Dům 35

Ubytování Brdo, 35 - Apartmány

Dům 35 - Brdo
Dům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - BrdoDům 35 - Brdo

Dům č. 35 ( www. dum35.cz ) leží na okraji malebné vesničky Brdo, přímo na turistické stezce Máchovka, spojující Novou Paku s hradem Kumburk. Na hrad to je z domu „co by kamenem dohodil“, a je to krásná procházka loukami a lesem. Byla by škoda nevyšplhat až nahoru hradní bránou na nejvyšší místo hradu, protože ta vyhlídka prostě stojí za to. Na severu se kocháte pohledem na Krkonoše, na jih se otevře pohled do Českého ráje na západě možná zahlédnete přes vrchy Tábor a Kozákov liberecký Ještěd a na východě za Novou Pakou vrch Zvičina. První zmínka o domu č. 35 v brdské kronice je z roku 1730,dům tedy pamatuje ještě období hradních pánů z Kumburku. Při rekonstrukci, která proběhla v minulých letech, jsme se snažili zachovat vzhled vesnického stavení, a zároveň vytvořit příjemné a pohodlné prostředí. Dům č. 35 může obývat současně 12 hostů ve třech zcela samostatných apartmánech. Každý apartmán má pokoj s kuchyní, sociální zařízení a ložnici pro čtyři hosty, popř. pátého na plnohodnotné přistýlce. Jeden apartmán je v přízemí a je částečně bezbarierový. Další dva apartmány jsou podkrovní s orientací na jihovýchod a jihozápad. Pokud přijedete ve větší skupině s rodinou či přáteli, můžete mít celý dům pro sebe. Pro někoho bude jistě výhodnější ubytovat se v některém z apartmánů s možností využívat všechny společné prostory. V přízemí domu si můžete zahrát kulečník ve velké společenské místnosti, či se tam pouze sejít s přáteli a užívat si výhled do zahrady. Bezprostředně na společenskou místnost navazuje terasa, která bude jistě oblíbeným místem pro vypití ranní kávy za slunečných dní. Pokud se objeví mráček a zaprší, nevadí, protože na vás čeká stodola s prostorným krytým posezením, krbem, stolním tenisem, elektronickými šipkami a boxovacím pytlem. Odpolední káva může být pro změnu třeba u nadzemního bazénu. Okolí domu nabízí mnohé příležitosti k výletům pro nadšené cyklisty, turisty, houbaře, rybáře nebo prostě pro všechny, kdo si rádi odpočinou od městského ruchu v krásné přírodě.

Vybavení a služby penzionu

Kuchyň: horkovzdušná trouba, varná keramická deska, mikrovlnná trouba, vestavěná lednice, rychlovarná konvice.
Společenská místnost: kulečník, posezení, radio s CD přehrávačem
Stodola: krb, zahradní nábytek, stolní tenis, elektronické šipky, boxovací pytel, uzamykatelný prostor pro kola a lyže
Vstupní hala: krbová kamna, posezení
Každý apartmán je vybaven TV SAT a WIFI
Zahrada: Kdo si hraje nezlobí a tak si vaše děti mohou vybít energii na houpačce, klouzačce a pískovišti. Udržovaný trávník vybízí k badmintonu případně ke zkoušce odvahy a rovnováhy na balančním lanu. Velcí i malí se v letních vedrech mohou osvěžit v nadzemním bazénu - připravujeme na prázdniny!

Přehled vybavení a služeb apartmánů

Příjezdová cesta a parkování

K domu je snadný příjezd i v zimním období. Parkuje se přímo v oploceném objektu na zpevněné ploše.

Stravování

V každém apartmánu je vybavená kuchyň, v obci je obchod, kde koupíte základní potraviny pro vaření. Několik dobrých restaurací je v Nové Pace do 3 km. Oblíbená je také hospoda Klepanda 3 km od domu, za hradem Kumburk.

Ubytování - pokoje:

V domě č. 35 jsou tři zcela samostatné apartmány, přístupné ze vstupní haly a chodby. Každý apartmán má chodbičku, vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC, obývací pokoj s vybavenou kuchyňkou a ložnici. V každé ložnici je jedno dvojlůžko a dvě samostatné postele. Kapacita každého apartmánu je čtyři lůžka, celého domu 12.Po předchozí dohodě je možné "dovybavit" apartmán jednou přistýlkou a dětskou postýlkou.

Výlety, sport a zábava v okolí

Pro rodiče s dětmi a všechny, kdo jdou pěšky je velmi atraktivní výlet na hrad Kumburk, kam vás zavede turistická stezka "Máchovka" hned u domu. Opačným směrem po třech km dojdete do Nové Paky, kde se můžete dobře najíst v naši oblíbené restauraci Novopacké sklepy a třeba budete mít štěstí a zrovna se tam bude pořádat zajímavý koncert. V každém případě musíte ochutnat novopacké nefiltrované pivo z místního pivovaru s vlastní sladovnou! V Nové Pace si můžete také prohlédnout výstavu drahých kamenů v Klenotnici či využít některé ze sportovních zařízení, např. sjezdovku "Máchovka" či zimní krytý stadion. Oblíbenými cíly pro cyklisty nebo zdatné chodce jsou vrch Tábor (11km), Kozákov (21km), historické město Jičín (15km). V Jičíně si můžete zaplavat v krytém bazénu, či navštívit nové venkovní koupaliště. Rodiny s dětmi si jistě nenechají ujít výlet do ZOO ve Dvoře Králové či na přehradu Lesní Království(30km), milovníci hor ocení možnost podívat se do Krkonoš (30km). Fjordští koníci čekají na Vaše osedlání cca 3 km od domu č. 35.
Rádi vám dáme tipy na méně známá ale určitě neméně atraktivní místa v našem okolí.

ZIMNÍ RADOVÁNKY:

Pro běžkaře:
S příchodem prvních sněhových vloček se Máchova stezka za chalupou mění na běžkařskou trasu
( délka 20 km ) s jasným cílem. Tím je výletní restaurace Klepanda. Po posilnění a zhodnocení sil lze pokračovat až na vrch sopečného původu Kozákov.

Příznivci bruslení jistě ocení denně upravovaný okruh ( 6 km ) začínající u ski areálu Máchovka s otočkou právě u naší chalupy.

Novinkou Ski areálu Máchovka je uměle zasněžovaná, osvětlená a denně upravovaná lyžařská běžecká trať pro bruslení i klasiku v celkové délce cca 400m

Pro sjezdaře:
Ski areál Máchovka v Nové Pace (cca 3 km) nabízí pro rodinné lyžování vysněžované, osvětlené, dvě červené ( 350m ) a jednu modrou sjezdovku (550m). Sjezdovky jsou denně upravovány rolbami. Pro děti je připraven dětský park s lyžařským pásem i škola lyžování.
Díky umělému osvětlení se v areálu o víkendech a prázdninách lyžuje i ve večerních hodinách.

Pro bruslaře:
Veřejné bruslení s muzikou v zastřešeném zimním stadionu od listopadu do března. V létě upraveno pro in - line brusle.

To hlavní:
Pro bobování a sáňkování Vašich dětí je vedle chalupy akurátní svážek. O umělém vysněžování a rolbování zatím neuvažujeme: - )Bydlete u nás a za sportem na hory:

Herlíkovice ( 29 km )
Benecko ( 30 km )
Vítkovice ( 35 km )
Rokytnice nad Jizerou ( 40 km )
Špindlerův Mlýn ( 40 km )

SKOL!

Ceník ubytování v apartmánech

od 280,- kčza osobu a noc - LÉTO
od 280,- kčza osobu a noc - ZIMA
od 280,- kčza osobu a noc - MIMO SEZÓNA
33600,- kčSILVESTR: cena je za týdenní pobyt/objekt
Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty.

Kontakty

Adresa apartmánů: 35

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
724 602 184
Web:
dum35.cz

Volné a obsazené termíny:

Dům 35 - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Dům 35.

Apartmán s výhledem
Penzion Stav, Stav 33Apartmán s výhledem 1Apartmán s výhledem 2Apartmán s výhledem 3

Stylový apartmán se nachází v horním patře přestavěného venkovského statku. Z velkého obývacího pokoje je krásný výhled na západ slunce na horizontu. Můžete tu odpočívat u... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 56633)