Statek

Ubytování Tylov, Tylov 177 - Apartmány

Statek - Tylov
Statek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - TylovStatek - Tylov

Statek pochází přibližně z roku 1796,kdy byl zdejší panský dvůr rozparcelován a rodina Braunerů získala objekt s číslem popisným 177.V tomto domě se v roce 1880 narodil slavný a uznávaný malíř Gustav Brauner, který studoval na Akademii malířských umění ve Vídni pod vedením profesorů Bergera, Eisenwengra a Schmieda. Maloval převážně akvarely, které vystavoval například v Opavě, Teplicích nebo Českých Budějovicích. Zúčastnil se taktéž mezinárodní soutěže o malbu opony národního divadla v Portugalském Lisabonu, kterou vyhrál. Celý statek prošel v minulých letech zásadní rekonstrukcí a nabízí ubytování jak v prostorách v přízemí, ve kterých je zachován rys původního stylu a způsobu bydlení, tak ve dvou dalších nadzemních podlažích, ve kterých byly v minulých letech zcela nově vybudovány apartmány s citem pro zachování venkovské atmosféry.

Vybavení a služby penzionu

Vybavení kuchyní: Indukční varná deska, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice s mrazákem, myčka, vybavení na vaření.

Vybavení společenské místnosti: posezení pro všechny ubytované, knihovna, stolní hry, TV, hifi, krbová kamna.

Vybavení pro děti na zahradě: pískoviště, houpačky, houpací sítě.

Pokoje vybavené nábytkem ze dřeva: jednopostele nebo dvojpostele, noční stolky, komody, skříně.

Neomezený internet: 20 Mbit/s (Wifi).

Přehled vybavení a služeb apartmánů

Příjezdová cesta a parkování

Parkování u objektu na parkovišti.

Stravování

Možnost vlastního vaření ve vybavených 2 kuchyních. V blízkosti se nachází restaurace s možností stravování do 5 minut jízdy autem.

Ubytování - pokoje:

V přízemí se nachází velká společenská místnost s krbovými kamny, společná kuchyně, prostorná koupelna s WC. Společenská místnost je vybavena sedacím nábytkem, jídelními stoly se židlemi a k dispozici jsou různé společenské deskové hry včetně malé knihovny, TV a hifi. Kuchyně je vybavena myčkou nádobí, indukční varnou deskou, horkovzdušnou troubou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, mycím dřezem, sadou nádobí pro přípravu pokrmů a lednicí s mrazákem. Koupelna je vybavena sprchovým koutem, vanou, umyvadlem a koupelnovým nábytkem.

V přízemí se dále nachází dva pokoje pro ubytování 6 až 9 osob. Pokoje jsou vybaveny novým nábytkem z dřevěného masívu, pohodlnými novými matracemi a lůžkovinami.

V podkroví se nachází jedna mezonetová ložnice (2 pokoje) nabízející ubytování pro 4 osoby, 2 samostatné podkrovní ložnice s kapacitou po dvou osobách a jedna velká ložnice s kapacitou 5 lůžek.

V podkroví se dále nachází společná plně vybavená kuchyně (indukční varná deska, mikrovlnná trouba, horkovzdušná trouba, myčka, dřez, varná konvice, lednička s mrazákem) s jídelním stolem, společenské posezení s krbem, WC a prostorná koupelna se sprchovým koutem a pračkou.

Výlety, sport a zábava v okolí

Okolí obce Tylov nabízí širokou škálu možných aktivit. Je tady ráj pro houbaře v okolních lesích, rybáře v nedalekém Tylovském rybníce, milovníky koupání v přilehlé přehradě Slezská Harta, koupališti Nové Pláni, případně Welness Centru v nedalekém Bruntále. V blízkém okolí se dále nachází například hrad Sovinec, Pradědova galerie Jiříkov nebo Rešovské vodopády. Milovníci cykloturistiky zde najdou velké množství cyklostezek, lyžaři naopak lyžařské areály Karlov a další. Samotné Jeseníky nabízejí široké možnosti pěších, cyklo i lyžařských výletů.

Tipy na výlety a zábavu v okolí v zimě i v létě pro děti, dospělé a rodiny s dětmi naleznete na našich stránkách statektylov. cz

Ceník ubytování v apartmánech

30000,- kčza apartmány a týden - LÉTO
30000,- kčza apartmány a týden - ZIMA
20000,- kčza apartmány a týden - MIMO SEZÓNA
42000,- kčSILVESTR: 28.12. - 1.1.
V ceně je již zahrnut místní turistický poplatek.

Elektrická energie a spotřeba vody je po ukončení pobytu vyúčtována dle skutečné spotřeby (v rámci týdenního pobytu je již v ceně zahrnuta spotřeba vody 5000 litrů a spotřeba elektrické energie 1000 kwh, po ukončení pobytu tedy doplácíte ze elektrickou energii a vodu jen v případě, pokud byla Vaše spotřeba za dobu pobytu vyšší).

Poplatek za ložní prádlo a osušku činí 100 Kč/osobu (v případě, že máte vlastní povlečení, poplatek neplatíte).

Při zahájení pobytu vybíráme kauci ve výši 5000 Kč. Pro závaznou rezervaci objektu vybíráme zálohu 50% z cenu ubytování.

Podrobnější informace ohledně ceníku naleznete na našich stránkách www. statektylov. cz

Možno, po dohodě, i pronájmu samostatné ložnice/lůžka v ceně od 320,- Kč/lužko/noc.

Kontakty

Adresa apartmánů: Tylov 177

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
777 331 391, 606 769 852
Web:
www.statektylov.cz
Facebook:
www.facebook.com/statek.tylov

Statek - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Statek.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 52061)