Ubytování

Ubytování Hořejšice, 8 - Penzion

Ubytování - Hořejšice
Ubytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - HořejšiceUbytování - Hořejšice

Chalupa Hořejšice se nachází v krásné přírodě, v podhůří Šumavy, v osadě Hořejšice. Rekreační dům stojí na konci obce, dále pokračuje jen lesní cesta, louka a les je přímo za domem. Pozemek sousedí s oploceným výběhem pro jeleny (velmi klidná a tichá zvířata) a je zde nádherný výhled do okolní krajiny, kde jsou lesy plné hub a borůvek.
Léto vybízí k procházkám po okolí, k turistickým a cyklovýletům, skvělé osvěžení v horkém létě naleznete v Aquaparku Strakonice. V zimě pak můžete lyžovat v nedalekém Ski areálu Zadov. Kousek od naší chalupy je známý Vodní mlýn Hoslovice (expozice je součástí Muzea středního Pootaví Strakonice), natáčela se zde např. pohádka Tři bratři.

Přijeďte k nám strávit klidnou dovolenou, pošlete nezávazně poptávku, info o obsazenosti a cenová kalkulace obratem. Těšíme se na Vás!

Pokud Vám zaměstnavatel poskytuje příspěvek na rekreaci (např. fondy FKSP aj. ), můžeme vyfakturovat pobyt firmě/organizaci.

Na sezónu chystáme wellness - finská sauna, ochlazovací bazén a další relaxaci.

Ubytování Šumava, ubytování jižní Čechy, ubytování Hořejšice, dovolená Hořejšice, dovolená na Šumavě, chalupa na horách, chalupa Šumava, ubytování na horách, chalupa u lesa, chalupa k pronájmu.

poslat dotaz na ubytování

Vybavení a služby penzionu

V kuchyni je dispozici varná konvice, dvouplotýnkový vařič, lednice, mikrovlnka a myčka nadobí.
Kuchyně je menší, není určena pro velké vaření/pečení. Je vybavena nádobím, k dispozici jsou mycí prostředky, utěrky.

Prostorná společenská místnost, hifi - věž, zahradní nábytek pro posezení na terase. Lze využít ke slunění travnatou plochu před domem, v horní části pozemku je ohniště.

Přehled vybavení a služeb penzionu

Příjezdová cesta a parkování

Pohodlně zaparkujete přímo u domu, naproti na zpevněné travnaté ploše, využívané jako parkoviště. V zimě není problém s příjezdem, cesta je protahovaná až k domu.

Stravování

Nejbližší možnost stravování je v Česticích, Chvalšovicích a Vacově, příp. další restaurace jsou ve Strakonicích. Nejbližší obchod s potravinami je v Česticích.

Ubytování - pokoje:

V chalupě jsou k dispozici tři ložnice (3 lůžka, 3lůžka a 2lůžka, příp. lze umístit dětské postýlky) a velká společenská místnost.

Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (koupelna s WC), lednici a TV.
Jeden z pokojů má navíc ještě prostorný balkón.
Povlékáme kvalitní polštáře a přikrývky z mikrovlákna (komfortní prodloužená délka), používáme měkké krepové povlečení české výroby.

Všechny pokoje jsou v patře, každý má vlastní koupelnu a WC, poskytují tak více soukromí.
WiFi - internetové připojení na pokoji

V přízemí je k dispozici velká společenská místnost s hifi věží a s posezením u krbových kamen. Momentálně je zde umístěna i menší kuchyňka pro vlastní vaření.

V případě hezkého počasí můžete ze společenské místnosti vyjít přímo na terasu s předzahrádkou, kde je k dispozici zahradní nábytek.

Společenská místnost s kuchyňkou je společná pro všechny ubytované.

Majitelé zde nebydlí, využívají nemovitost příležitostně k rekreaci v pokojích v jiné části objektu.

Výlety, sport a zábava v okolí

Mlýn Hoslovice (historický skanzen, muzeum) 2,8km, Čestice (zámek, rozhledna, zřícenina tvrze) 3,7km, Machův včelín (muzeum 7,5km), Skalní kovadlina u Drážova (skalní útvar 3,5km), Zadov (skiareál - sjezdovky, v létě lanový park, půjčovna kol a koloběžek, rozhledna Churáňov) 22km, Volyně (muzeum, tvrz, kostel) 11,5 km, Hoštice (jihočeská obec známá z filmů Z. Trošky, zámek, muzeum, Ranč Šimona Pláničky) 14km, Javorník (skiareál, rozhledna) 13km, Strakonice (historické centrum, hrad, zámek, hradní safari, muzeum, v létě dudácký festival, Aquapark, bazén) 20km, hrad Kašperk 23km, Kašperské Hory (městská památková zóna) 22km, Vimperk (historické centrum - hradby, zámek, muzeum) 22km, Modrava (Tříjezerní slať, Roklanský potok, vzácné rostliny a živočichové, naučné stezky, Povydří) 38km, Kvilda (jezerní slať s vyhlídkou, lanový park) 38km, Borová Lada (slatě) 32km, Horní Vltavice (Boubínský prales) 41km, Sušice (kostely, klášter, rozhledna) 22km.

Mlýn Hoslovice
Doporučujeme nádhernou procházku na nedaleký historický skanzen Vodní Mlýn Hoslovice (expozice je součástí Muzea středního Pootaví Strakonice). Je vzdálený necelé 3km od naší chalupy, navede vás turistická značka po lesní pěšince. Zajímavá je i historická autentičnost vniřních prostor, můžete se zúčastnit i komentovane prohlídky, a podívat se, jak se dříve mlela mouka. Pro vizuální atraktivitu si toto místo zvolili filmaři mnohých pohádek.

Aquapark Strakonice - letní venkovní areál a vnitřní bazény
V letních dnech určitě oceníte parádní koupání ve venkovním Aquaparku ve Strakonicích. Kromě velkého bazénu (50m hloubka 1,60m - 2,30m) s osmi plaveckými drahami, je tu pro letní relaxaci a dovádění bazén s tobogánem (hloubka 1,60m), dětský bazén (hloubka 0,50m - 0,80m) s klouzačkou a hradem s dvěma menšími skluzavkami a pro ty úplně nejmenší brouzdaliště. Dostatek travnaté plochy je jak ke slunění, tak i ve stínu stromů. Dále zde půjčují sportovní náčiní - minigolf, stolní tenis, líný tenis, basketbal, nohejbal, plážový volejbal a velké zahradní šachy. V chladnějších dnech se lze koupat ve vnitřním bazénu (25m) se šesti drahami. Dále se zde nachází parní lázeň, relaxační bazének (teplota vody 36°C) solární louka, tobogán (86m).

V zimě můžete lyžovat v nedalekém Ski areálu Zadov (20km) a Javorník (9km).

Lanový park a letní sportovní aktivity na Zadově
V lanovém parku se můžete účastnit sportovních aktivit pro dospělé i děti (od 6let), je zde půjčovna kol a koloběžek, lezecká stěna a lanovka přímo na rozhlednu Churáňov (1109 m n. m. ).
Letní turistika a výlety po nádherných částech Šumavy - Modrava, Horská Kvilda, Borová Lada. Doporučujeme výlet na Kašperk a prohlídku hradu.

Ceník ubytování v penzionu

15000,- kčza penzion a týden - LÉTO
15000,- kčza penzion a týden - ZIMA
15000,- kčza penzion a týden - MIMO SEZÓNA
2500,- kčSILVESTR: cena za pokoj a noc
CENY VČETNĚ SPOTŘEBY ELEKTŘINY!!!
Ceny zahrnují energie, teplo, čisté povlečení, osušky, ručníky, další služby po dohodě.

V sezóně pobyty So-So chalupa pro uzavřenou skupinu přátel ceny-orientačně- za týdenní pobyt 4dosp. 15tis.Kč, 6dosp. 17tis., 8dosp. 19tis.Kč. Pro přesnou cenovou kalkulaci na konkrétní termín nás, prosím, kontaktujte.

Pobyt je třeba mít uhrazený před nástupem, v den nástupu již musí být platba připsána na našem účtu, vyjma pobytů last-minute, kdy lze pobyt zaplatit až na místě v hotovosti.
Počítejte, prosím, s tím, že k ceně bude připočítána kauce (2000Kč/pokoj), kterou vracíme po skončení pobytu zpět na účet.

Kontakty

Adresa penzionu: 8

Rezervace:
poslat dotaz na ubytování
Telefon:
723 715 686, ubytovanihorejsice@seznam.cz

Volné a obsazené termíny:

Ubytování - okolí

Penziony z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Ubytování.

Poslat dotaz na ubytování (id objektu: 51534)