Apartmán v domě pod lesem

Ubytování Radíkov, Malinovského 80/2 - Apartmán

Apartmán v domě pod lesem - Radíkov
Apartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - Radíkov

Tohle jaro a léto z důvodů pandemie apartmán nebudeme pronajímat, tento popis berte spíše jako pozvánku do budoucna.

Apartmán je vhodný pro 1 až 4 dospělé nebo 2 dospělé a 2 až 3 děti.
Apartmán se nalézá v prvním poschodí rodinného domu v Olomouci - Radíkově. Celý dům je nekuřácký, kouřit můžete na zahradě nebo na balkóně. Celé první poschodí bude patřit jen vám, majitelé bydlí v přízemí, ubytují vás a mohou poradit s výlety, ale jinak zcela respektují vaše soukromí. Dům stojí na horním okraji vesnice vzdálené 13 km od Olomouce, při vjezdu do vesnice Radíkov od Svatého Kopečka. Za zahradou začíná les, na který se díváte z balkónu i ze zahrady. Ubytování je vhodné pro páry i rodiny s dětmi. Auto budete mít zaparkované v zastřešeném stání na zahradě. Pokud si dovezete kola, můžete je zamknout v kůlně na zahradě.
K dispozici budete mít celou zahradu, děti si mohou na trávníku hrát s míčem, badminton či buly. Můžete jíst na zahradě u velkého stolu na kryté terase s výhledem do lesa, zahradní servis talířů a sklenic je uložen ve skříňce na terase, je zde i varná konvice a venkovní umyvadlo s pitnou vodou. Na zahradě na opačné straně domu je ještě další stůl pod ořechem, stolek je i na horním balkóně. Na zahradě je i gril na dřevěné uhlí, takže si můžete udělat stylovou večeři pod lesem.
Okolní lesy, protkané cyklostezkami a pěšinami, zvou k výletům do okolí, do olomoucké ZOO se dá pěšky dojít za 15 minut, navíc je u ZOO krásné dětské hřiště s různými typy prolézaček a v lese u ZOO je i lanové centrum. Další malé dětské hřiště s prolézačkami je 5 minut od domu hned u obchodu ve vsi. V nedalekém Posluchově (3 km po turistické značce) je kromě milé kavárny s cukrárnou a hospůdky s posezením pod stromy i Ranč Posluchov s výběhem koní a možností projížděk. Nejdelší moravská bobová dráha (Hlubočky) je od nás vzdálena 20 minut autem (nebo na kole 6 km po lesních cestách). Zastávka autobusů městské hromadné dopravy je hned před domem a místním autobusem se do Olomouce dostanete za 25 minut, autem za 15 minut.
Častý a pravidelný autobus č. 11 městské dopravy do Olomouce je výhodou, hosté raději nechávají auto na zahradě a jedou do města autobusem, aby nemuseli platit v Olomouci parkovné.
Ve vesnici (cca 500 m od domu) najdete i velmi dobře zásobený obchod s potravinami s dobrou otvírací dobou (7 - 11 a 13 - 17 hod. ), další obchody jsou na Svatém Kopečku a na okraji Olomouce v Pavlovičkách (Billa a Lidl jsou cca 8 km od domu, autobusem č. 11 jste tam od nás za 12 minut).
Přímo v Radíkově je místní hospoda s letní zahrádkou, další je na kopci u věže a tereziánského fortu, několik hezkých a dobrých restaurací je pak na blízkém Svatém Kopečku, hezkou procházkou přes les je to 15 minut.
Samotný areál baziliky na Svatém Kopečku stojí za procházku, kromě pohledu na barokní baziliku s klášterem je odtud nádherný výhled na Olomouc a Drahanskou vrchovinu v dálce. A až se pokocháte výhledem, určitě si půjdete dát skvělou kávu a domácí zákusek nebo zmrzlinu do zdejší kavárny.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

V celém domě je WiFi přes pevnou linku O2,do horní kuchyně je dotažen i káblík s internetem do počítače, pokud si dovezete vlastní notebook.

Přehled vybavení a služeb apartmánu

Příjezdová cesta a parkování

Pokud používáte v autě navigaci, dejte si pozor, ať vás nezavede do lesa, už se hostům stalo, že si to jejich GPS zkracovala po lesní cestě. Z Olomouce jeďte po hlavní cestě přes Svatý Kopeček a na konci obce po běžné silnici do Radíkova, je to dobře značeno a jezdí sem i městský autobus, takže na lesní cesty se GPS nenechte zlákat. Náš dům je hned druhý objekt vpravo při vjezdu do vesnice. Parkovat budete v zastřešeném stání v zahradě.

Stravování

Kuchyňka je velmi dobře vybavena pro vaření, ale většina lidí stejně dává přednost návštěvě jedné ze čtyř restaurací na Svatém Kopečku, protože je to hezká procházka přes les a ve všech dobře vaří. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit i restaurace ve Velké Bystřici (hlavně tu Na faře), kam je to přes les též hezká procházka.

Ubytování - pokoje:

Apartmán je v prvním poschodí našeho rodinného domu, vchází se do něj schodištěm domu. Kouření je možné pouze na zahradě nebo na balkóně.
Do apartmánu jdete po širokém vnitřním schodišti, pokoje nejsou průchozí, do všech místností se vstupuje ze světlé a široké horní chodby. V jedné ložnici je manželská postel s lampičkami na čtení, šatní skříň, a psací stůl. Je zde i audio přehrávací soustava s rádiem a knihovnička. Na stole jsou pro vás ve složkách připraveny plánky, mapy a letáky o historických i přírodních zajímavostech okolí.
V druhé ložnici je postel, rozkládací pohovka, pohodlná na spaní pro jednoho i pro dva, šatní skříň, konferenční stolek, křeslo s lampou na čtení a židle. Opět je zde audio přehrávač s rádiem a poličky s knihami, najdete zde celou sérii Toulavé kamery, kde je hodně tipů na výlety do okolí.
V kuchyni je kromě linky a jídelního stolu s židlemi i pohovka, na níž si děti hostů často hrají, když rodiče vaří. Balkón s dřevěnou podlahou je příjemným prodloužením kuchyně, stolek a dvě židle zvou k ranní kávě s nádherným výhledem do zahrady a na les.
Povlečení na všechny postele a dostatek ručníků je samozřejmostí.
Kuchyň je dobře vybavená nádobím i náčiním, dřezem s teplou vodou, prostředkem na nádobí i utěrkami, je zde mikrovlnná trouba, dvouplotýnkový vařič, varná konvice na vodu, překapávací malý kávovar, malý kávovar mocca, základní koření, sůl i cukr, olivový olej a ocet na saláty. V kuchyni je i malá lednička, chlebník a žehlička, kdyby bylo náhodou potřeba. Pokud si budete chtít dělat svačinky na výlety, najdete v lince i sáčky a ubrousky, ale v okolí je na trasách možných výletů mnoho občerstvoven.

Výlety, sport a zábava v okolí

Celá oblast je protkána množstvím tras pro pěší i cykloturistiku. Náš dům je vzdálen 20 minut chůze po lesní cestě od Svatého Kopečku, jenž je nejoblíbenějším výletním i poutním místem v regionu.

ZOO Svatý Kopeček u Olomouce (2,5 km) [zoo - olomouc. cz]

Jízda na koloběžkách (2,5 km): netradiční výlet na koloběžce po okolí Svatého Kopečka u Olomouce. [www. rideon. cz]

Nejdelší bobová dráha na Moravě - skiareál Hlubočky (13 km) [skiarealhlubocky. cz/bobovkainfo/]

Golfový areál v Dolanech (11 km) [https: //www. golfolomouc. cz/]

Plavecký stadion a letní koupaliště Olomouc (13 km) [www. olterm. cz/plavecky - bazen/aktuality]

Jezero Poděbrady Horka nad Moravou (17 km) [https: //olomouckepodebrady. cz/]

Pevnost poznání Olomouc (13 km) [https: //www. pevnostpoznani. cz/]

Hanácký skanzen Příkazy (25 km) [https: //www. nmvp. cz/prikazy]

Ceník ubytování v apartmánu

1600,- kčza apartmán a noc - LÉTO
1600,- kčza apartmán a noc - ZIMA
1600,- kčza apartmán a noc - MIMO SEZÓNA
Platba za ubytování musí být uhrazena deset dní před datem nástupu na ubytování. Platby se provádějí na účet, není možné platit v hotovosti při ubytování. Městský poplatek se platí podle počtu ubytovaných, v Olomouci je to 21 Kč za dospělou osobu a noc a je rovněž placen předem, proto vždy nahlaste počet osob nad 18 let.

Kontakty

Adresa apartmánu: Malinovského 80/2

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
+420 737 750 471
Web:
sites.google.com/view/olomouc-ubytovani/home

Apartmán v domě pod lesem - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Apartmán v domě pod lesem.

Apartmán u Kartouzky
Apartmán Dolany, Dolany 35Apartmán u Kartouzky 1Apartmán u Kartouzky 2Apartmán u Kartouzky 3

Celý apartmán je nově vybaven, laděn ve světlých barvách. Jedná se o prostorné, slunné a klidné ubytování s výhledem do přírody. Apartmán se nachází 300m od... zobrazit detail

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 70402)