Apartmány U Zlaté stoky ***

Ubytování Ponědraž, Ponědraž 13 - Apartmány

Apartmány U Zlaté stoky *** (CHKO Třeboňsko) - Apartmány U Zlaté stoky ***
Apartmány U Zlaté stoky *** (CHKO Třeboňsko) - Apartmány U Zlaté stoky *** Obytná místnost - Apartmány U Zlaté stoky *** Obytná místnost - Apartmány U Zlaté stoky *** Obytná místnost - Apartmány U Zlaté stoky *** Obytná místnost - Apartmány U Zlaté stoky *** Jídelní kout - Apartmány U Zlaté stoky *** Obytná místnost - Apartmány U Zlaté stoky *** Ložnice - Apartmány U Zlaté stoky *** Ložnice - Apartmány U Zlaté stoky *** Koupelna + WC - Apartmány U Zlaté stoky *** Koupelna + WC - Apartmány U Zlaté stoky *** Uzavřený dvůr s bazénem - Apartmány U Zlaté stoky *** Uzavřený dvůr s bazénem - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědražský rybník - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědražský rybník - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědražský rybník - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědraž - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědraž - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědraž - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědraž - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědraž - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědraž - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědraž - Apartmány U Zlaté stoky *** Ponědraž - Apartmány U Zlaté stoky *** Vlkovské pískovny - Apartmány U Zlaté stoky *** Třeboňsko - Apartmány U Zlaté stoky *** Třeboňsko - Apartmány U Zlaté stoky *** Třeboňsko - Apartmány U Zlaté stoky ***

Nově ve vyšším standardu zrekonstruovaná původní zemědělská usedlost v malebné jihočeské vesničce Ponědraž, která leží na břehu stejnojmenného rybníku (140 ha) v CHKO Třeboňsko. Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány (12+9 lůžek). Každý apartmán je vybaven zařízenou kuchyní, společenskou místností s TV, 3 x soc.zařízením se sprchou (vanou) + WC a třemi ložnicemi (2 - 4 lůžka). Objekt je vhodný jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty. V uzavřeném dvoře je zapuštěný bazén, zahradní gril, trampolína a posezení pod pergolou.


Poloha a dosah :

Ponědraž je malebná jihočeská vesnička ležící na břehu stejnojmenného rybníku ( 140 ha ) v CHKO Třeboňsko, které patří k nejcennějším oblastem střední Evropy. Najdeme zde řadu ohrožených druhů rostlin a živočichů. Obec je situována zcela mimo frekventovanější silnice a proto je zde zaručen naprostý klid. Řídká zástavba chalup sloužících převážně k rekreaci dodává místu idylickou a pohodovou atmosféru. Příjezd je řešen po místní komunikaci, která ústí na silnici č.24 spojující města Veselí nad Lužnicí (8 km) a Lomnici nad Lužnicí (4km).


Vybavení :

Objekt apartmánového domu je situován v klidné části obce s výhledem do krajiny. Jedná se o nově, ve vyšším standartu zrekonstruovanou původní zemědělskou usedlost při zachování některých prvků lidové architektury. Součástí je i rozsáhlý uzavřený dvůr se zapuštěným bazénem se solárním ohřevem ( průměr 5,5 m ), zahradním grilem a trampolínou. Objekt je vhodný jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty.
Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány. Větší z nich ( apartmán A ) má kapacitu až 12 lůžek. Sestává ze společenské místnosti s barevnou TV – SAT, barem odděleným zařízeným kuchyňským koutem s posezením a tří ložnic v podkroví objektu ( 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka, 1 x 5 lůžek ). Pětilůžková ložnice je vybavena vlastním kompletním sociálním zařízením se sprchou, pro tří a čtyřlůžkovou ložnici je kompletní sociální zařízení společné s rohovou vanou. V přízemí objektu je hostům k dispozici další samostatná koupelna se sprchou a 2 x samostatné WC ( 1 x s pisoárem ).
Menší z apartmánů ( apartmán B ) má kapacitu až 9 lůžek. Sestává ze společenské místnosti s barevnou TV – SAT, zařízené kuchyně s barem odděleným posezením a tří ložnic ( 1 x 2 lůžka, 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka ). Tří a čtyřlůžková ložnice jsou situovány v podkroví objektu a mají společné kompletní sociální zařízení s vanou. Dvoulůžková ložnice je umístěna v přízemí objektu a má zcela samostatný bezbarierový přístup přímo z terasy. Je vybavena vlastní samostatnou koupelnou se sprchou a samostatným WC. Je vhodná zejména pro rekreanty se sníženou pohyblivostí a pro seniory. Hostům je ještě k dispozici další samostatné WC v přízemí objektu. Teplá voda v obou apartmánech je samozřejmostí.
Ke každému apartmánu přísluší v prostorném uzavřeném dvoře krytá veranda a kamenná terasa s posezením pod pergolou, která zajišťuje soukromí. Pro všechny hosty je k dispozici zapuštěný bazén se solárním ohřevem ( průměr 5,5 m ), který je situován v zadní části uzavřeného dvora, zahradní gril a trampolína.
Oba apartmány jsou hostům k dispozici celoročně. Jsou stylově, ale přitom moderně vybaveny. V zimním období je vytápění zajištěno krbovými kamny s teplovzdušným rozvodem, případně el. přímotopy.

Přehled vybavení a služeb apartmánů

Příjezdová cesta a parkování

Parkování: Parkování na vlastním pozemku u objektu apartmánového domu.
Kudy k nám: Příjezd je řešen po místní komunikaci, která ústí na silnici č.24 spojující města Veselí nad Lužnicí (8 km) a Lomnici nad Lužnicí (4km).
Bus: Ponědraž - 100 m. Vlak: Frahelž - 3000 m.

Ubytování - pokoje:

Možnosti vaření: Možnost vlastního vaření ve vybavené kuchyni, která je součástí každého apartmánu.
Stravování neposkytujeme. Možnost zajištění stravování v restauraci vzdálené cca 200 m od objektu.

Výlety, sport a zábava v okolí

Památky v okolí: Tam, kde řeka Lužnice opouští Rakousko a překračuje hranice České republiky, leží pohádková krajina. To, co z ptačí perspektivy vypadá takřka jako divočina, je ve skutečnosti dílem lidských rukou. Bažinatou krajinu na jihu Čech lidé proměňovali už od středověku. Příroda tady nebyla zničena. Naopak, vzkvétala.
Lidé vytvořili v Třeboňské pánvi kouzelný kraj. Ráj pro divoká zvířata. Od počátku 12. století byly nedostupné bažiny na jihu Čech přetvářeny v síť rybníků a spojovacích kanálů. Další generace převzaly dědictví předků a opatrovaly ho. A tak v samém srdci moderní Evropy zůstala zachována krajina, která nemá na světě obdoby.
Turistika: Pěší turisté si mohou vybrat z mnoha naučných stezek. Vzhledem k velkému počtu zahraničních návštěvníků jsou všechny cesty vybaveny popisnými tabulemi v českém, anglickém a německém jazyce.
Cyklistika: Oblast Třeboňska je z hlediska cykloturistiky velmi příznivá a terénní reliéf skýtá bohaté možnosti cykloturistických výletů. Rovinatá krajina kolem rybníků v Třeboňské pánvi poskytuje dobré možnosti rekreačních jízd i mimo silniční síť, na polních a lesních cestách značených pro pěší i cyklisty. Cykloturistika neodmyslytelně patří ke zdejší rovinaté krajině. Třeboňsko je ideální pro rodinné cyklovýlety s dětmi a pro seniory. Oblastí prochází mnoho dobře značených naučných stezek včetně dálkových cyklotras.
Trasy výletů vedou po březích velkého množství rybníků, které za teplých letních dní nabízejí odpočinek u vody a plavání. Jižní Čechy jsou ve své východní polovině protnuty značenou dálkovou cykloturistickou trasou Vídeň - Praha. Trasa prochází městy Slavonice, Nová Bystřice, Jindřichův Hradec a Tábor. V různých místech je možné z této trasy odbočit a po značených lokálních trasách poznat blíže jihočeskou krajinu. Na cykloturisty čeká v regionu navíc množství přírodních naučných stezek, které své návštěvníky informují o zajímavostech různých přírodních lokalit.
Další aktivity a atrakce v okolí: Ponědraž je obklopena množstvím rybníků a zatopených pískoven, které umožňují snad všechny druhy vodních sportů a jsou rájem pro rybáře. V okolí jsou velmi dobře značené turistické a cykloturistické trasy, cílem vodácké turistiky je blízká řeka Lužnice. Dětské hřiště a hřiště na míčové hry je situováno 30 m od objektu, ve vzdálenosti 200 m je přírodní koupaliště. I nejnáročnější rekreanty uspokojí koupání v pískových jezerech, která jsou vzdálena 3 km od objektu. Ve vzdálenosti 200 m je obchod s potravinami a restaurace. V objektu je k dispozici stůl na stolní tenis, zahradní gril a trampolína.
U Lomnice nad Lužnicí (5 km) je možnost jízdy na koni v blízkosti přírodní rezervace Velký a Malý Tisí. Po domluvě je i možnost zajištění výuky jízdy na koni.

Ceník ubytování v apartmánech

25200,- kčČervenec + srpen : apartmán A (= 12 lůžek) / týden
18900,- kčČervenec + srpen : apartmán B (= 9 lůžek) / týden
39690,- kčČervenec + srpen : apartmán A + B (= 21 lůžek) / týden
4725,- kčMimo letní sezónu (mimo Silvestra) : apartmán A + B (= 21 lůžek) / den
250,- kčMimo letní sezónu (mimo Silvestra) : lůžko / noc
Objekt apartmánového domu je možno pronajímat po jednotlivých pokojích i po celých apartmánech s tím, že v hlavní turistické sezóně (červenec + srpen) upřednostňujeme pronájem celých apartmánů. V hlavní sezóně (červenec + srpen) jsou možné min. týdenní pobyty s nástupním dnem vždy v sobotu odpoledne. V hlavní sezóně (červenec + srpen) je cena 390,-Kč / lůžko / noc (při obsazení celého apartmánu 300,- Kč / lůžko / noc).

Apartmán A (= 12 lůžek) = 25.200,-Kč / apartmán / týden
Apartmán B (= 9 lůžek) = 18.900,- Kč / apartmán / týden
Při obsazení celého objektu (apartmán A + apartmán B), sleva 10 % (= 39.690,- Kč / objekt / týden ).

V období mimo hlavní sezónu (mimo Silvestra) je cena 250,-Kč / lůžko / noc. Jsou možné i kratší pobyty než týdenní (min. 3 noci) a je možno pronajímat i jednotlivé pokoje.
Při obsazení celého objektu (apartmán A + apartmán B), sleva 10 % (= 4.725,- Kč / objekt / den ).

Cena za silvestrovský pobyt je dohodou.

Při příjezdu se skládá vratná kauce 2.000,- Kč / apartmán.

Cena za spotřebovanou elektrickou energii nad 50 kWh / apartmán : 4,60 Kč / 1 kWh (při týdenních pobytech). Při kratších pobytech je cena el. energie dle její spotřeby.

Poplatek obecnímu úřadu : 8,- Kč / osoba / noc ( děti do 10 let zdarma ).

Domácí zvíře je povoleno pouze po dohodě s majitelem za smluvní poplatek.

Pronajaté prostory se předávají uklizené. Závěrečný úklid není v ceně pobytu !!


Další informace a rezervace na tel.: (+420) 608 747 575.

www.prima-apartmany.cz

Kontakty

Adresa apartmánů: Ponědraž 13

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování

Apartmány U Zlaté stoky *** - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Apartmány U Zlaté stoky ***.

Apartmány U Zlaté stoky
Apartmány Ponědraž, Ponědraž 13, 379 01 TřeboňApartmány U Zlaté stoky 1Apartmány U Zlaté stoky 2Apartmány U Zlaté stoky 3

Nově ve vyšším standardu zrekonstruovaná původní zemědělská usedlost v malebné jihočeské vesničce Ponědraž, která leží na břehu stejnojmenného rybníku (140 ha) v CHKO Třeboňsko. Hostům jsou... zobrazit detail

U Václava
Apartmán Lomnice nad Lužnicí, Tyršova 96Ubytování U Václava - TřeboňskoUbytování U Václava - TřeboňskoUbytování U Václava - Třeboňsko

Ubytování se nachází v Lomnici nad Lužnicí, v kraji rybníků (Rožmberk, Svět, Vlkovské pískovny...) a uprostřed známých kulturních památek... jakými jsou zámek Třeboň, Červená Lhota, Hluboká... zobrazit detail

Pension Zámecká
Penzion Lomnice nad Lužnicí, Zámecká 250, Lomnice nad LužnicíPension Zámecká 1Pension Zámecká 2Pension Zámecká 3

Komfortní levné ubytování v rezidenci z 19.století cca 200m od rybníka Služebného a 400m od Velkého Tisého. K dispozici šest pokojů pro 24 –26 osob... zobrazit detail

Ubytování Naděje
Apartmán Frahelž, Frahelž č. 42Ubytování Naděje 1Ubytování Naděje 2Ubytování Naděje 3

Naše chalupa se nachází v krásné oblasti jižních čech na Třeboňsku, kde je mnoho rybníků, lesů a krásných míst na výlety, jsou zde krásné cyklistické trasy,... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 50405)