Apartmán v domě pod lesem

Ubytování Radíkov, Malinovského 80/2 - Apartmán

Apartmán v domě pod lesem - Radíkov
Apartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - RadíkovApartmán v domě pod lesem - Radíkov

Apartmán se nalézá v prvním poschodí rodinného domu v Olomouci - Radíkově. Celý dům je nekuřácký, kouřit můžete na zahradě nebo na balkóně. Majitelé bydlí v přízemí, ubytují vás a mohou poradit s výlety, ale jinak budete mít naprosté soukromí, neboť budete v objektu jedinými hosty. Dům stojí na horním okraji vesnice vzdálené 13 km od Olomouce, při vjezdu do vesnice Radíkov od Svatého Kopečka. Za zahradou začíná les, na který se díváte z balkónu i ze zahrady. Ubytování je vhodné pro páry i rodiny s dětmi. Psi vítáni. Auto budete mít zaparkované v zastřešeném stání na zahradě. Pokud si dovezete kola, můžete je zamknout v kůlně na zahradě.
K dispozici budete mít celou zahradu, děti si mohou na trávníku hrát s míčem, badminton či buly. Můžete jíst na zahradě u velkého stolu na kryté terase s výhledem do lesa, zahradní servis nádobí je uložen ve skříňce na terase, je zde i varná konvice a venkovní umyvadlo s pitnou vodou. Na zahradě na opačné straně domu je ještě další stůl pod ořechem, stolek je i na horním balkóně. Na zahradě je i gril na dřevěné uhlí, takže si můžete udělat stylovou večeři pod lesem.
Okolní lesy, protkané cyklostezkami a pěšinami, zvou k výletům do okolí, do olomoucké ZOO se dá pěšky dojít za 15 minut, navíc je u ZOO krásné dětské hřiště s různými typy prolézaček a v lese u ZOO je i lanové centrum. Další malé dětské hřiště s prolézačkami je 5 minut od domu hned u obchodu ve vsi. V nedalekém Posluchově (3 km po turistické značce) je kromě milé kavárny s cukrárnou a hospůdky s posezením pod stromy i Ranč Posluchov s výběhem koní a možností projížděk. Nejdelší moravská bobová dráha (Hlubočky) je od nás vzdálena 20 minut autem (nebo na kole 6 km po lesních cestách). Zastávka autobusů městské hromadné dopravy je hned před domem a místním autobusem se do Olomouce dostanete za 25 minut, autem za 15 minut.
Častý a pravidelný autobus č. 11 městské dopravy do Olomouce je výhodou, hosté raději nechávají auto na zahradě a jedou do města autobusem, aby nemuseli platit v Olomouci parkovné.
Ve vesnici (cca 500 m od domu) najdete i velmi dobře zásobený obchod s potravinami s dobrou otvírací dobou (7 - 11 a 13 - 17 hod. ), další obchody jsou na Svatém Kopečku a na okraji Olomouce v Pavlovičkách (Billa a Lidl jsou cca 8 km od domu, autobusem č. 11 jste tam od nás za 12 minut).
Přímo v Radíkově je místní hospoda s letní zahrádkou, další je na kopci u věže a tereziánského fortu, několik hezkých a dobrých restaurací je pak na blízkém Svatém Kopečku, hezkou procházkou přes les je to 15 minut.
Samotný areál baziliky na Svatém Kopečku stojí za procházku, kromě pohledu na barokní baziliku s klášterem je odtud nádherný výhled na Olomouc a Drahanskou vrchovinu v dálce. A až se pokocháte výhledem, určitě si půjdete dát skvělou kávu a domácí zákusek nebo zmrzlinu do zdejší kavárny.

Vybavení a služby penzionu

V celém domě je WiFi přes pevnou linku O2,do horní kuchyně je dotažen i káblík s internetem do počítače. WiFi se dá chytit i v některých místech na zahradě, pohybujete - li se blízko domu, rozhodně funguje na balkóně u kuchyně.

Přehled vybavení a služeb apartmánu

Příjezdová cesta a parkování

Pokud používáte GPS, dejte si pozor, ať vás nezavede do lesa, už se hostům stalo, že si to jejich GPS zkracovala po lesní cestě. Z Olomouce jeďte přes Svatý Kopeček a na konci obce po běžné silnici do Radíkova, je to dobře značeno a jezdí sem i autobus, takže na lesní cesty se GPS nenechte zlákat. Náš dům je hned druhý objekt vpravo při vjezdu do vesnice. Parkovat budete v zastřešeném stání v zahradě.

Stravování

Kuchyňka je velmi dobře vybavena pro vaření, ale většina lidí stejně dává přednost návštěvě jedné z pěti restaurací na Svatém Kopečku, protože je to hezká procházka přes les a ve všech vaří skvěle.

Ubytování - pokoje:

V domě je jen jeden apartmán, budete tedy jedinými hosty a budete mít naprosté soukromí v apartmánu i na zahradě. Kouření je možné pouze na zahradě nebo na balkóně.
Do apartmánu jdete po širokém vnitřním schodišti, pokoje nejsou průchozí, do všech místností se vstupuje ze světlé a široké horní chodby. V jedné ložnici je manželská postel s lampičkami na čtení, šatní skříň, a psací stůl. Je zde i audio přehrávací soustava s rádiem a knihovnička. Na stole jsou pro vás ve složkách připraveny plánky, mapy a letáky o historických i přírodních zajímavostech okolí.
V druhé ložnici je postel, rozkládací pohovka, pohodlná na spaní pro jednoho i pro dva, šatní skříň, konferenční stolek, křeslo s lampou na čtení a židle. Opět je zde audio přehrávač s rádiem a poličky s knihami, najdete zde celou sérii Toulavé kamery, kde je hodně tipů na výlety do okolí.
V obývací kuchyni je kromě linky a jídelního stolu s židlemi i pohovka, na níž si děti hostů často hrají, když rodiče vaří. Balkón s dřevěnou podlahou je příjemným prodloužením kuchyně, stolek a dvě židle zvou k ranní kávě s nádherným výhledem do zahrady a na les.
Povlečení na všechny postele a dostatek ručníků je samozřejmostí.
Kuchyň je dobře vybavená nádobím i náčiním, dřezem s teplou vodou, prostředkem na nádobí i utěrkami, je zde mikrovlnná trouba, dvouplotýnkový vařič, varná konvice na vodu, překapávací malý kávovar, malý kávovar mocca, základní koření, sůl i cukr, olivový olej a ocet na saláty. V kuchyni je i malá lednička, chlebník a žehlička, kdyby bylo náhodou potřeba. Pokud si budete chtít dělat svačinky na výlety, najdete v lince i sáčky a ubrousky, ale v okolí je na trasách možných výletů mnoho občerstvoven.

Výlety, sport a zábava v okolí

Celá oblast je protkána množstvím tras pro pěší i cykloturistiku. Náš dům je vzdálen 20 minut chůze po lesní cestě od Svatého Kopečku, jenž je nejoblíbenějším výletním i poutním místem v regionu.

ZOO Svatý Kopeček u Olomouce (2,5 km) [zoo - olomouc. cz]

Jízda na koloběžkách (2,5 km): netradiční výlet na koloběžce po okolí Svatého Kopečka u Olomouce. [www. rideon. cz]

Nejdelší bobová dráha na Moravě - skiareál Hlubočky (13 km) [skiarealhlubocky. cz/bobovkainfo/]

Golfový areál v Dolanech (11 km) [https: //www. golfolomouc. cz/]

Plavecký stadion a letní koupaliště Olomouc (13 km) [www. olterm. cz/plavecky - bazen/aktuality]

Jezero Poděbrady Horka nad Moravou (17 km) [https: //olomouckepodebrady. cz/]

Pevnost poznání Olomouc (13 km) [https: //www. pevnostpoznani. cz/]

Hanácký skanzen Příkazy (25 km) [https: //www. nmvp. cz/prikazy]

Ceník ubytování v apartmánu

1400,- kčza apartmán a noc - LÉTO
1400,- kčza apartmán a noc - ZIMA
1400,- kčza apartmán a noc - MIMO SEZÓNA
Platba za ubytování musí být uhrazena týden před datem nástupu na ubytování. Platby se provádějí na účet, není možné platit v hotovosti při ubytování. Městský poplatek se platí podle počtu ubytovaných, v Olomouci je to 21 Kč za dospělou osobu a noc.

Kontakty

Adresa apartmánu: Malinovského 80/2

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
+420 737 750 471
Web:
sites.google.com/view/olomouc-ubytovani/home

Apartmán v domě pod lesem - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Apartmán v domě pod lesem.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 70402)