicí a sklokeramickým sporákem. Koupelna je vybavena pračkou, fénem a je možnost vysušit prádlo v sušičce. V celém objektu je WiFi.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Objekt je dostupný s asfaltové silnice a parkování je možné před objektem a po domluvě i na dvoře.

Stravování

Za příplatek je možné nachystat snídaně. Obchod je v místě cca 300 metrů.

Ubytování - pokoje:

Penzion tvoří dva pokoje dvoulůžkové a jeden pokoj rodinný se šesti postelemi a dětskou postýlkou, herna pro děti se šachovým stolem, obývací pokoj a kuchyň.

Výlety, sport a zábava v okolí

Zmrzlinářství v obci Štarnov na trase cyklostezky Hvězdná. Přijďte ochutnat výbornou točenou zmrzlinu. Sezóna zmrzliny většinou začíná v dubnu. Po až Pá 13: 00 až 18: 30,So až Ne 10: 00 až 19: 00.
CHKO Litovelské Pomoraví se nachází na severu střední Moravy mezi městy Olomouc a Mohelnice, přičemž přímo prochází městem Litovel. Správa CHKO sídlí v Litovli. Vyhlášena byla roku 1990 zejména z důvodu ochrany přirozeného meandrujícího toku řeky Moravy a něj navazujícího komplexu lužních lesů. Rozloha 94 km2.Založeno 15.listopadu 1990.
Expozice času je specifické muzeum, které vzniklo v roce 2011 v bývalém domě osvěty ve Šternberku na ulici ČSA čp. 19.Expozice nabízí návštěvníkům nevšední pohled na čas a jeho měření od vesmírného vzniku času až po atomové hodiny. Expozice je sestavena z 250 exponátů.

Doubravský dvůr: Na naší farmě se vše točí kolem krav. Počínaje hospodařením na 190ha půdy, kde hnojíme, oráme, sejeme a pak sklízíme úrodu, kterou zbaští naše stádečko.
Arboretum Makču Pikču Paseka: Arboretum na úpatí nízkého Jeseníku – nádhera protkaná tvrdou prací, sbírka přes 4.000 druhů trvalek a skalniček, od dubna do října pořád v květu.

Hanácké skanzen v Příkazích: Hanácké muzeum v přírodě je součástí Národního muzea v přírodě v České republice. Organizuje sbírku nemovitých i movitých dokladů k dějinám lidové kultury, spravuje sbírkové předměty národopisného charakteru a ve vesnické památkové rezervaci situované objekty lidové architektury, dokumentuje lidovou kulturu.

Mladečské jeskyně: Mladečské jeskyně jsou rozsáhlé podzemní prostory v devonských vápencích, které se nacházejí převážně pod vrchem Třesín u obce Mladeč v okrese Olomouc v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Ke znovuobjevení jeskyní došlo v 19.století. Otevírací doba 1.4 až 30.9.

ZOO Olomouc: Zoologická zahrada Olomouc byla pro veřejnost otevřena v roce 1956.Na ploše 42,5 ha chová na 1861 kusů zvířat v 354 druzích. Rozprostírá se v lesích v podhůří Nízkého Jeseníku, v blízkosti krajského města Olomouc, v jeho místní části – Svatém Kopečku a je lehce dostupná MHD.

Muzeum Olomouckých tvarůžků: Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W. v Lošticích bylo otevřeno v restaurovaných prostorách měšťanského domu v roce 2014.Moderně pojatá expozice nabízí historii Olomouckých tvarůžků, které se dnes vyrábějí již jen v Lošticích. Originální a oblíbený sýr zde poznáte od prvopočátků jeho výroby až do současnosti. Velký příběh o historii tvarůžků začíná prvními zmínkami a fotografiemi. Vypráví dále o rodu Wesselsů, tedy o zakladatelích tvarůžkové výroby v Lošticích. Pokračuje popisem proměn výroby od ruční po dnešní strojní. V druhém poschodí muzea je umístěno „retro kino“, kde můžete shlédnout filmy o výrobě a historii tvarůžků. Následuje místnost, kde je umístěn původní formovací stroj a koupací koš s nádobou na omývání tvarůžků z 20.století. V neposlední řadě navštívíte místnost, která je věnována současné výrobě. Doba prohlídky trvá dle zájmu okolo jedné hodiny a je zakončena vstupem do prostor podnikové prodejny, kde si každý může zakoupit voňavou lahůdku.
V okolí je spousta dalších zajímavých míst.

Ceník ubytování v penzionu

3500,- kčza penzion a noc - LÉTO
3500,- kčza penzion a noc - ZIMA
3000,- kčza penzion a noc - MIMO SEZÓNA
10000,- kčSILVESTR: 10000,- za noc/ za celý objekt, minimálně 2 noci
Pokoj v přízemí
Doulůžkový pokoj 1000Kč/noc, minimální doba 2 noci
Pokoj v patře
Doulůžkový pokoj 1000Kč/noc, minimální doba 2 noci
Rodinný pokoj - sýpka
Obsazenost 4 osoby, 1 800Kč/noc, minimální doba 2 noci
Obsazenost 5 osob, 2 250Kč/noc, minimální doba 2 noci
Obsazenost 6 osob, 2 400Kč/noc, minimální doba 2 noci
Letní sezóna:1.6. - 30.9.
Zimní sezóna:1.11.-.30.4.

Kontakty

Adresa penzionu: Moravská Huzová 80

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
604 471 323
Web:
selsky-dvur.info
Facebook:
www.facebook.com/Selský-Dvůr-585149581997586/

Volné a obsazené termíny:

Selský Dvůr - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Selský Dvůr.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 54013)